Начните консультацию с юристом онлайн
Взрослая женщина, гражданин Украины, имеет временную инвалидность (с апреля 2022 до мая 2024 года) по причине временной психической болезни (инвалид 2 группы). И имеет временную недееспособность (с декабря 2022 до декабря 2024 года). Инвалидность и недееспособнось даны ей первый раз в жизни, подтверждение выдано в Украине. По причине войны в Украине она живёт за границей в Чехии почти два года. За последние два года её здоровье очень улучшилось и восстановилось. Она хочет отменить инвалидность и недееспособность, чтобы получить право работать официально. В Украину она не приедет, потому что в Украине война. Напишите, пожалуйста, как ей отменить инвалидность и недееспособность (она живёт в Чехии). Куда обращаться? Какие документы предоставить?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Доброго вечора. В Цивільному процесуальному кодексі України містяться положення про, зокрема, поновлення цивільної дієздатності людини.
Глава 2. Розгляд судом справ про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи
Стаття 295. Підсудність
1. Заява про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, у тому числі неповнолітньої особи, чи визнання фізичної особи недієздатною подається до суду за місцем проживання цієї особи, а якщо вона перебуває на лікуванні у закладі з надання психіатричної допомоги - за місцезнаходженням цього закладу.
2. Підсудність справ про обмеження цивільної дієздатності чи визнання недієздатним громадянина України, який проживає за її межами, визначається за клопотанням заявника ухвалою судді Верховного Суду.
Стаття 296. Особи, які можуть бути заявниками
1. Заяву про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи може бути подано членами її сім’ї, органом опіки та піклування, закладом з надання психіатричної допомоги.
2. Заяву про обмеження права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією чи іншими доходами або позбавлення її цього права може бути подано батьками (усиновлювачами), піклувальниками, органом опіки та піклування.
3. Заяву про визнання фізичної особи недієздатною може бути подано членами її сім’ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання, органом опіки та піклування, закладом з надання психіатричної допомоги.
Якщо Вас було визнано тимчасово недієздатною не в Україні, то керуватись при цьому потрібно в першу чергу законодавством держави, орган влади якої визнав Вас тимчасово недієздатною. Якщо особу визнали тимчасово недієздатною і термін недієздатності сплив, то поновлювати дієздатність не треба, а потрібно, можливо, звернутись до органу влади іноземної країни, який визнавав Вас недієздатною, для оформлення закінчення тимчасової недієздатності. В юридичній практиці України інколи вживається термін "тимчасова недієздатність".