Задайте вопрос юристу

893 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 31 января 2025, вопрос №126467 350₴

Скільки може тривати медична комісія?

В понеділок, 27 числа, дали направлення на медичну комісію та повістку на сьогодні, 31 число. Назбирав довідок по своєму захворюванню, став проходити. Однак що там відбувається в лікарні на цій медичній комісії це нічого не сказати: приймають тільки фактично 3 години на день та черги величезні, які треба завчасно займати за 2-3 години до початку.
І через вищезазначене ну ніяк я не встиг закрити медичну комісію до сьогоднішнього дня, а у військкомат на розборки та продовження не поїхав, так як далеко.
Там ще один лікар направляє мене на дообстеження на стаціонар.
Чи можу я проходити далі ВЛК якщо повістка вже "закінчилася"? Чи буде така ВЛК законною?

Ответы юристов (6)

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ВАМ ТРЕБА ПОШТОЮ (ТА ПРОДУБЛЮВАТИ ТЕЛЕФОНОМ) ПОВІДОМИТИ ТЦКСП ПРО НАПРАВЛЕННЯ ВАС НА ДОДАТКОВЕ ОБСТЕЖЕННЯ В УМОВАХ СТАЦІОНАРА.

    Підстави неприбуття за повісткою в ТЦК мають бути підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форм власності).

    Згідно зі статтею 22 закону України Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію, поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, визнаються:

    • перешкода стихійного характеру;
    • хвороба громадянина;
    • воєнні дії на відповідній території та їх наслідки;
    • інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;
    • смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

    У разі неприбуття громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття в ТЦК, повідомити про причини неявки.

    Це можна зробити через безпосереднє звернення до зазначеного у повістці ТЦК або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.

    У випадках порушення правил військового обліку, законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію на порушників чекає постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу від 17 000 до 25 500 грн. У разі, якщо штраф не буде сплачений, на ухилянтів можуть відкрити виконавчі провадження та почати стягнення з рахунків.

    Айвазян Юрій Климентійович
    100%

    Доброго дня, Олександре!

    Відповідно до пункту 2.8 глави 2 розділу I Наказу МОУ №402:

    2.8.6. Строки проведення медичних оглядів, а також лабораторних та інструментальних досліджень, не можуть перевищувати 4 днів.

    За необхідності направлення особи на додаткові лабораторні та інструментальні дослідження для отримання повної та об’єктивної інформації про стан її здоров’я, загальний строк проведення медичних оглядів, а також лабораторних та інструментальних досліджень, не може перевищувати 14 днів.

    Отже, у разі необхідності проведення додаткових обстежень строк проходження ВЛК може бути збільшений до 14 днів.

    Проте, Ви мали повістку із явкою на сьогодні до ТЦК, тому Вам обов'язково необхідно письмово (Укрпоштою, рекомендованим листом) повідомити останній, що у зв'язку із направленням Вас на додаткове обстеження та лікування у стаціонарному відділенні Ви не встигаєте пройти ВЛК упродовж 4 днів та з'явитесь до ТЦК, коли пройдете всі необхідні обстеження й отримаєте довідку ВЛК.

    В іншому ж випадку, існує велика вірогідність того, що за неявку по повістці без поважної причини Вас притягнуть до адміністративної відповідальності та накладуть стягнення у вигляді штрафу на суму 17000 грн. Крім того Вас також можуть подати у розшук.

    Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    23. Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форми власності), визнаються:

    перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;

    смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

    24. У разі неприбуття у строк, визначений у повістці, громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше ніж протягом трьох днів від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ), повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ) або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Олександр Клиент день назад

      Прийду завтра, нормально буде? Військомати працюють же по вихідним зараз?

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Думаю, що буде нормально, бо закінчення строку у повістці не впливає на термін проходження такої комісії.

        ТЦК звичайно працюють по вихідним дням й до того ж цілодобово. ВЛК, переважно, теж працюють, в суботу так точно працюють.

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Якщо Вам вручили повістку на 31.01, але Ви не встигли пройти ВЛК, то Вам обов'язково потрібно до 3 лютого повідомити про це ТЦК. Якщо є можливість - краще явіться до ТЦК та отримайте нову повістку.

    Згідно пункту 2.8.6. Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України

    Строки проведення медичних оглядів, а також лабораторних та інструментальних досліджень, не можуть перевищувати 4 днів.

    За необхідності направлення особи на додаткові лабораторні та інструментальні дослідження для отримання повної та об’єктивної інформації про стан її здоров’я, загальний строк проведення медичних оглядів, а також лабораторних та інструментальних досліджень, не може перевищувати 14 днів.

    Згідно частини 3 статті 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

    Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форм власності), визнаються:

    • перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;
    • смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

    У разі неприбуття громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізнішеТРЬОХ діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки АБО В БУДЬ-ЯКИЙ ІНШИЙ СПОСІБ з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує СІМ календарних днів.

    ОТЖЕ, за неявку по повістці Вас можуть спробувати притягнути до адміністративної відповідальності за статтею 210-1 КупАП (штраф від 17 тис. грн.). Проте, якщо Ви маєте поважні причини неявки до ТЦК, то Вам потрібно направити до ТЦК рекомендований лист або зателефонувати до них, та повідомити, що Вас направили на дообстеження і Ви прибудете до ТЦК після того як повністю пройдете медогляд. Проте, Вас можуть зобов'язати приїхали до ТЦК та отримати повістку на нову дату.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    В понеділок, 27 числа, дали направлення на медичну комісію та повістку на сьогодні, 31 число. Назбирав довідок по своєму захворюванню, став проходити. Однак що там відбувається в лікарні на цій медичній комісії це нічого не сказати: приймають тільки фактично 3 години на день та черги величезні, які треба завчасно займати за 2-3 години до початку.І через вищезазначене ну ніяк я не встиг закрити медичну комісію до сьогоднішнього дня, а у військкомат на розборки та продовження не поїхав, так як далеко.Там ще один лікар направляє мене на дообстеження на стаціонар.Чи можу я проходити далі ВЛК якщо повістка вже "закінчилася"? Чи буде така ВЛК законною?

    Так, Ви можете і повинні проходити ВЛК далі. Якщо Вам дали направлення на дообстеження, Ваша ВЛК може займати не більше 14 календарних днів. Але краще попередити про це ТЦК та СП, аби не отримати на рівному місці штраф у розмірі 17 тис грн.

    МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

    НАКАЗ

    14.08.2008 № 402

    Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України

    2.8.6. Строки проведення медичних оглядів, а також лабораторних та інструментальних досліджень, не можуть перевищувати 4 днів.

    За необхідності направлення особи на додаткові лабораторні та інструментальні дослідження для отримання повної та об’єктивної інформації про стан її здоров’я, загальний строк проведення медичних оглядів, а також лабораторних та інструментальних досліджень, не може перевищувати 14 днів.

    З повагою!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA