Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня. Я інвалід дитинства. В 2020 році отримав статус "виключений з обліку". Недавно отримав повістку та був викликаний в ТЦК, де мені сказали ,що мої документи про виключення з обліку втрачено і що я маю заново проходити ВЛК та більше не матиму статусу "виключений з обліку.
На руках маю військовий квиток з записом про виключення з військового обліку. Для них це не аргумент. Що мені робити у цьому випадку? Чи мають ТЦК змушувати мене заново проходити ВЛК, якщо є військовий квиток з записом про виключення з обліку. Чи правомірним було вручення повістки ?Дякую
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олег!
Подайте скаргу до Міністерства оборони, до поліції та Державного бюро розслідувань та повідобмте про службову недбалість працівників ТЦК.
Стаття 367 Кримінального кодексу України.
1. Службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб, -
карається штрафом від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, -
карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.
3. Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, якщо воно спричинило загибель людини, -
карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.
Абсолютно неправомірно, адже Ви є невійськовозобов'язаним.
Поновити Вас на військовому обліку та направити на ВЛК не мають права, адже згідно п.2 ч.1 ст.37 "Про військовий обов'язок і військову службу" взяти на військовий облік можуть громадян, які ЗНЯТІ за наказом МОУ, а Ви є ВИКЛЮЧЕНИМ з військового обліку згідно ЗАКОНУ, підтвердженням цього є відповідна відмітка у військово-обліковому документі, а згідно законодавства діючого на сьогоднішній день поновлення на військовому обліку виключених з нього – не передбачене.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Відповідно до абзаців першого-четвертого пункту 5 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України про офіційне тлумачення статей 58, 78, 79, 81 Конституції України та статей 243-21, 243-22,243-25 Цивільного процесуального кодексу України (у справі щодо несумісності депутатського мандата) від 13 травня 1997 року № 1-зп/1997
Стаття 58 Конституції України закріплює один з найважливіших загальновизнаних принципів сучасного права - закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Це означає, що вони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності.
Закріплення названого принципу на конституційному рівні є гарантією стабільності суспільних відносин, у тому числі відносин між державою і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього закону чи іншого нормативно-правового акта. Принцип незворотності дії в часі поширюється також на Конституцію, яка є Основним Законом держави (Преамбула Конституції України).
Виняток з цього принципу допускається лише у випадках, коли закони та інші нормативно-правові акти ПОМ'ЯКШУЮТЬ АБО СКАСОВУЮТЬ відповідальність особи .
У Вас немає обов’язків військовозобов’язаного, тому Вас не можуть притягнути до відповідальності за небажання проходити ВЛК або відмову від повістки. Тим більше, що вручення таких повісток - незаконне, адже згідно постанови КМУ 560 вони вручаються лише військовозобов'язаним та резервістам.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Іване!
Що означає, що Ваші документи втрачено? Мається на увазі особова справа в ТЦК?
Це не Ваша проблема, а проблема ТЦК. Ви не маєте жодного відношення до того, що ТЦК втратив Вашу особову справу.
Щодо Вашого військово квитка, то останній є чинним військово-обліковим документом та не підлягає обов'язковій заміні.
Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:
"55. Військово-обліковий документ, що визначає належність його власника до військового обов’язку, виданий до дня набрання чинності Законом України від 11 квітня 2024 р. № 3633-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, є чинним та не потребує обов’язкової заміни у разі (з підстав) затвердження органом державної влади нової форми військово-облікового документа"
Ні, однозначно ТЦК не має права на вищезгадані дії. В свій час Ви були визнані неприданим до військової служби за станом здоров'я й виключені з обліку. На підствердження того Ви маєте чинний військово-обліковий документ із необхідним записом та печаткою. Станом на зараз Ви є невійськовозобов'язаним та не підлягаєте поновленню на військовому обліку.
Жодним нормативно правовим актом не визначено, що виключеного з обліку та невійськовозобов'язаного громадянина мають право поновити на обліку та направити на ВЛК.
Відповідно до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу":
допризовники - особи, які підлягають взяттю на військовий облік;
призовники - особи, які взяті на військовий облік;
військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;
військовозобов’язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;
1. У запас Збройних Сил України та інших військових формувань зараховуються громадяни України, які придатні за станом здоров’я до проходження військової служби в мирний або воєнний час і не досягли граничного віку перебування в запасі. Вони перебувають на військовому обліку в відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки та відповідних органах інших військових формувань.
резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.
6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:
1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;
2) припинили громадянство України;
3) визнані непридатними до військової служби;
4) досягли граничного віку перебування в запасі.
У громадянина, якого виключено з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 цієї частини, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку.
1.2. Військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров’я до військової служби призовників, військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, установлює причинний зв’язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) з військовою службою та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.
Військово-лікарська експертиза - це:
медичний огляд призовників; військовослужбовців та членів їхніх сімей (крім членів сімей військовослужбовців строкової військової служби); військовозобов’язаних, резервістів (кандидатів у резервісти); громадян, які приймаються на військову службу за контрактом; кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти та закладах фахової передвищої військової освіти (далі - ВВНЗ), ліцеїстів військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв (далі - ліцеїсти); осіб, звільнених з військової служби;
Медичний огляд проводиться ВЛК з метою визначення придатності:
до військової служби призовників, військовозобов'язаних, резервістів (кандидатів у резервісти);
3.1. Медичний огляд військовозобов’язаних проводиться за рішенням керівників ТЦК та СП ВЛК ТЦК та СП на збірних пунктах районних (міських) ТЦК та СП або за місцем провадження медичної практики у закладах охорони здоров’я комунальної або державної форми власності лікарями, які включаються до складу ВЛК ТЦК та СП.
3.2. Повторний медичний огляд військовозобов’язаних проводиться один раз на 5 років ВЛК районних, міських ТЦК та СП. Офіцери запасу підлягають повторному медичному огляду зазначеними ВЛК під час чергового атестування, а рядовий, сержантський та старшинський склад запасу - у разі зміни призначення.
Постанова ВЛК ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби, прийнята в облікових цілях в мирний час, дійсна протягом п’яти років з дня закінчення медичного огляду.
Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період дійсна протягом одного року з дня закінчення медичного огляду.
Постанова КМУ "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів":
Додаток 2 до Порядку
ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів:
1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
2) прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів;
4) проходити медичний огляд та лікування в закладах охорони здоров’я згідно з рішеннями комісій з питань взяття на військовий облік, призовних комісій або військово-лікарських комісій районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров’я СБУ, а у розвідувальних органах - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії розвідувальних органів;
Ні, вручення повістки неправомірне. Повістки мають право вручати військовозобов'язаним та резервістам.
34. Повістка про виклик резервіста або військовозобов’язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ може бути надіслана зазначеними органами військового управління (органами) засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання.
41. Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є:
1) у разі вручення повістки — особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки (додаток 2), а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;
2) у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку: день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;
день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.
Вам потрібно звертатись до адмінистративного суду та оскаржувати протиправні дії ТЦК, оскільки останній не має права поновлювати Вас на військовому обліку та направляти на проходження ВЛК.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеДОБРОГО ДНЯ, ОЛЕГ! Вам не слід було йти за повісткою, адже Ви невійськовозобов"язаний. Це абсолютно незаконно. Мало того - це якийсь балаган або відверте шахрайство, а не державний орган що утримується на наші податки, якщо таке діється. Хай мають офіцерську честь написати ту всю брехню, що вони Вам вішають усно - у письмовому форматі та надіслати за підписом керівника ТЦК на Вашу адресу. Вони це звісно ж не напишуть, бо це буде підставою подати на них до суду. Хай проводять службові розслідування щодо колишнього складу ТЦК... який знищив такі документи. Це їх проблеми як державного органу, що у них твориться невідомо що і ніхто не несе відповідальності за службові злочини та знищення службової документації, що мало масовий характер.
Може завтра вони знову десь приткнуть Реєстр прав власності на нерухоме майно і скажуть - купляйте свої квартири, будинки, землі, корпоративні права повторно. А ще можна десь діти Реєстр транспортних засобів... теж заявивши, що це тепер не ваші автівки... бо у нас немає записів. Ідемо далі... як було цей місяць - знищили реєстр активі цивільного стану. То що може повторно людям одружуватися, помирати, народжувати дітей... бо у держави десь ділись записи.
Це проблеми держави - нездатність нормально організувати свою роботу, що не може спричиняти додатковий тягар 9 кіл пекла й біганини по відновленню своїх вже набутих прав. У них є сумніви? - Хай відкривають кримінальне провадження і розслідують як, чому, при яких обставинах Вам поставили відповідну відмітку у військовому квитку. Можуть через слідчого проводити експертизи чи справжня печатка, підпис та ін. Ну 21 століття на дворі, а вони ведуть себе як діти, яким треба відбрехатися від дорослих будь-яким чином.
Тобто почати треба з того, що їх усні вказівки - це ніщо. Хай дають офіційний документ на підставі чого вони скасували Ваше виключення. Хоча у ТЦК такого права немає. Це може мати місце лише за вироком суду, в якому встановлено хабарництво та підкуп під час надання статусу виключеного з обліку особисто Вам.
В іншому випадку - це відверте перевищення службових повноважень. Проте після того як в країні президент скасовує через 15 років укази свого позапопередника про призначення суддів Конституційного Суду України... мені вже додати немає чого... При цьому судді КСУ вигравши справу в Верховному Суді одразу ж були оголошені в розшук. Бо якщо людину не можна звільнити, то завжди можна посадити. Бо ж правоохоронні органи після нечуваних буцімто європейських реформ "кишенькові" і готові виконати будь-яку брудну роботу, аби самих не відправляли на нуль.
ОТЖЕ, треба документ на підставі якого Вас поновили на облік чи щось від Вас вимагають.
Можна також ігнорувати їх повістки, бо невійськовозобов"язаний не має обов"язку з"являтися в ТЦК, реагувати на повістки та робити інші дії, обов"язкові для військовозобов"язаних, призовників та резервістів.
Щиро рекомендую невідкладно відсканувати військовий квиток з відповідними записами та зберігати його у хмарному сервісі, надавши доступ близьким родичам до нього, щоб могли у разі протиправного викрадення Вас та позбавлення волі у підвалах одеських ТЦК - намагатися Вас визволити.
Також можна спробувати засвідчити копію такого документа у нотаріуса. За це беруться не усі нотаріуси - повторюючи мантру, що військовий квиток - це документ, що посвідчує особу.
Це не так, бо він посвідчує особу лише військових, які на службі. І то вже не посвідчує, бо в грудні пан Верховний головнокомандувач скасував Указ, яким це визначалося та затверджувалася форма військового квитка.
Тож - шукайте адекватного нотаріуса. Це знаходиться.
Ні в якому разі не віддавайте свій військовий квиток в ТЦК без розписки. Звісно може і розписка не допомогти. Але це хоч щось потім для суду. Можуть забрати силою та знищити. І такі випадки бувають.
Знайомий у ДБР розповідає які випадки розслідуються, то волосся дибки стає від "діяльності" ТЦК, який ніяк не може визначитися чи то вони військовий орган, чи то цивільний... Бо як мобілізувати інших - то вони військовий орган і навіть притягують адвокатів до криміналу по статті перешкоджання діяльності ЗСУ... а як їх на фронт відправити - то вони усі різко стають цивільними особами.
Але це все лірика. По суті Вашого питання.
У Вас є Резерв+? Що в ньому показує? Ви намагалися формувати електронний військово-обліковий документ через Резерв+ чи через ДІЮ? https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...
Стаття 19 Конституції України нам каже, що:
Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Ще в 2019 та 2021 році відповідно Верховний Суд (України) прийняв дуже цікаві постанови, окремі слова якої я б вибив на вході до кожного Міністерства, відомстава та державної установи. А краще на лобі чиновників, які забули взагалі хто чий "слуга" і що не народ обслуговує державу, а навпаки.
У постановах Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 15.07.2021 р. по справі № 826/4789/17 (провадження № К/9901/37409/18, пункт 27), від 14.05.2019 (справа № 813/1514/17) та від 14.08.2019 (справа № 372/1350/17), висловлено позицію, що держава, запроваджуючи певний механізм правового регулювання відносин, зобов`язана забезпечити його реалізацію. В протилежному випадку всі негативні наслідки відсутності належного правового регулювання покладаються саме на державу. Тому, суди прийшли до висновку, що особі не може ставитись в провину невизначення порядку виконання законодавчо закріплених норм і це не може призводити до порушення чи обмеження прав громадян, які наділені такими правами.
Спираючись на правові позиції Верховного Суду, висловлені в іншому предметі неврегульованості державою правозастосування, вважаю, що і в цьому випадку має застосовуватися підхід, що всі негативні наслідки відсутності належного правового регулювання покладаються саме на державу, а не на громадянина України, який не має зберігати у себе дублікати документів, які держава не здатна зберігати.
Пропоную письмово звернутися до ТЦК з метою отримання відповіді, що у них немає відповідних документів та Ваших облікових даних. Це дасть право щонайменше спробувати звернутися до суду та встановити цей юридичний факт судовим рішенням на підставі Вашого військового квитка із відповдіним записом.
Якщо суд скаже, що Ваш військово-обліковий документ є достатнім підтвердженням виключення з обліку та відмовиться встановлювати юридичний факт, то рішення суду матиме преюдиційне (обставини, що встановлені іншим судом і не потребують повторного встановлення, а тому мають обов"язкове значення для інших судів за участі тих самих осіб).
Тоді вже можна йти оскаржувати дії або бездіяльність ТЦК, якщо вони відмовляються вносити Ваші дані в Єдиний державний реєстр військовозобов"язаних, призовників та резервістів за відповідною письмовою заявою.
Ваша помилка - ходити туди.
ТЦК - державний орган. На них розповсюджується Закон України "Про звернення громадян". Вони зобов"язані надавати відповіді на звернення громадян у визначений законом строк, якщо інший більш стислий строк не передбачений законодавством.
Ненадання відповіді - позов до суду. Хай вчаться працювати. Бо ж їх проблеми і обставини громадян не турбують, а тому чого має цікавити проблеми в роботі ТЦК громадян?
Намагайтесь уникати фізичного контакту з ТЦК, бо з ними працює не сила права, а право сили.
Будьте обачні та обережні.
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)
Адвокат, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Доброго дня. Я інвалід дитинства. В 2020 році отримав статус "виключений з обліку". Недавно отримав повістку та був викликаний в ТЦК, де мені сказали ,що мої документи про виключення з обліку втрачено і що я маю заново проходити ВЛК та більше не матиму статусу "виключений з обліку. На руках маю військовий квиток з записом про виключення з військового обліку. Для них це не аргумент. Що мені робити у цьому випадку? Чи мають ТЦК змушувати мене заново проходити ВЛК, якщо є військовий квиток з записом про виключення з обліку. Чи правомірним було вручення повістки ?Дякую
Дії ТЦК та СП є неправомірними, Ви не зобов'язані повторно проходити медичний огляд ВЛК. Але Вам потрібно прослідкувати за тим, аби дані про Ваш медичний огляд у 2020 році були внесені до Реєстру "Оберіг".
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про військовий обов'язок і військову службу
Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього
...
6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:
...
3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.
Виключена з військового обліку особа не має обов'язків уточнювати дані та на неї не поширюється законодавства у сфері мобілізації.
Щодо мобілізації, то Вам не можуть і не мають ніякого права навіть вручити повістку про явку, не говорячи про мобілізацію або ВЛК. Втім, на жаль, повістку можуть вручити будь-кому, в чому не один раз пересвідчувався на своїй практиці. Думаю це і стало предметом Вашого питання та мотивуючим фактором звернутися до юристів платформи. Тим не менше, це не повинно Вас хвилювати. Ви визнані непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку один раз, остаточно. Жодних переглядів по неправильній процедурі чи щось на кшталт цього - порушення Конституції та законів України.
Чинне законодавство не передбачає права ставити виключених з обліку за станом здоров'я на повторний військовий облік за бажанням окремих нешанованих українцями громадян, не хвилюйтеся. Органи державної влади, на відміну від громадян, сповідують принцип - дозволено все, що прямо передбачено законом.
Якщо Ви маєте на руках всі документи про виключення з військового обліку - Вам немає про що турбуватися. Ви не зобов'язані виконувати незаконні дії та вимоги органів влади та їх посадових осіб. Ви вже невійськовозобов'язаний!
КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141)
Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.
Я б порадив Вам спробувати подати на адресу ТЦК та СП листа щодо внесення інформації про визнання Вас непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку до реєстру "Оберіг". І поки нікуди не ходити і нічого не оновлювати. Подайте заяву та чекайте відповіді від ТЦК та СП. У заяві вкажіть свій статус "невійськовозобов'язаний"!!!
Щодо спілкування з ТЦК та СП, то вище я описав Ваш статус, Ви невійськовозобов'язаний, Вам ніхто не має права вручити навіть повістку. Але у Реєстрі буде битися Ваш статус "військовозобов'язаного". Потрібно спробувати врегулювати цей момент. Подайте письмову заяву, далі - направте адвокатський запит, за потреби - подавайте позов до суду про зобов'язання вчинити певні дії - внести інформацію про Вашу непридатність з виключенням з військового обліку до системи "Оберіг".
З повагою!