Задайте вопрос юристу

889 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Административное право, 15 января 2025, вопрос №125540

Зміна реєстрації місця проживання.

Добрий вечір, шановні юристи підкажіть будь ласка що потрібно щоб змінити місце проживання (23 роки - військовозобов'язаний). Хочу виписатись з батьківської квартири та приписатись у квартирі сестри в іншому місті (сестра закордоном, приїжджати не планує), чув що якось можна через Дію. Та знаю що потрібно зніматись з обліку ТЦК по старому місцю проживання та реєструватись по новому, але не зрозуміло яка загалом послідовність дій. Причина зміни реєстрації місця проживання, це вступ у ВНЗ на денну форму, в тому ж місті де квартира сестри (набагато ближче добиратись до вишу чим по старій адресі).

Ответы юристов (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олександре!

    Як військовозобов'язаному Вам не вдасться змінити місце реєстрації через Дію, на жаль.

    Станом на зараз Постановою КМУ №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів" передбачено наступне:

    81. Взяття на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється за їх особистої присутності (крім випадків, визначених у пунктах 15, 15-1 цього Порядку та підпункті 10-1 пункту 1 додатка 2). При цьому взяття на військовий облік здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України (паспорта громадянина України для виїзду за кордон у випадку подання заяви про взяття на військовий облік через закордонну дипломатичну установу України згідно з підпунктом 10-1 пункту 1 додатка 2) та військово-облікового документа у разі, якщо він видавався та не був втрачений.

    Особиста присутність призовників, військовозобов’язаних та резервістів для зняття або виключення з військового обліку у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів не обов’язкова.

    Отже, Ви можете звернутись до ТЦК за новим місцем реєстрації та спробувати стати на облік у зв'язку із тим, що маєте намір прописатися у квартирі сестри. Якщо ТЦК поставить Вас на облік, то він же і повинен зняти Вас з обліку у ТЦК за місцем дійсної реєстрації.

    У Вас оформлена відстрочка?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Олександр Клиент 2 дня назад

      Так відстрочка оформлена по навчанню (послідовна) магістратура ще рік. Невже є шанс що ТЦК не погодитися знімати з обліку і прийняти в новому? Та я так розумію що від сестри закордону потрібна довіреність на мене оскільки вона не зможе особисто приїхати?

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Справа втім, що Ви повинні перебувати на обліку за зареєстрованим місцем проживання, а отже Вам необхідно надати якісь докази того, що Ви збираєтесь зареєструватись за новою адресою. Зазвичай такими доказами є облік ВПО, договір оренди, нерухомість у тому місті де Ви будете ставати на облік. Тому, у Вас є два шляхи:

        1. Зніматись у своєму ТЦК та потім ставати на облік у новому ТЦК.

        2. Ставати на облік одразу у новому ТЦК, який Вас самостійно зніме з обліку у старому ТЦК.

        Щодо другого Вашого питання, то так, Вам необхідно буде пред'явити згоду власника квартири. Така згода може надаватись особисто або через нотаріально оформлену довіреність чи заяву.

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Заява Вашої сестри або ж довіреність й свідчатиме про те, що Ви збираєтесь зареєструватись за новим місцем проживання.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA