Задайте вопрос юристу

887 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 04 января 2025, вопрос №124852

Увольнение с работы по собственному желанию

Устроилась на работу 12.12.24 г. по временному трудовому договору до 15.04.25 г. на сезонные работы. Хочу уволиться досрочно без отработки двухнедельного срока по собственному желанию по уходу за ребенком до достижения им четырнадцатилетнего возраста. Имею ли я на это право? Начальник отказывается подписывать заявление на увольнение и угрожает увольнением за прогулы и нарушения. Прогулов и нарушений не было во время моей работы.

Ответы юристов (5)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Тетяна!

    Статтею 38 КЗпП передбачено звільнення працівників за власним бажанням. За загальним правилом працівник має попередити роботодавця про розірвання трудового договору за два тижні. Таке попередження має бути у вигляді письмової заяви. Якщо «терміновість» звільнення не має значення, то вказувати в заяві причину не обов’язково.

    Проте, якщо працівник шукає варіанти, як звільнитися з роботи за один день, у нього мають бути вагомі причини. Законодавчий перелік таких причин визначено частиною першою статті 38 КЗпП. До них належать:

    переїзд на нове місце проживання;

    переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;

    вступ до навчального закладу;

    неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком;

    вагітність;

    догляд за дитиною до досягнення нею 14-річного віку або дитиною-інвалідом;

    догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи;

    вихід на пенсію;

    прийняття на роботу за конкурсом,

    а також з інших поважних причин.

    Якщо у заяві про звільнення працівник вказав хоч одну із зазначених причин, роботодавець має звільнити працівника у строк, про який він просить, тобто без відпрацювання двох тижнів.

    Отже, Ви маєте повне право на звільнення без відпрацювання, тож можете оскаржити відмову роботодавця до Держпраці або до суду.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Татьяна Клиент 2 дня назад

      Які наслідки звільнення по догляду за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку? Можуть бути проблеми при влаштуванні на нову роботу?

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Формально таке звільнення не тягне за собою жодних наслідків. В житті же, і це очевидно, більшим попитом при прийомі на роботу будуть користатися ті особи, які не мають великих перерв у роботі.

    Татьяна Клиент 2 дня назад

    Дякую. Ви дуже допомогли.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Прошу! Радий, що був корисним.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA