Задайте вопрос юристу

889 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 15 января 2025, вопрос №125532 1350₴

Сделал обследование что мне дальше делать чтоб пойти на ВЛК и как они должни отреагировать?

Подскажите что делать согласно статьи 43 I84 розкладу хвороб можно ли с етим діагнозом списаться или меня визнают обмеження придатним какой будет висновок после ВЛК и как мне сделать Рапорт в Амии+ или ето нужно писать от руки как попасти на ВЛК и чтотьам говорить?

Ответы юристов (7)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олександре, ще раз!

    Подскажите что делать согласно статьи 43 I84 розкладу хвороб можно ли с етим діагнозом списаться или меня визнают обмеження придатним какой будет висновок после ВЛК и как мне сделать.

    Як ми і говорили з Вами, для того, аби Вас визнали непридатним до проходження служби необхідно, аби Ваше захворювання мало наступний перебіг:

    "а) з частими загостреннями та вторинною анемією".

    Після пройденого Вами обстеження вже зрозуміло, що Ваша хвороба віднесена до ІІІ стадії, має часті загострення та кровотечі. Отже, залишається питання щодо "вторинної анемії".

    Для того Вам необхідно здати аналізи, які призначив лікар.

    Анемія — загальна назва стану організму, при якому в крові знижується рівень еритроцитів та гемоглобіну. Унаслідок цього зменшується кількість кисню, який переноситься еритроцитами, а потім надходить до органів та тканин, пацієнт відчуває втому, слабкість.

    Анемія може бути тривалою чи тимчасовою, протікати безсимптомно чи з важкими клінічними проявами.

    Анемія хронічних хвороб – (вторинна анемія) — розвивається при різних хворобах, зокрема хронічних, запальних процесах – вірусних, бактеріальних, грибкових, паразитарних, злоякісних процесах (гематологічні захворювання, солідні пухлини), при аутоімунній патології (ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, васкуліт, саркоїдоз), хронічній нирковій недостатності, хронічній серцевій недостатності.

    Рапорт в Амии+ или ето нужно писать от руки как попасти на ВЛК и чтотьам говорить?

    Рапорт Ви можете подати у будь якому вигляді: написати від руки, надрукувати на комп'ютері чи відправити через додаток Армія +.

    1. У паперовому рапорті військовослужбовець вказує:

    • найменування посади командира (начальника), якому адресується рапорт;
    • заголовок «Рапорт»;
    • суть порушеного питання;
    • перелік доданих до рапорту документів або їх копій (за потреби);
    • найменування займаної посади;
    • військове звання, власне ім’я та прізвище;
    • дату;
    • особистий підпис.

    2. Командири (начальники) надають відповідь на паперовий рапорт військовослужбовця шляхом накладення резолюції.

    Резолюція повинна містити відомості, визначені у додатку 1 до цього Порядку

    3. Непогодження рапорту безпосереднім та/або прямими командирами (начальниками) не перешкоджає подальшому руху рапорту для його розгляду командиром (начальником) або іншою посадовою особою, яка уповноважена приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, та прийняття рішення по суті рапорту. Особливості розгляду рапортів, поданих в електронній формі, врегульовано розділом IV цього Порядку.

    Відмова у задоволенні рапорту має бути вмотивованою.

    7. Забороняється:

    1) встановлювати будь-які інші вимоги щодо форми та змісту паперового рапорту, що не передбачені цим Порядком, у тому числі стосовно:

    подання рапортів з окремих питань виключно написаними власноруч або друкованим способом;

    недотримання вимог щодо розміру полів, відступів, шрифтів, кольору чорнила чи друку, розміру та якості паперу тощо, які не передбачені цим Порядком;

    наявності граматичних, синтаксичних чи інших помилок, які не впливають на суть рапорту;

    2) відмовляти у розгляді рапорту у разі відсутності доданих документів або інформації, які є або повинні бути в наявності у розпорядженні командира (начальника), створюються/формуються/видаються самим підрозділом та/або можуть бути витребувані підрозділом в іншого підрозділу та/або відповідного закладу охорони здоров’я тощо;

    3) вимагати від військовослужбовця попереднього усного погодження паперового або електронного рапорту із безпосереднім або прямим командиром (начальником) перед його фактичним поданням відповідно до положень цього Порядку;

    4) відмовляти у прийнятті (реєстрації) власноруч написаних рапортів військовослужбовців.

    9. Розгляд паперового рапорту військовослужбовця всіма його прямими командирами (начальниками) здійснюється:

    1) невідкладно, але не пізніше ніж за 48 годин із часу подання військовослужбовцем рапорту - щодо питань, які стосуються військової дисципліни, обов’язків особового складу під час виконання бойових наказів (розпоряджень), збереження життя та здоров’я особового складу, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин;

    2) у строк не більше 14 днів із дня подання військовослужбовцем рапорту - щодо питань, які не відносяться до питань, визначених підпунктом 1 цього пункту.

    1. Рапорт в електронній формі створюється та подається за допомогою засобів СЕДО, Державного вебпорталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони «Армія+» (включаючи його складові частини) (далі - Державний вебпортал) та інших інформаційно-комунікаційних систем, які введені в експлуатацію в системі Міноборони України.

    2. Рапорт в електронній формі, що містить службову інформацію або інформацію, що становить державну таємницю, подається виключно через інформаційно-комунікаційні системи Міноборони України або Збройних Сил, які призначені для обміну службовою інформацією та в установленому законодавством порядку допущені до обробки інформації з відповідним ступенем обмеження доступу (ступенем секретності).

    3. Створення рапорту в СЕДО здійснюється згідно з вимогами інструкції користувача.

    4. Кожен користувач Державного вебпорталу має свій унікальний код - ID-номер. Кожен командир зобов’язаний довести до підлеглого особового складу свій власний ID-номер та ID-номер СЕДО підрозділу.

    5. Військовослужбовець створює рапорт на Державному вебпорталі за допомогою зразків рапортів, які доступні на ньому, заповнивши всі необхідні текстові поля, зазначивши тему та суть свого клопотання.

    6. Для направлення на погодження рапорту на Державному вебпорталі військовослужбовець має ввести ID-номер свого безпосереднього командира (начальника) або у випадках, передбачених цим розділом, ввести ID-номер прямого командира (начальника) та підписати його.

    7. Підписання та погодження електронного рапорту на Державному вебпорталі здійснюється шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису (у тому числі «Дія.Підпис») та/або удосконаленого електронного підпису військовослужбовцем, відповідними командирами (начальниками), та/або засобами Державного вебпорталу, що підтверджується накладенням кваліфікованої електронної печатки технічного адміністратора Державного вебпорталу.

    Створення та подання на погодження електронного рапорту може здійснюватися засобами Державного вебпорталу, що підтверджується накладенням кваліфікованої електронної печатки технічного адміністратора Державного вебпорталу, за умови здійснення електронної ідентифікації, яка дає змогу однозначно встановити особу військовослужбовця, що звертається із відповідним електронним рапортом.

    8. Підписання та погодження електронного рапорту в СЕДО здійснюється шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису.

    9. Безпосередній командир (начальник) надає відповідь на електронний рапорт військовослужбовця шляхом погодження або непогодження рапорту із зазначенням правового обґрунтування та пропозицій і накладенням свого кваліфікованого електронного підпису та/або удосконаленого електронного підпису, та/або з використанням засобів Державного вебпорталу, що підтверджується накладенням кваліфікованої електронної печатки технічного адміністратора Державного вебпорталу.

    10. Після погодження рапорту безпосередній командир (начальник) повинен відправити електронний рапорт військовослужбовця на погодження до свого безпосереднього командира (начальника), ввівши його ID-номер, а той, у свою чергу, до наступного прямого командира (начальника), ввівши його ID-номер, і так до командира (начальника), який має право приймати рішення по суті рапорту військовослужбовця.

    11. Якщо безпосереднім командиром (начальником) військовослужбовця є командир (начальник) підрозділу, військовослужбовець вводить ID-номер СЕДО підрозділу, який можна отримати в службі діловодства".

    Отже, спочатку Ви повинні пройти всі обстеження та аналізи, які Вам призначив лікар, а потім вже займатись питанням подання рапорту на ВЛК. Чим більше Ви матимете медичних документів - тим краще для Вас.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Турчин Ярослав Олексійович

    ДОБРОГО ДНЯ, пане ОЛЕКСАНДР! На жаль поки що у Вас є консультативний висновок лікаря приватної клініки, які не дуже беруться до уваги як лікарями військової частини, так і ВЛК. Але цей висновок певною мірою дає підстави для ініціювання Вашого направлення на гарнізонну ВЛК або хоча б на лікування / попередній медичний огляд лікарем-спеціалістом військового госпіталю до сфери обслуговування якого належить ваша військова частина.

    Перш за все слід відзначити, що придатність до військової служби за критеріями, визначеними згідно з Положенням про військово-лікарську експертизу в ЗСУ (наказ МОУ № 402 від 14.08.2008 р. в редакції від 20.09.2024 р.) - визначає Військово-лікарська комісія (ВЛК).

    Направлення на медичний огляд ВЛК (зразок у додатку 11) може дати прямий начальник (від командира частини і вище), начальники штатних ВЛК, керівники ТЦК та СП, начальники (керівники) закладу охорони здоров’я за місцем лікування, а також органи військового управління/підрозділи Військової служби правопорядку Збройних Сил України, прокуратура, суд (Пункт 6.1 статті 6 Наказу Міноборони від 14.08.2008 №402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України»).

    Направлення на медогляд ВЛК під час лікування: Якщо Ви лікуєтесь або проходите обстеження у медзакладі, на медогляд ВЛК Вас може направити начальник медзакладу (за поданням начальника лікувального відділення або профільного фахівця) у двох випадках:

    • Якщо під час обстеження або лікування у медзакладі, лікарем будуть виявлені захворювання чи травми, які зумовлюють непридатність до військової служби;
    • Якщо після лікування є потреба у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою (після поранення), або у звільненні від виконання службових обов’язків (у тому числі і повторно)

    Направлення на медогляд ВЛК з військової частини: Якщо Ви знаходитеся у військовій частині, то направлення на медогляд ВЛК формує начальник медичної служби з підписом командира військової частини. В такому випадку, Вам потрібно:

    • Після прибуття до військової частини після повернення з лікування написати рапорт на ім’я командира в/ч з доповіддю про завершення лікування та запитом про направлення на проходження ВЛК (Додаток 10). Рапорт можна подати в письмовому вигляді, або через мобільний додаток Армія+ https://aplus.mod.gov.ua/.
    • Отримати направлення від начмеда на проходження ВЛК з підписом командира в/ч (Додаток 11).
    • Отримати від начальника медичної служби інформацію щодо місця, часу та дати твого прибуття до закладу охорони здоров’я для проходження військово-лікарської комісії (див. розділ «Запис на огляд ВЛК через електронну чергу»).

    Направлення на медогляд ВЛК через ТЦК та СП: Якщо Ви знаходитесь у відпустці для лікування після захворювання чи поранення, за декілька днів до її завершення зверніться до керівника Вашого ТЦК та СП (за місцем проведення відпустки / лікування) щодо направлення на повторний медичний огляд за місцем проведення відпустки для визначення придатності до військової служби або для вирішення питання про потребу у продовженні відпустки для лікування у зв’язку із хворобою \ після поранення (Пункт 6.15 статті 6 Наказу Міноборони від 14.08.2008 №402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу у ЗСУ»). Керівник Вашого ТЦК та СП надає направлення на проходження медогляду ВЛК без повернення до військової частини. Якщо лікування відбувається в іншій територіальній одиниці, ніж Ваша в/ч, необхідно тимчасово стати на військовий облік у місцевому ТЦК та СП.

    Лише після того як ВЛК поставить Вам відповідний діагноз - можна буде про щось казати щодо звільнення зі служби або подання рапорту на переведення до тилових підрозділів ЗСУ.

    З 04 травня 2024 набули чинності нові зміни розкладу хвороб котрі визначають ступінь придатності військовозобовʼязаних до військової служби.

    Прийняттям Наказу № 262 від 27.04.2024 Міністерство оборони України визначило нові правила за котрими діагнозами особа може бути визнана:

    1. Непридатні до військової служби (пункт "А");
    2. Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони (пункт "Б");
    3. Придатні (пункт "В").

    При визначенні придатності до військової служби беруться до уваги:а) наявність захворювань, порушень розвитку та фізичних вад;б) фізичні, функціональні та психічні особливості;в) ступінь ураження органів та систем організму.

    Придатність до військової служби визначається з урахуванням ступеня обмеження функціональних можливостей, пристосованості до умов військової служби та вимог військової спеціальності.

    1. Придатність до військової служби може обмеженою відносно місць проходження служби.
    2. Порядок призначення військових лікарських оглядів та встановлення придатності до військової служби визначається наказами Міністра оборони України та Міністра охорони здоров'я України.
    Стаття 43 ВЛК включає у себе: усі форми геморою I84 за наявності показань призовникам та військовослужбовцям пропонується хірургічне або консервативне лікування.

    У разі незадовільних результатів лікування або відмови від нього огляд проводиться за пунктами «а», «б» або «в» - залежно від вираженості вторинної анемії, частоти загострень та стадії випадіння гемороїдальних вузлів.

    ТОБТО, за цією статтею ВЛК може Вам запропонувати тимчасову непридатність для лікування. У разі незадовільних результатів або непридатності хвороби до лікування - ВЛК може вже розглянути питання придатності на постійній основі.

    До частих загострень геморою належать випадки, коли оглянутий перебуває двічі-тричі на рік на стаціонарному лікуванні з довгими (один місяць і більше) строками госпіталізації з приводу кровотечі, тромбозу, запалення або випадіння гемороїдальних вузлів II-III ступенів, а також коли захворювання ускладнюється повторними кровотечами, що потребують стаціонарного лікування.Стаття 43-а ВЛК Непридатні до військової служби з правом на виключення з військового обліку належить: з частими загостреннями та вторинною анемією.Стаття 43-б ВЛК Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони, належать: з випадінням вузлів 2-3 стадії.Стаття 43-в ВЛК Придатні, належать: з рідкими загостреннями при успішному лікуванні.

    Тому, на жаль, питання що може прийняти ВЛК при захворюванні, виходячі з висновку лікаря-спеціаліста приватної лікарні - лежить у сфері медичних, а не юридичних знань.

    В будь-якому разі слід подавати рапорт на ВЛК, або хоча б на направлення на лікування та огляд до медичного закладу сфери управління Командування Медичних сил ЗСУ та Міноборони України.

    У разі ненаправлення на лікування / огляд / ВЛК - слід подавати рапорт про таке направлення, а також в разі порушення Ваших прав з боку медичної частини - скаргу до Командування Медичних сил ЗСУ.

    Гаряча лінія Командування Медичних сил Збройних Сил України (044) 230-73-64.

    Головне військово-медичне управління ЗС України (044) 520-07-64.

    Якщо немає можливості подати рапорт через застосунок Армія + (буває, що командири не дають свої ID для цього і якщо скарги не допомагають) рапорт можна подати письмово через свого безпосереднього командира та/або через стройову частину.

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин

    Дерій Владислав Олегович

    Ще раз вітаю Вас, Олександре!

    Подскажите что делать согласно статьи 43 I84 розкладу хвороб можно ли с етим діагнозом списаться или меня визнают обмеження придатним какой будет висновок после ВЛК

    Спеціаліст, до якого Ви звернулися визначив геморой - К64,2 , а не до І 84 за мкх 10.

    В свою чергу дана хвороба буде відноситись до статті 52 Розкладу хвороб, до якої включено: інші хвороби кишечнику та очеревини К55-К67 (непрохідність, паралітичний ілеус, інвагінація, дивертикулярна хвороба, синдром подразненого кишечнику, запор, мегаколон, хвороби заднього проходу та прямої кишки, перитоніт, спайкова хвороба та інші)

    а) зі значними порушеннями функцій - Непридатні до військової служби

    б) з помірними порушеннями функцій - Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони

    Згідно пояснень до статті 52:

    1) до пункту «А» належать:

    • набуті стравохідно-трахеальні або стравохідно-бронхіальні свищі, які не оперовані або з незадовільним результатом лікування;
    • рубцеві звуження або нервово-м’язові захворювання стравоходу зі значними клінічними проявами, що потребують систематичного бужування, балонної дилатації або хірургічного лікування;
    • тяжкі форми хронічних неспецифічних виразкових колітів, ентеритів (у тому числі і хвороба Крона) з вираженим занепадом живлення (ІМТ менше 18,5);
    • спайковий процес у черевній порожнині зі значним порушенням моторно-евакуаторної функції (спайковий процес повинен бути підтверджений даними рентгенологічного дослідження);
    • наслідки резекції тонкої або товстої кишки у вигляді стійкого, значного занепаду живлення або порушення функцій;
    • випадіння усіх шарів прямої кишки під час ходьби або переміщення тіла у вертикальне положення (III стадія);
    • протиприродний задній прохід, кишковий або каловий свищ як завершений етап хірургічного лікування;
    • недостатність сфінктера заднього проходу III ступеня;
    • хронічний парапроктит зі стійкими або такими, що часто відкриваються та важко піддаються лікуванню, свищами.

    2) до пункту «Б» належать

    • хронічні рецидивуючі неспецифічні виразкові коліти, хвороба Крона (крім тих, що зазначені в пункті «а»);
    • ГЕРХ з виразковим езофагітом, з позастравохідними проявами, що потребує повторного тривалого стаціонарного лікування (два та більше разів на рік), з помірним порушенням функції травлення, стравохід Баррета. ГЕРХ повинна бути підтверджена ендоскопічним та/або рентгенологічним дослідженнями (обов’язково в горизонтальному положенні);
    • дивертикул стравоходу великих розмірів (більше 2 см), що погано спорожнюється і супроводжується дисфагією та не потребує хірургічного лікування, або множинні дивертикули (>2) стравоходу та шлунку, дивертикул з явищами дивертикуліту;
    • дивертикулярна хвороба кишечнику; часто рецидивні (більше 2 разів на рік);
    • наслідки резекції тонкої або товстої кишки з незначними проявами демпінг-синдрому;
    • спайковий процес у черевній порожнині з помірним або незначним порушенням моторно-евакуаторної функції (спайковий процес повинен бути підтверджений даними рентгенологічного дослідження);
    • дивертикули стравоходу з клінічними проявами, що не потребують хірургічного лікування;
    • рубцеві звуження та нервово-м’язові захворювання стравоходу при задовільних результатах консервативного лікування;
    • хвороби стравоходу, кишечнику, спайкова хвороба з незначним порушенням функцій;
    • ГЕРХ з виразковим езофагітом та нечастими загостреннями;
    • випадіння прямої кишки при фізичному навантаженні (I-II стадія);
    • недостатність сфінктера заднього проходу I, II ступеню;
    • випадіння прямої кишки при дефекації (I стадія);
    • недостатність сфінктера заднього проходу I ступеню;
    • хронічний парапроктит з частими (два рази і більше на рік) загостреннями;
    • хронічний парапроктит, що протікає з нечастими загостреннями без утворення зовнішнього свища.

    У разі випадіння прямої кишки, наявності кишкових або калових свищів, звуження заднього проходу або недостатності його сфінктера, наявності хронічного парапроктиту військовослужбовцям пропонується хірургічне лікування. Після оперативного лікування медичний огляд проводиться на підставі статті 56 Розкладу хвороб. Придатність до військової служби, до навчання у ВВНЗ визначається залежно від результатів лікування. У разі рецидиву захворювання або відмови від хірургічного лікування постанова приймається за пунктом «а» чи «б».

    ОТЖЕ, В ПЕРШУ ЧЕРГУ СТУПІНЬ ВАШОЇ ПРИДАТНОСТІ БУДЕ ВИЗНАЧАТИ ВЛК, ЯКА МОЖЕ ВІДНЕСТИ ГЕМОРОЙ ЯК ДО СТАТТІ 52 ТАК І ДО СТАТТІ 43 РОЗКЛАДУ ХВОРОБ (якщо будуть показання до цього).

    Якщо ВЛК віднесе геморой до статті 52, то в першу чергу все буде залежати від ступеня порушення функцій, якщо вони значні - то Вас визнають непридатним, якщо помірні - то це придатність у частинах забезпечення, ТЦК і т.д.

    и как мне сделать Рапорт в Амии+ или ето нужно писать от руки как попасти на ВЛК и чтотьам говорить?

    Рапорт на лікування може подаватися як безпосередньому начальнику, так і вищому командуванню. Пишуть його у двох примірниках і подають:

    • до стройової частини військової частини, (слід зафіксувати вхідний номер документа);
    • або до керівництва, яке може його прийняти (на своєму примірнику зафіксувати дату подання, посаду й прізвище особи, яка його прийняла);
    • або направляють поштою рекомендованим листом із повідомленням про вручення та описом вкладення на адресу військової частини.

    Рапорт подається послідовно по вертикалі керівництва (наприклад, спочатку командиру роти, потім командиру батальйону і так далі).

    Якщо ж безпосередній керівник не реагує на рапорт, військовослужбовцю необхідно звернутися до керівництва вищого рівня, з обов’язковим зазначенням того, що він намагається врегулювати це питання

    Подача рапорту у письмовому вигляді. Алгоритм дій:

    1. Скласти рапорт (можна роздрукувати або написати від руки).
    2. Передати рапорт на підпис безпосередньому начальнику особисто.
    3. Командир візує рапорт своїм підписом.
    4. Підписаний командиром рапорт потрібно зареєструвати в стройовій групи персоналу.
    5. Зареєструвавши підписаний рапорт, важливо взяти у діловодстві військової частини вхідний номер свого рапорту.
    6. Далі рапорт передається на розгляд командиру військової частини.
    7. Командир військової частини розглядає рапорт.
    8. За результатами розгляду рапорт передають на візування або залишають без реалізації.
    9. Далі відбувається візування рапорту військовою частиною.
    10. Рапорт направляється до виконання.
    11. Вам повідомляють про результати виконання рапорту.

    Подача рапорту в електронному вигляді через додаток Армія+. Для цього потрібно виконати такий алгоритм:

    1. Скласти рапорт
    2. Завантажити додаток Армія+ та зареєструватися на сайті за цим посиланням.
    3. Дізнатися ID свого командира (для командирів — дізнатися ID СЕДО в стройовій)
    4. Обрати необхідний рапорт з переліку та надіслати його безпосередньому командиру.
    5. Далі безпосередній командир отримує рапорт в додатку, погоджує, після чого рапорт потрапляє в СЕДО військової частини.
    6. Після цього рапорт передається на розгляд командиру військової частини.
    7. Командир військової частини розглядає рапорт.
    8. За результатами розгляду рапорт передають на візування або залишають без реалізації.
    9. Візування рапорту військовою частиною.
    10. Направлення рапорту до виконання.
    11. Вам повідомляють про результати виконання рапорту.

    Наразі через застосунок Армія+ можна подати рапорти на отримання направлення на ВЛК, МСЕК, лікування, відпустку та виплати матеріальної допомоги. Детальні інструкції про вибір і створення електронного рапорту можна переглянути у відео за цим посиланням.

    Скільки може розглядатися рапорт та якою буде відповідь?

    Рапорти розглядають невідкладно, але не пізніше ніж 48 годин від дня отримання у разі, якщо йеться про здоров'я військовослужбовця

    Відповідь на рапорт має бути письмовою. У разі, якщо це відмова, — з посиланням на акти законодавства із зазначенням причин відмови та роз’ясненням порядку оскарження ухваленого рішення.

    Якщо командир не розглянув Ваш рапорт або Вам відмовили у направленні на лікування, то це рішення потрібно оскражувати. Зробити це можна в досудовому порядку (подача скарги до Міноборони, генштабу, оперативного командування) або у судовому порядку.

    Більше про оформлення рапортів можна прочитати у рекомендаціях Міноборони за цим посиланням.

    ЗРАЗКИ РАПОРТІВ

    • Зразки рапортів, затверджені Міністерством оборони України, знаходяться на сайті Міноборони за цим посиланням.
    • Зразки рапортів також можна знайти на Правовому навігаторі «Принцип», а знаходяться вони за посиланням.
    • Зразки рапортів та заяв від громадської організації «Юридична сотня» — за цим посиланням.
    • Також зразки рапортів можна завантажити на порталі Безоплатної правничої допомоги за посиланням.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Дерій Владислав Олегович

    Олександре, в доповнення до своєї відповіді повідомляю, що спочатку Вас повинні відправити на стаціонарне лікування з приводу кровотечі, запалення та рецидиву хвороби.

    Під час лікування Вам проведуть додаткові обстеження і якщо у Вас діагностують вторинну анемію та віднесуть хворобу до статті 43 Розкладу хвороб, то це буде пункт А, а якщо Ваш діагноз без вторинної анемії, то Вас повинні визнати придатним до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП згідно пункту Б статті 43 Розкладу хвороб або пункту Б статті 52 Розкладу хвороб

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Подскажите что делать согласно статьи 43 I84 розкладу хвороб можно ли с етим діагнозом списаться или меня визнают обмеження придатним какой будет висновок после ВЛК и как мне сделать Рапорт в Амии+ или ето нужно писать от руки как попасти на ВЛК и чтотьам говорить?

    Я вже частково відповів Вам у Вашому іншому зверненні, але тоді Ви не додали консультативного висновку спеціаліста, що дуже важливо. Загалом при подібних питаннях від клієнтів останнім потрібно враховувати наступне.

    По-перше, рішення про придатність або непридатність особи приймається виключно військово-лікарською комісією, яка у своїй діяльності керується Положенням про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402.

    По-друге, для того аби передбачити, точно спрогнозувати, таким чином замінити медичну комісію, юристи повинні володіти медичними знаннями хоча б на базовому рівні.

    По-третє, давати +- предметні поради можливо лише після аналізу та вивчення Ваших медичних документів, а не просто формулювань діагнозів. При цьому, дуже важливими у кожному консультативному заключенні, виписці виступають рекомендації щодо лікування.

    З огляду на Вашу ситуацію та стан захворювання, Ви потрапляєте під статтю 43 Розкладу хвороб.

    Стаття 43

    Включено: усі форми геморою I84

    а) з частими загостреннями та вторинною анемією

    Непридатні до військової служби

    б) з випадінням вузлів 2-3 стадії

    Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони

    в) з рідкими загостреннями при успішному лікуванні

    Придатні

    Стаття 43: за наявності показань призовникам та військовослужбовцям пропонується хірургічне або консервативне лікування. У разі незадовільних результатів лікування або відмови від нього огляд проводиться за пунктами «а», «б» або «в» - залежно від вираженості вторинної анемії, частоти загострень та стадії випадіння гемороїдальних вузлів. До частих загострень геморою належать випадки, коли оглянутий перебуває двічі-тричі на рік на стаціонарному лікуванні з довгими (один місяць і більше) строками госпіталізації з приводу кровотечі, тромбозу, запалення або випадіння гемороїдальних вузлів II-III ступенів, а також коли захворювання ускладнюється повторними кровотечами, що потребують стаціонарного лікування.

    ОБОВ'ЯЗКОВОЮ УМОВОЮ ДЛЯ ВИЗНАННЯ ВАС НЕПРИДАТНИМ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ВИСТУПАЮТЬ ЧАСТІ ЗАГОСТРЕННЯ, ЯКІ ВИ МАЄТЕ, ТА ВТОРИННА АНЕМІЯ.

    Анемія - загальна назва стану організму, при якому в крові знижується рівень еритроцитів та гемоглобіну. Унаслідок цього зменшується кількість кисню, який переноситься еритроцитами, а потім надходить до органів та тканин, пацієнт відчуває втому, слабкість.

    Вторинна анемія розвивається при різних хворобах, зокрема хронічних, запальних процесах – вірусних, бактеріальних, грибкових, паразитарних, злоякісних процесах (гематологічні захворювання, солідні пухлини), при аутоімунній патології (ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, васкуліт, саркоїдоз), хронічній нирковій недостатності, хронічній серцевій недостатності.

    Без діагностування у Вас діагнозу вторинна анемія, Вам складно буде претенедувати на визнання Вас непридатним. При цьому, на моє переконання, на даний момент ще зарано говорити обов'язковість якнайшвидшого проходження ВЛК, адже згідно з даним заключенням Вам потрібно пройти певні аналізи, лікарів та отримати повторне заключення 22.01.2025.

    Основна проблема - Ви не маєте медичних документів від комунальних або державних закладів охорони здоров'я. На жаль, але на ВЛК дані документи можуть і не переглядати, тому я повторюю - на ВЛК поки що йти зарано. Вам бажано отримати консультативне заключення в лікаря з комунальної лікарні або інституту за результатами комплексного обстеження стану здоров'я. Вам треба обстеження та лікування на даний момент, а далі - ВЛК.

    З повагою! Щасти Вам!

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    Я НАДАМ ВАМ ВІДПОВІДЬ З ЮРИДИЧНОЇ ТОЧКИ ЗОРУ.

    Існують випадки, коли звільнення військовослужбовця можливе за станом здоров’я:

    • на підставі висновку (постанови) ВЛК про непридатність до військової служби;
    • на підставі висновку (постанови) ВЛК про тимчасову непридатність до військової служби з переглядом через 6-12 місяців;
    • за наявності інвалідності.

    Всі три підстави не звільняють автоматично. Військовослужбовець продовжує нести службу, а про бажання звільнитися необхідно повідомити – подати рапорт та документи, які підтверджують підстави звільнення.

    Паперовий рапорт про звільнення має містити:

    • найменування посади командира (начальника), якому адресується, заголовок "Рапорт";
    • суть порушеного питання (підстави звільнення з військової служби; думка військовослужбовця щодо його бажання проходити службу у військовому резерві Збройних Сил України за відповідною військово-обліковою спеціальністю; районний (міський) ТЦК та СП, до якого повинна бути надіслана особова справа військовослужбовця).
    • перелік доданих до рапорту документів або їх копій (за потреби);
    • дату, найменування займаної посади, військове звання, власне ім’я та прізвище, особистий підпис.

    Варто пам’ятати, що Наказом МОУ №531 забороняється:

    • Встановлювати будь-які інші вимоги щодо форми та змісту паперового рапорту, які не передбачені Наказом №531, у тому числі стосовно:

    подання рапортів виключно написаними власноручабо друкованим способом;

    недотримання вимог щодо розміру полів, відступів, шрифтів,кольору чорнила чи друку, розміру та якості паперу тощо;

    наявності граматичних, синтаксичних чи інших помилок, які не впливають на сутьрапорту.

    • Відмовляти у розгляді рапорту у разі відсутності доданих документів або інформації, які є або повинні бути в наявності у розпорядженні командира (начальника), створюються/формуються/видаються самим підрозділом та/або можуть бути витребувані підрозділом в іншого підрозділу та/або відповідного закладу охорони здоров’я тощо.
    • Вимагати попереднього усного погодження рапорту із безпосереднім або прямим командиром (начальником) перед його фактичним поданням.
    • Відмовляти у прийнятті (реєстрації) власноруч написаних рапортів військовослужбовців.

    Непогодження рапорту безпосереднім та/або прямими командирами (начальниками) не перешкоджає подальшому руху рапорту для його розгляду командиром (начальником) або іншою посадовою особою, яка уповноважена приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, та прийняття рішення по суті. Рапорт, підписаний за допомогою накладання електронно-цифрового підпису, можна подати на електронну пошту військової частини.

    Крім того, варто подати усну скаргу на гарячу лінію МОУ (за телефоном 1512) чи письмову скаргу на електронну пошту МОУ (admou@post.mil.gov.ua).

    Під час проходження рапорту по команді, до подачі його командиру, який приймає рішення про звільнення, службами військової частини ще додатково додається:

    • копія аркуша бесіди з військовослужбовцем (складається командуванням військової частини);
    • копія розрахунку вислуги років військової служби (особливо актуально при набутті права на пенсійне забезпечення). Інформація про розраховану вислугу років військової служби доводиться військовослужбовцю під підпис перед оформленням документів для його звільнення та може бути їм оскаржена.

    Військовослужбовці (за бажанням та за наявності таких підстав) підлягають звільненню з військової служби не пізніше трьох місяців з дня написання рапортів.

    Звільнення військовослужбовців, які виконують завдання в інтересах оборони України, здійснюється після завершення виконання таких завдань та не пізніше трьох місяців з дня подання рапорту на звільнення з військової служби.

    У разі, якщо військовослужбовець подав рапорт на звільнення, маючи на це підстави, однак опинився в умовах, які унеможливлюють звільнення (захоплений в полон, зник безвісти чи потравив на стаціонарне лікування), здійснюється не пізніше трьох місяців з дати завершення дії таких умовабо набрання чинності відповідними судовими рішеннями.

    В більшості випадків звільнення саме за станом здоров'я (при наявності ВЛК) для рядового складу проходить у строк до 2-х місяців, офіцерів - 3-4 місяці. Однак бувають випадки, коли ВЛК навіть за показами не списує.

    В такому разі варто пам’ятати, що будь яке рішення ВЛК - це рішення колегіального органу. Якщо ви не згодні з його висновками, шлях один - оскарження з проханням або здійснити переогляд (коли не всі діагнози враховані), або новий огляд - наприклад, якщо у висновку ВЛК написаний зовсім інший діагноз, або діагноз висновку не збігається з медичним епікризом.

    Оскарження в адміністративному порядку - скарга до РВЛК, ЦВЛК – зазвичай, забирає 2 місяці. В судовому порядку – строк може розтягнутися від 3-х місяців до року.

    Якщо такий шлях здається "нескінченно-неосяжним", але є впевненість, що стан здоров’я військовослужбовця не відповідає вимогам щодо придатності до військової служби, після закінчення стаціонарного лікування по хворобі та отримання виписки (епікризу), за направленням лікаря потрібно звернутися до МСЕК. Адже, можливо, за вимогами Наказу МОУ №402 стан здоров'я може бути придатним для несення служби, але одночасно за цим діагнозом можуть бути підстави для встановлення групи інвалідності. Якщо інвалідність буде встановлена, військовослужбовець отримує право на звільнення в запас.

    ---

    Проходження медичного огляду військовослужбовців регулюється Наказом МО від 14.08.2008 року №402.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08#Text

    СТУПІНЬ ПОРУШЕННЯ ФУНКЦІЙ ВАШОГО ОРГАНІЗМУ ТА ПРИДАТНІСТЬ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ВИЗНАЧАЄ ТІЛЬКИ ВІЙСЬКОВО - ЛІКАРСЬКА КОМІСІЯ.

    Постанови ВЛК приймаються на підставі (Наказ МОУ 402) Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (далі - Розклад хвороб) (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я (далі - ТДВ) (додаток 3).

    ВАША ХВОРОБА Є В ПЕРЕЛІКУ, АЛЕ СТУПІНЬ ПОРУШЕННЯ ФУНКЦІЙ ВАШОГО ОРГАНІЗМУ МОЖЕ ВСТАНОВИТИ ТІЛЬКИ ЛІКАР-ФАХІВЕЦЬ ПОРІВНЯВШІ ВАШІ ПОКАЗНИКИКИ ТА ВИМОГИ НАКАЗУ МОУ 402.

    ЗРОБИТИ ЦЕ ОНЛАЙН НЕ ЗМОЖЕ НАВІТЬ ЛІКАР.

    ТАКОЖ РАДЖУ ОЗНАЙОМИТИСЯ З НАСТУПНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ:

    https://turbota.mil.gov.ua/

    Середницький Євгеній Вікторович

    Для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) та оцінки вашої придатності до військової служби відповідно до статей 43 Розкладу хвороб,я рекомендую Вам наступне:

    Підготовка до ВЛК:

    Звернення до медичного закладу, зверніться до медичного закладу за місцем служби або проживання для отримання направлення на ВЛК. Для цього підготуйте всі медичні документи, що підтверджують ваш діагноз, результати обстежень та лікування.

    Проходження ВЛК:

    Надайте комісії всі зібрані медичні документи та результати обстежень.

    Комісія оцінить ваш стан здоров'я відповідно до Розкладу хвороб, затвердженого наказом Міністерства оборони України № 402.

    Оцінка за статтями 43 Розкладу хвороб.

    Стаття 43: Стосується захворювань, пов'язаних із гемороєм. Залежно від стадії та частоти загострень, можливі такі висновки:

    Пункт "а": Непридатні до військової служби при частих загостреннях та вторинній анемії.

    Пункт "б": Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони

    Придатність визначається індивідуально при випадінні вузлів 2-3 стадії.

    Пункт "в": Придатні при рідких загостреннях та успішному лікуванні.

    За наявності показань призовникам та військовослужбовцям пропонується хірургічне або консервативне лікування. У разі незадовільних результатів лікування або відмови від нього огляд проводиться за пунктами «а», «б» або «в» - залежно від вираженості вторинної анемії, частоти загострень та стадії випадіння гемороїдальних вузлів. До частих загострень геморою належать випадки, коли оглянутий перебуває двічі-тричі на рік на стаціонарному лікуванні з довгими (один місяць і більше) строками госпіталізації з приводу кровотечі, тромбозу, запалення або випадіння гемороїдальних вузлів II-III ступенів, а також коли захворювання ускладнюється повторними кровотечами, що потребують стаціонарного лікування.

    Подання рапорту:

    Рапорт можна написати від руки або надрукувати, дотримуючись стандартної форми службових документів.

    Вкажіть причину звернення (погіршення здоров'я), прохання направити на ВЛК для оцінки придатності до служби та додайте копії медичних документів.

    Дії після ВЛК:

    Після проходження ВЛК ознайомтеся з її рішенням щодо вашої придатності до служби.

    Якщо Ви не згодні з висновком, маєте право оскаржити його в установленому порядку.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA