Начните консультацию с юристом онлайн
Обязан ли работодатель согласно ст.32 КЗоТ Украины за 2 месяца уведомить работника о его переводе на другое предприятие, но это предприятие состоит в одной Корум группе с тем, на котором у работника заключён трудовой договор? И если работник не согласен с изменениями, может ли он уволиться согласно п.6.ст.36 КЗоТ Украины?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
КЗоТ Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08):
"Стаття 32. Переведення на іншу роботу. Зміна істотних умов праці
Переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 цього Кодексу та в інших випадках, передбачених законодавством.
Не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника переміщення його на тому ж підприємстві, в установі, організації на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ у тій же місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або агрегаті у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права переміщати працівника на роботу, протипоказану йому за станом здоров'я.
У зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.
Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 цього Кодексу.
Переведення прокурорів відбувається з урахуванням особливостей, визначених законом, що регулює їхній статус."
С одной стороны, согласно ч.первой (абз.первый) приведенной статьи перевод работника на дургое предприятие требует его согласия. С другой стороны, изменение существенных условий труда, предусмотренных ч.третьей статьи требует предупреждения работодателем работника за два месяца и не требуют согласия работника. Из этого вытекает, что перевод на другое предприятие и изменения существенных условий труда имеют различную правовую природу, полномочия сторон - поэтому, как я считаю, при переводе работодатель не обязан предупреждать работника за два месяца.
Вместе с тем, приведенная статья не предусматривает правовых последствий в случае отказа работника от перевода на другое предприятие - не требуется согласия на перевод в том же предприятии или его структурное подразделение в той же местности. Другими словами, к работнику в случае отказа от перевода на другое предприятие, не могут быть применены санкции, в том числе увольнение по инициативе работодателя (администрации). В случае же применения к работнику санкций, нарушения трудовых прав работника, увольнения по инициативе администрации (издание приказа об увольнении и угроз в этой части), считаю правомерным и правильным подать работнику встречное заявление об увольнении по собственному желанию в связи с нарушением работодателем законодательства о труде (ст.38 КЗоТ: "Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.") с указанием даты увольнения на свое усмотрение, без отработки двух недель. Кроме того, в этом случае работодатель обязан выплатить работнику выходное пособие в размере трехмесячного среднего заработка (кроме текущего расчета); кроме того, работник по этому основанию имеет право на регистрацию в центре занятости и назначение помощи по безработице.