Начните консультацию с юристом онлайн
Лікар хірург не вказав в висновку що стоїть БІОС в гомілці
В попередньому влк з рішеням травматолого в є що ставили БІОС
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (8)
Адвокат, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
На жаль, але висновок хірурга Ви не оскаржите, хіба що скажіть про це голові ВЛК. Оскаржувати потрібно буде довідку ВЛК, якщо вони не зазначать про Вашу ваду. Але обов'язково зверніть увагу голови ВЛК на дане заключенням лікаря та те, що воно не відображає Ваш реальний стан здоров'я.
З повагою!
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Миколо!
Ви можете подати скаргу на хірурга до голови ВЛК, проте якщо Вам не змінять висновок та вручать довідку ВЛК, з якою Ви не згодні, то Вам потрібно подавати заяву до керівника ТЦК на переогляд до ВЛК області. Якщо рішення обласної ВЛК Вас також не задовільнить, то Ви можете оскаржити його у ЦВЛК або у судовому порядку.
72. У разі незгоди громадянина з рішенням військово-лікарської комісії при районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки на підставі його заяви громадянин направляється для проходження військово-лікарської комісії при обласному (Київському та Севастопольському міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
73. Рішення військово-лікарської комісії при обласному (Київському та Севастопольському міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки про придатність резервіста або військовозобов’язаного за станом здоров’я до військової служби під час мобілізації може бути скасовано штатною військово-лікарською комісією вищого рівня або оскаржено у судовому порядку.
Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови ВЛК районних (міських) ТЦК та СП подаються за підпорядкованістю до ВЛК Київського міського ТЦК та СП, Севастопольського міського ТЦК та СП, обласних ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим.
У разі незгоди громадянина з рішенням ВЛК при районному (міському) ТЦК та СП на підставі його заяви громадянин направляється для проходження ВЛК при обласному (Київському та Севастопольському міських) ТЦК та СП.
Дії (бездіяльність), рішення, постанови, прийняті ВЛК обласних (Київського міського, Севастопольського міського) ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, оскаржуються в штатних ВЛК або у судовому порядку.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Микола!
Само по собі рішення хірурга Ви оскаржити не зможете, оскільки оскарженню підлягає постанова військово-лікарської комісії у цілому.
Проте, Ви можете звернутись до голови ВЛК та зазначити, що висновок хірурга на даному етапі не відповідає дійсності та винесений без врахування всіх наявних в Вас проблем, пов'язаних зі станом здоров'я.
Ви вже отримали довідку ВЛК (Додаток 4) чи станом на сьогодні пройшли тільки лікаря хірурга?
Відповідно до глави 3 розділу І Наказу МОУ №402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», яка регулює порядок подання та розгляду звернень штатними ВЛК:
«3.1. Вимоги до звернення військовослужбовців та інших осіб, указаних у пункті 1.2 глави 1 розділу I цього Положення, їх права, порядок та строки розгляду пропозицій, заяв та скарг, а також обов’язки штатних ВЛК щодо розгляду звернень регулюються Законом України «Про звернення громадян», Інструкцією про організацію розгляду звернень та проведення особистого прийому громадян у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 28 грудня 2016 року № 735, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 23 січня 2017 року за № 94/29962.
3.2. Скарги до штатних ВЛК подаються в строк, визначений Законом України «Про звернення громадян».
3.3. Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови позаштатних ВЛК подаються до штатних ВЛК згідно з адміністративно-територіальними зонами відповідальності, наведеними у додатку 2 до наказу Міністерства оборони України від 16 листопада 2016 року № 608 «Про затвердження адміністративно-територіальних зон відповідальності закладів охорони здоров’я Збройних Сил України за організацію медичного забезпечення».
Штатні ВЛК перевіряють відповідність прийнятих позаштатними ВЛК постанов встановленому діагнозу та вимогам цього Положення, на підставі доданих до звернення оригіналів медичних документів або належним чином завірених їх копій.
Дії (бездіяльність), рішення, постанови, прийняті ВЛК обласних (Київського міського, Севастопольського міського) ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, оскаржуються в штатних ВЛК або у судовому порядку.
Дії (бездіяльність), рішення, прийняті за результатами розгляду звернень ВЛК регіону, оскаржуються в ЦВЛК.
3.4. У разі визнання штатною ВЛК заяви чи скарги щодо перегляду (відміни, скасування) постанови ВЛК обґрунтованою, ВЛК штатної ВЛК переглядає оскаржувану постанову ВЛК або приймає рішення про направлення на контрольне обстеження та медичний огляд ВЛК.
Таке рішення є обов’язковим до виконання та має бути реалізовано не пізніше ніж в місячний строк з дати прийняття.
У разі визнання штатною ВЛК звернення необґрунтованим, воно повертається заявнику (скаржнику) з відповідними роз’ясненнями, у строк, визначений Законом України «Про звернення громадян».
У разі прийняття рішення про направлення на контрольне обстеження та медичний огляд, військовослужбовці та інші особи, зазначені у пункті 1.2 глави 1 цього розділу, направляються для проходження медичного огляду до іншої ВЛК, ніж та, постанова якої оскаржується.
У разі якщо штатна ВЛК визнає постанову позаштатної ВЛК обґрунтованою або визначає відсутність підстав для направлення заявника на повторний (контрольний) медичний огляд ВЛК, штатна ВЛК надає заявнику відповідне роз’яснення, оформлене листом».
З повагою, адвокат Айвазян.
да отримав додаток 4. В мене ще бронювання дійсне.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеТоді пишить заяву на ім'я керівника ТЦК та СП про переогляд в обласній ВЛК. Оскільки Ви маєте відстрочку, а саме чинне бронювання, то мобілізувати ТЦК Вас не зможе.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ОСКАРЖУЄТЬСЯ РІШЕННЯ ВЛК, А НЕ РІШЕННЯ ОКРЕМОГО ЛІКАРЯ.
Проходження медичного огляду під час мобілізації регулюється пунктом 3 глави II Наказу МО від 14.08.2008 року №402.
Зокрема, відповідно до підпункту 3.4 перед оглядом проводиться загальний аналіз крові, в тому рахунку на ВІЛ, гепатит, цукор, загальний аналіз, визначається група крові, резус, проводиться рентген, а особам за 40 років обов’язково вимірюють тиск та проводиться ЕКГ.
Відповідно до підпункту 3.5 до початку проведення медичного огляду ТЦК та СП отримує дані від органів соціального забезпечення щодо осіб з інвалідністю.
А військовозобов’язаний під час проведення медогляду зобов’язаний надати членам ВЛК ТЦК та СП медичну карту амбулаторного хворого за формою №025/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року №110, виписки з медичної документації щодо перенесених захворювань, отриманих травм, поранень тощо, якщо така інформація відсутня в електронній базі.
Долучіть заявою до особової справи всі без винятку лікарські виписки, висновки, заключення та виписку з амбулаторної картки. Зверніть увагу: виписку з амбулаторної книги ви не просто можете надати, ви зобов’язані це зробити. Для чого – зараз зрозумієте.
Згідно з тим же підпунктом 3.5 зазначені документи, а на офіцерів і прапорщиків запасу – також особові справи, ТЦК та СП до початку огляду подає для вивчення у ВЛК.
Тобто всі ваші виписки та висновки з лікарень і амбулаторної книжки передаються на ВЛК. Не просто картку обходу лікарів, як у нас часто відбувається зараз, а справу, щоб лікарі ознайомилися із висновками та виписками. Чому?
Спеціалісти, які входять до складу ВЛК, не ставлять діагнозів, а лише дають експертну оцінку стану особи та ступеня порушень функцій організму. Тобто, діагнози встановлюються до медогляду ВЛК, або за її направленням.
Закріплено колегіальний порядок встановлення (підтвердження) діагнозу при результатах попередніх досліджень та наявних документів. Огляд та прийняття рішення здійснюється консиліумом за участі провідних (головних) медичних фахівців.
Якщо спростимо, то вашу придатність ВЛК визначає за діагнозами, які ви подали або при додатковому обстеженні, коли вас направляє сама ВЛК.
Тож першочергово вам повинні видати довідку про придатність, ви повинні розписатися за її отримання, поставити правильну дату і, якщо не погоджуєтеся з висновком ВЛК, можете написати заяву на оскарження і до моменту переогляду вас не можуть мобілізувати.
Це написано - В пункті 72 Постанови Кабміну №560 від 14.05.2024 року:
«У разі незгоди громадянина з рішенням ВЛК при ТЦК та СП на підставі його заяви громадянин направляється для проходження військово-лікарської комісії при обласному ТЦК та СП».
Тобто, якщо ви не погоджуєтеся з довідкою ВЛК, вам потрібно зазначити, що ви будете писати заяву про направлення на повторний огляд.
Для успішного оскарження рішення ВЛК критично важливо мати повний пакет необхідних документів:
Рекомендується завчасно зібрати всі необхідні документи та зробити їх копії.
При оскарженні рішення ВЛК важливо чітко та аргументовано викласти свою позицію. Рекомендації:
Пам’ятайте, що ваші аргументи повинні бути зрозумілими не лише для медичних фахівців, але й для юристів та суддів.
Заява подається особисто заявником або його адвокатом до вищестоящої ВЛК або ЦВЛК засобами поштового звʼязку або особисто. Підтвердженнями отримання такої заяви є лист-опис з пошти або вхідний номер кореспонденції.
Можете для початку подати скаргу в ту ВЛК, рішення котрої Ви оскаржуєте. Скарга повинна бути подана у письмовій формі, в якій детально зазначаються причини незгоди з рішенням. До заяви необхідно додати медичні документи, що підтверджують новий медичний стан або помилки в попередніх висновках.
ЗРАЗОК:
Центральна медична військово
лікарська комісія
02000, м. Київ, б-р. Лесі Українки, 10А
______ (ПІП, рік народження, адреса, контактний номер телефону)
СКАРГА
Я, ___ (ПІБ)
відповідно до постанови військово-лікарської комісії №___ від___202_р. мені було поставлено діагноз ___ (вказати діагноз) та визнано ___ (придатним) за статтею ___ Наказу МОЗ України №402 від 14.08.2008 року.
Я не погоджуюсь з даним висновком, вважаю його помилковим, оскільки стан мого здоров’я не дозволяє мені проходити військової служби, а тому я маю бути визнаним непридатним для проходження військової служби.
На підтвердження незадовільного стану мого здоровʼя надаю відповідні медичні висновки цивільних лікарських установ.
Дана обставина підтверджується історією хвороби та лікування.
Крім того, дана інформація підтверджується і Висновком медичного обстеження №___ від ___ (за необхідності слід провести в цивільній лікарні).
Таким чином, у відповідності до вимог Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України, затвердженого Наказом Міністра оборони України №402 від 14.08.2008 р.:
ПРОШУ:
Про результати розгляду скарги повідомити листом на ім’я ___ за адресою: ___, чи по тел. ___.
Додатки
___ 20__ року (підпис) / (Прізвище та ініціали)
Адвокат, г. Ровно, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю,
Якщо у вас на руках уже довідка ВЛК, то оскаржувати слід її всю до обласного ВЛК. Для цього у вас є один місяць часу з моменту отримання довідки.
З повагою, всього найкращого
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеДОБРОГО ВЕЧОРА, пане МИКОЛО! Оскільки висновок лікаря є первинним медичним документом при проходженні медичного огляду ВЛК при РТЦК та СП відповідно до положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ, то оскаржити його не можна, бо це рівносильно, що оскаржувати кардіограму, або аналізи. Сам по собі цей висновок не породжує юридичних наслідків, адже на його підставі складається висновок ВЛК про Вашу придатність до служби під час мобілізації - що оформлюється у формі Довідки ВЛК.
Тобто оскарженню до ВЛК вищого рівня підлягає саме довідка ВЛК, а не висновок лікаря, хоча цей висновок і формується на підставі висновків лікарів - спеціалістів, що підсумовуються фактично, а не переоцінюються у довідці ВЛК.
Хоча звісно Ви можете голові ВЛК перед складанням заключення про Вашу придатність викласти письмово свої зауваження та наполягати на їх прийнятті, долученні до матеріалів справи та проставленні відмітки про отримання на Вашому екземплярі таких зауважень. Бажано, щоб вони були набрані на комп"ютері та грамотно юридично оформлені. Тоді такі документи частіше справляють більш ефективне враження. Хоча буває, що безкарність, цинізм та некомпетентність чиновничків зараз в Україні така, що хоч ти докторську дисертацію напиши, а їм буде начхати.
Якщо у Вас є бронювання і воно було до направлення на ВЛК і посадовим особам ТЦК було відомо про Ваше бронювання, то Вас не мали права взагалі посилати на ВЛК і її результати не можна вважати дійсними та законними.
Щасти Вам у бронюванні та роботі!
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин