Задайте вопрос юристу

889 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Медицинское право, 16 января 2025, вопрос №125596 350₴

Можно ли получить статус непригодний

Добрий день . Чи можливо по цим захворюванням отримати відстрочку від призову до армії і отримати статус непригодний до призову . Також ще є захворювання -двобічний коксартоз 2 ст тазобедренних суставів.

Ответы юристов (5)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    На мій погляд, на підставі даних діагнозів непридатного точно не поставлять. Немає по чому давати непридатність, тим паче зараз, як би це прикро не звучало. Зовсім відсутні посилання на порушення функцій спини, радикулопатію і так далі. Двобічний коксартроз 2 ст - це максимум "обмежено придатний", тобто придатний до ТЦКтаСП, військових частин забезпечення. Можливо, як варіант, якщо для цього будуть показання - тимчасово непридатний, але і про це наразі складно говорити. Також у подібних питаннях потрібно розуміти, що:

    По-перше, рішення про придатність або непридатність особи приймається виключно військово-лікарською комісією, яка у своїй діяльності керується Положенням про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402.

    По-друге, для того аби передбачити, точно спрогнозувати, таким чином замінити медичну комісію, юристи повинні володіти медичними знаннями хоча б на базовому рівні.

    По-третє, давати +- предметні поради можливо лише після аналізу та вивчення Ваших медичних документів, а не просто формулювань діагнозів. При цьому, дуже важливими у кожному консультативному заключенні, виписці виступають рекомендації щодо лікування.

    З повагою! Щасти!

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    Проходження медичного огляду військовозабовязаними регулюється Наказом МО від 14.08.2008 року №402.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08#Text

    СТУПІНЬ ПОРУШЕННЯ ФУНКЦІЙ ВАШОГО ОРГАНІЗМУ ТА ПРИДАТНІСТЬ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ВИЗНАЧАЄ ТІЛЬКИ ВІЙСЬКОВО - ЛІКАРСЬКА КОМІСІЯ.

    Постанови ВЛК приймаються на підставі (Наказ МОУ 402) Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (далі - Розклад хвороб) (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я (далі - ТДВ) (додаток 3).

    ВАША ХВОРОБА Є В ПЕРЕЛІКУ, АЛЕ СТУПІНЬ ПОРУШЕННЯ ФУНКЦІЙ ВАШОГО ОРГАНІЗМУ МОЖЕ ВСТАНОВИТИ ТІЛЬКИ ЛІКАР-ФАХІВЕЦЬ ПОРІВНЯВШІ ВАШІ ПОКАЗНИКИКИ ТА ВИМОГИ НАКАЗУ МОУ 402.

    ЗРОБИТИ ЦЕ ОНЛАЙН НЕ ЗМОЖЕ НАВІТЬ ЛІКАР.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Володимире!

    Отримати відстрочку від армії Ви зможете або у разі визнання Вас тимчасово-непридатним до проходження військової служби, або ж непридатним до військової служби, що у подальшому надасть Вам можливість бути виключеним з обліку.

    Стосовно Ваших хвороб.

    Двобічний коксартоз 2 ст тазобедренних суставів віднесений Розкладом хвороб Наказу МОУ №402 до статті 61, яка включає артрози та інші ураження суглобів М15-М19, М22-М25 (поліартроз, коксартроз, гонартроз, інші артрози, ураження надколінка, внутрішньосуглобові ураження коліна та інших суглобів); хвороби м’яких тканин М60-М79 (хвороби та ураження м’язів, синовіальної оболонки та сухожилків, бурсопатії, ентезопатії, ураження плеча); остеопатії і хондропатії М80-М94 (остеопороз кісток з патологічним або без патологічного перелому, остеомаляція у дорослих, уповільнене зрощення перелому, стресові переломи, фіброзна дисплазія кісток, остеомієліт, остеонекроз, хвороба Педжета, юнацькі остеохондрози кісток (крім хребта), інші остеохондропатії та ураження хряща).

    Отже, аби отримати статус непридатний до проходження військової служби Ваша хвороба повинна мати наступний перебіг:

    При прийнятті постанови про ступінь придатності до військової служби у разі захворювань кісток та суглобів слід враховувати схильність захворювання до рецидивів або прогресування, стійкість ремісії, результати лікування. Постанова про ступінь придатності до військової служби приймається за пунктами «а», «б» чи «в» залежно від ступеня порушень функцій на момент медичного огляду.

    1) до пункту «а» належать:

    деформуючий артроз в одному з великих суглобів III-IV стадій (наявність грубих кісткових розростань суглобових країв не менше 2 мм, руйнування суглобового хряща - ширина суглобової щілини менше 2 мм) з частими (2 та більше разів на рік) рецидивами загострень, з больовим синдромом та деформацією вісі кінцівки;

    Оскільки Ви маєте захворювання ІІ стідії, то за статтею 61 Вас повинні визнати придатним до ТЦК за пунктом "б":

    "деформуючий артроз в одному з великих суглобів II стадії (ширина суглобової щілини на рентгенограмі - 2-4 мм) з больовим синдромом".

    Що стосується захворювань хребта, то тут я також не бачу підстав для визнання Вас непридатним до проходження військової служби, оскільки до пункту "а" статті 64 Розкладу хвороб Наказу МОУ віднесені:
    • "інфекційний спондиліт з частими (два та більше разів на рік) загостреннями, значними порушеннями функцій та стійкою втратою працездатності;
    • спондилолізний спондилолістез III-IV ступенів (зміщення більше ніж на половину поперечного діаметра тіла хребця) з постійно вираженим больовим синдромом;
    • деформуючий спондильоз та міжхребцевий остеохондроз шийного відділу хребта, що супроводжуються функціональною нестабільністю II-III стадій (зміщення тіл хребців більше 3 мм під час функціональних проб) та вертебробазилярною недостатністю;
    • деформуючий спондильоз і міжхребцевий остеохондроз грудного та поперекового відділів хребта, що супроводжуються глибокими пара- та тетрапарезами з порушеннями функцій сфінктерів, із синдромом бокового аміотрофічного склерозу, а також поліомієлітичним, каудальним, після тривалого (не менше 3 місяців) стаціонарного лікування без стійкого клінічного ефекту;
    • фіксовані викривлення хребта (кіфози, сколіози IV ступеня) з різкою деформацією грудної клітки (реберний горб та інше) та значним порушенням функції зовнішнього дихання III ступеня за рестриктивним типом;
    • суміжна часткова або корпоректомія за наявності будь-якого виду фіксації;
    • нестабільний спондилолістез більше 1/3 з неврологічною симптоматикою.

    У шийному відділі хребта:

    • окципітоспондилодез;
    • при дискектоміях з міжтіловим корпородезом на двох і більше рівнях;
    • трансартикулярний спондилодез гвинтами (більше 4 гвинтів);
    • лямінектомії 3 дужок і більше.

    У грудному відділі хребта:

    транспедикулярний спондилодез гвинтами (більше 6 гвинтів).

    У поперековому відділі хребта:

    міжтіловий корпородез кейджем у поєднанні з транспедикулярним металоспондилодезом на 4 гвинтах або транспедикулярний спондилодез 6 гвинтами та більше з міжтіловим корпородезом та без нього".

    Щодо визнання Вас тимчасово непридатним до проходження військової служби, то тимчасова непридатність надається при станах після перенесених гострих, загострення хронічних хвороб кістково-м’язової системи і сполучної тканини, хірургічного лікування.

    Тож, у даному випадку все залежить від того, чи було загострення хвороби, які рекомендації лікарів, на який час призначено лікування тощо. Поки що я бачу, що лікування було призначено ще у травні місяці. Як Ваш стан здоров'я сьогодні? Чи звертались Ви до лікаря після травня 2024 року?

    Ви маєте підставу для відстрочки, окрім Вашого стану здоров'я?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Згідно Ваших діагнозів дуже складно претендувати на непридатність до військової служби. Скоріш за все Вас визнають придатним до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП

    Прийняття рішення щодо придатності до військової служби віднесено виключно до компетенції ВЛК.

    Порядок визначення ступеня придатності до військової служби визначено в «Положенні про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затверджене Наказом Міноборони України від 14.08.2008 № 402 .

    Для того щоб Вас визнали непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку потрібно, щоб Ваш діагноз підпадав під пункт "А" будь-якої статті Розкладу хвороб або у Вас були виявлені значні порушення функцій.

    Згідно пункту 3.11. Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України у разі коли лікарям ВЛК ТЦК та СП важко остаточно визначити Ваш стан здоров’я - Вас повинні направити на амбулаторне або стаціонарне обстеження з подальшим оглядом ВЛК ТЦК та СП, з унесенням відповідного запису про направлення до ЕСОЗ. Після проведення обстеження складається Акт дослідження стану здоров’я (додаток 10), який підписується керівником закладу охорони здоров’я (установи). Акт подається до ВЛК ТЦК та СП на розгляд.

    Щодо Ваших діагнозів до вони відносяться до статтей 61 та 64 Розкладу хвороб

    До статті 61 Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток 1) Включено: артрози та інші ураження суглобів М15-М19, М22-М25 (поліартроз, КОКСАРТРОЗ, гонартроз, інші артрози, ураження надколінка, внутрішньосуглобові ураження коліна та інших суглобів)

    А) зі значними порушеннями функцій - Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку

    Б) з помірними порушеннями функцій - Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони

    В) з незначними порушеннями функцій; за наявності об’єктивних даних без порушень функцій - Придатні

    Згідно Пояснень щодо застосування статті 61 Розкладу хвороб (додаток 2) при прийнятті постанови про ступінь придатності до військової служби у разі захворювань кісток та суглобів слід враховувати схильність захворювання до рецидивів або прогресування, стійкість ремісії, результати лікування. Постанова про ступінь придатності до військової служби приймається за пунктами «а», «б» чи «в» залежно від ступеня порушень функцій на момент медичного огляду.

    1) до пункту «А» належать:

    • кістковий або фіброзний анкілоз великого суглоба в хибному положенні;
    • патологічна рухливість або стійка контрактура суглоба зі значним обмеженням обсягу рухів;
    • асептичний некроз головки стегнової кістки або інших кісток, що утворюють великі суглоби;
    • стани після ендопротезування великих суглобів (особи, що оглядаються за графою III Розкладу хвороб, при задовільних результатах протезування оглядаються за пунктом «б»);
    • деформуючий артроз в одному з великих суглобів III-IV стадій (наявність грубих кісткових розростань суглобових країв не менше 2 мм, руйнування суглобового хряща - ширина суглобової щілини менше 2 мм) з частими (2 та більше разів на рік) рецидивами загострень, з больовим синдромом та деформацією вісі кінцівки;
    • дефект кісток більше 1 см з нестабільністю кінцівки при незадовільних результатах лікування;
    • псевдоартроз стегнової та великогомілкової кістки;
    • остеомієліт за наявності секвестрів, секвестральних порожнин, свищів, які довго не загоюються або часто (2 та більше разів на рік) відкриваються.

    При анкілозах великих суглобів у функціонально вигідному положенні або за належної компенсації придатність до військової служби осіб, що оглядаються за графами II, III Розкладу хвороб, визначається за пунктом «б».

    2) до пункту «Б» належать:

    • деформуючий артроз в одному з великих суглобів II стадії (ширина суглобової щілини на рентгенограмі - 2-4 мм) з больовим синдромом;
    • остеомієліт (у тому числі і первинно хронічний) з щорічними загостреннями;
    • стійкі контрактури одного з великих суглобів з помірним обмеженням обсягу рухів;
    • звичні (3 та більше разів на рік) вивихи великих суглобів, які виникають при незначних фізичних навантаженнях, з вираженою нестійкістю (розхитаністю) або рецидивним синовіїтом суглоба та супроводжуються помірною гіпотрофією м’язів кінцівки.

    3) до пункту «В» належать:

    • деформуючий артроз в одному з великих суглобів I стадії;
    • остеомієліт з нечастими (раз на 2-3 роки) загостреннями за відсутності секвестрів та секвестральних порожнин;
    • стійкі контрактури в одному з великих суглобів з незначним обмеженням обсягу рухів;
    • стресові переломи кісток, їх патологічна перебудова після завершення стаціонарного лікування (у тому числі з наявністю металоконструкцій після оперативного лікування) або гіперостози, які перешкоджають руху кінцівки або носінню стандартного взуття, військової форми одягу, спорядження, з больовим синдромом;
    • звичні (менше 3 разів на рік) вивихи великих суглобів;
    • нестійкість і рецидивний синовіїт великих суглобів при помірних фізичних навантаженнях;
    • остеохондропатії з незакінченим процесом.

    Нестабільність суглоба, яка виникла внаслідок пошкодження зв’язок і капсули, повинна підтверджуватися клінічно, рентгенологічно або МРТ.

    З приводу нестабільності великих суглобів пропонується хірургічне лікування. Після успішного хірургічного лікування стосовно військовослужбовців приймається постанова про потребу у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою за статтею 65 з подальшим оглядом ВЛК. Огляд осіб за графою I після хірургічного лікування на великих суглобах або при відмові від нього проводиться за пунктами «а», «б» чи «в» цієї статті.

    До статті 64 Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток 1) Включено: хвороби хребта (дорсопатії) та їх наслідки М40-М54 (кіфоз і лордоз, сколіоз, остеохондроз хребта, спондилоліз, спондилолістез, ураження міжхребцевих дисків, інші дорсопатії).

    А) зі значними порушеннями функцій - Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку

    Б) з помірними порушеннями функцій - Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони

    В) з незначними порушеннями функцій; за наявності об’єктивних даних без порушень функцій - Придатні

    Згідно Пояснень щодо застосування статті 64 Розкладу хвороб (додаток 2)

    1) до пункту «А» належать:

    • інфекційний спондиліт з частими (два та більше разів на рік) загостреннями, значними порушеннями функцій та стійкою втратою працездатності;
    • травматична спондилопатія (хвороба Кюммеля);
    • спондилолізний спондилолістез III-IV ступенів (зміщення більше ніж на половину поперечного діаметра тіла хребця) з постійно вираженим больовим синдромом;
    • деформуючий спондильоз та міжхребцевий остеохондроз шийного відділу хребта, що супроводжуються функціональною нестабільністю II-III стадій (зміщення тіл хребців більше 3 мм під час функціональних проб) та вертебробазилярною недостатністю;
    • деформуючий спондильоз і міжхребцевий остеохондроз грудного та поперекового відділів хребта, що супроводжуються глибокими пара- та тетрапарезами з порушеннями функцій сфінктерів, із синдромом бокового аміотрофічного склерозу, а також поліомієлітичним, каудальним, судинним, компресійним, вираженим больовим синдромом та статокоординаторними порушеннями після тривалого (не менше 3 місяців) стаціонарного лікування без стійкого клінічного ефекту;
    • фіксовані викривлення хребта (кіфози, сколіози IV ступеня) з різкою деформацією грудної клітки (реберний горб та інше) та значним порушенням функції зовнішнього дихання III ступеня за рестриктивним типом;
    • корпородез або спондилодез хребта за наявності кейджу будь-якого типу та/або транспедикулярної конструкції;
    • корпоректомія за наявності будь-якого виду фіксації;
    • нестабільний спондилолістез більше 1/3 з неврологічною симптоматикою.

    При дискектоміях з міжтіловим корпородезом на двох і більше рівнях - застосовувати пункт «а», при стабілізації одного рівня - пункт «б».

    2) до пункту «Б» належать:

    • остеохондропатії хребта (кіфози, структурні та неструктурні сколіози III ступеня) з помірною деформацією грудної клітки та порушенням функції зовнішнього дихання II ступеня за рестриктивним типом;
    • інфекційний спондиліт з нечастими загостреннями (1 раз на рік та рідше);
    • поширений (ураження трьох та більше міжхребцевих дисків або тіл хребців у кожному з відділів хребта) деформуючий спондильоз II ступеня та міжхребцевий остеохондроз з множинними масивними клювоподібними розростаннями в ділянці міжхребцевих сполучень та полірадикулярним синдромом без стійкого клінічного ефекту після повторних (два та більше разів на рік) стаціонарних лікувань;
    • спондилолізний спондилолістез II ступеня (зміщення на половину поперечного діаметра тіла хребця) з больовим синдромом;
    • стан після видалення міжхребцевого диска (для обстежуваних за графою I Розкладу хвороб).

    3) до пункту «В» належать:

    • фіксовані викривлення хребта, які супроводжуються ротацією хребців (сколіоз II ступеня, остеохондропатичний кіфоз з клиноподібною деформацією трьох та більше хребців зі зниженням висоти передньої поверхні тіла хребця на 3 мм і більше);
    • обмежений (ураження трьох та більше міжхребцевих дисків або тіл хребців в одному або двох відділах хребта) деформуючий спондильоз та міжхребцевий остеохондроз з больовим синдромом;
    • спондилолізний спондилолістез I ступеня (зміщення на 1/4 поперечного діаметра тіла хребця) з больовим синдромом;
    • нефіксовані викривлення хребта не більше 10° та остеохондропатичний кіфоз (кінцева стадія захворювання);
    • ізольовані явища (ураження не більше двох міжхребцевих дисків або тіл хребців в одному або двох відділах хребта) деформуючого спондильозу або міжхребцевого остеохондрозу (у тому числі поодинокі грижі Шморля та протрузії міжхребцевих дисків) без порушень функцій.

    Ознаками клінічного прояву остеохондрозу є порушення статичної функції ураженого відділу хребта - випрямлення шийного (поперекового) лордозу або утворення кіфозу, поєднання локальних лордозу та кіфозу замість рівномірного лордозу. Больовий синдром повинен бути підтверджений неодноразовими зверненнями по медичну допомогу та лікуванням.

    Для незначного порушення функції хребта характерні рухові та чутливі порушення, які проявляються неповною втратою чутливості в зоні одного невроміра, втратою або зниженням сухожилкового рефлексу, зниженням м’язової сили окремих м’язів кінцівки при загальній компенсації її функції.

    Для того щоб передбачити потенційний висновок ВЛК потрібно мати заключення лікаря, де вказано про ступінь порушення функцій хребта. Характер патологічних змін хребта повинен бути підтверджений багатоосьовими навантажувальними, функціональними рентгенологічними, а за необхідності - іншими сучасними (КТ, МРТ) дослідженнями.

    Якщо Ви потребуєте лікування - Вас можуть визнати тимчасово непридатним на термін від 2 до 12 місяців.

    Якщо Ви не згодні з рішенням ВЛК - його можна оскаржити до обласної ВЛК, а потім в судовому порядку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, ваше питання врегульовано наказом 402. Все буде залежати від руху суглоба.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08#n974

    Стаття 61

    Включено: артрози та інші ураження суглобів М15-М19, М22-М25 (поліартроз, коксартроз, гонартроз, інші артрози, ураження надколінка, внутрішньосуглобові ураження коліна та інших суглобів); хвороби м’яких тканин М60-М79 (хвороби та ураження м’язів, синовіальної оболонки та сухожилків, бурсопатії, ентезопатії, ураження плеча); остеопатії і хондропатії М80-М94 (остеопороз кісток з патологічним або без патологічного перелому, остеомаляція у дорослих, уповільнене зрощення перелому, стресові переломи, фіброзна дисплазія кісток, остеомієліт, остеонекроз, хвороба Педжета, юнацькі остеохондрози кісток (крім хребта), інші остеохондропатії та ураження хряща).Виключено: фібробластичні порушення М72 (включено до статті 62)

    а) зі значними та помірними порушеннями функцій

    Непридатні до військової служби

    б) з помірними порушеннями функцій

    Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони

    в) з незначними порушеннями функцій; за наявності об’єктивних даних без порушень функцій

    Придатні

    Суглоб

    Рух

    Норма

    Обмеження рухів

    незначне

    помірне

    значне

    1

    2

    3

    4

    5

    6

    Плечовий з плечовим поясом

    Згинання

    180

    115

    100

    80

    Розгинання

    40

    30

    20

    15

    Відведення

    180

    115

    100

    80

    Ліктьовий

    Згинання

    40

    80

    90

    100

    Розгинання

    180

    150

    140

    120

    Пронація

    180

    135

    90

    60

    Супінація

    180

    135

    90

    60

    Променево-зап’ястний

    Згинання

    75

    35

    20-25

    15

    Розгинання

    65

    30

    20-25

    15

    Відведення:

    радіальне

    20

    10

    5

    2-3

    ульнарне

    40

    25

    15

    10

    Кульшовий

    Згинання

    75

    100

    110

    120

    Розгинання

    180

    170

    160

    150

    Відведення

    50

    25

    20

    15

    Колінний

    Згинання

    40

    60

    90

    110

    Розгинання

    180

    175

    170

    160

    Гомілковостопний

    Підошовне згинання

    130

    120

    110

    100

    Тильне згинання (розгинання)

    70

    75

    80

    85


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA