Задайте вопрос юристу

887 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 06 января 2025, вопрос №124975

Можно ли принять на практику на ФОП?

Добрый вечер. Я являюсь ФОП 3 группы. Могу ли я помочь человеку пройти практику университетскую? Подписать договор с ним, поставить подписи, а потом заполнить ему дневник и все. То есть официально никуда вносить не нужно. Могут ли у меня как ФОП возникнуть какие-то трудности с налоговой? Или налоговая может мне штраф выписать. Хотелось бы чтобы все моменты были учтены чтобы не попасть.

Ответы юристов (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Дмитро!

    Відповідно до Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженого Наказом Міністерства освіти України № 93 від 08.04.1993 р., зміст і послідовність практики визначається програмою, яка розробляється кафедрою або предметною (цикловою) комісією згідно з навчальним планом. Загалом наскрізна і робочі програми практики затверджуються керівником вищого навчального закладу.

    Практика студентів проводиться на базах практики, які мають відповідати вимогам програми. З базами практики (підприємствами, організаціями, установами будь-яких форм власності) вищі навчальні заклади завчасно укладають договори на її проведення за формою, визначеною в Додатку № 1 до Положення. До договору також додається кошторис-калькуляція витрат на проведення практики студентів. Тривалість дії договорів погоджується договірними сторонами. Вона може визначатися на період конкретного виду практики або до п'яти років. При наявності в договорах (контрактах) на навчання студентів питання практики, окремі договори можуть не укладатися.

    За наявності державних (регіональних замовлень на підготовку спеціалістів перелік баз практики надають органи, які формували замовлення на спеціалістів. При підготовці спеціалістів вищими навчальними закладами за цільовими договорами з підприємствами, організаціями, установами бази практики передбачаються у цих договорах. У випадку, коли підготовка спеціалістів вищими навчальними закладами здійснюється за замовленням фізичних осіб, бази практики забезпечують ці особи або вищі навчальні заклади, що визначається умовами договору (контракту) на підготовку спеціалістів.

    Відповідальність за організацію, проведення і контроль практики покладається на керівників вищих навчальних закладів. Загальну організацію практики та контроль за її проведенням у навчальному закладі здійснює керівник практики (завідуючий відділом практики). Керівники баз практики разом з вищими навчальними закладами несуть відповідальність за організацію, якість і результати практики студентів.

    Студенти вищих навчальних закладів при проходженні практики зобов’язані:

    • до початку практики одержати від керівника практики від учбового закладу консультації щодо оформлення всіх необхідних документів;
    • своєчасно прибути на базу практики;
    • у повному обсязі виконувати всі завдання, передбачені програмою практики і вказівками її керівників;
    • вивчити і суворо дотримуватись правил охорони праці, техніки безпеки і виробничої санітарії;
    • нести відповідальність за виконану роботу;
    • своєчасно скласти залік з практики.

    Студенту, який не виконав програму практики без поважних причин, може бути надано право проходження практики повторно. Студент, який востаннє отримав негативну оцінку по практиці, відраховується з вищого навчального закладу.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Дмитро Клиент 2 дня назад

      То есть если Университет разрешил у ФОП принимать, я могу у него принять

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Можете, питання полягає лише у оплаті праці https://kadrovik.isu.net.ua/news/582980-chy-mozhe-...


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA