Задайте вопрос юристу

893 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 03 февраля 2025, вопрос №126652 650₴

м. Суми. В Резерв+ "Порушення правил ведення військового обліку"

У жовтні 2024 прийшла повітска в ТЦК, за якою не зʼявився. Зараз в Резерв+ статус "Порушення правил ведення військового обліку".
Знаю, що це повʼязано з не прибуттям по повістці. І ймовірно - причина ВЛК.
В 2011 р. проходив ВЛК. Вказано "не придатний в мирний час, обмежено придатний у військовий час".
Питання - допомогти зняти цей статус.
Моя ціль - офіційно працевлаштуватися (де є відстрочка).
Цікавить не "полотно" посилань на законодавство, а план дій. 1), 2), 3).
Розгляну супроводження "під ключ".

Ответы юристов (6)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас, Rentax Rentax!

    У першу чергу, цікавить місце, куди Ви б хотіли працевлаштуватися. Чи мали Ви розмову з роботодавцем? Що їм потрібно для Вашого призначення на посаду?

    У будь-якому випадку, такі речі варто обговорювати індивідуально.

    Зняти "Розшук" не так просто, навпаки. У будь-якому випадку спочатку треба оскаржувати те, у зв'язку з чим Ви взагалі були оголошені в так званий адміністративний розшук.

    Що стосується працевлаштування, є цікавий момент, за який варто спробувати зачіпитися.

    Загалом, наявність військово-облікового документу, у тому числі в електронній формі, згідно із законодавством надає Вам право на призначення Вас на посаду, адже саме це є основною вимогою при працевлаштуванні.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 30 грудня 2022 р. № 1487 Київ

    Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів

    34. З метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють:

    перевірку у громадян України під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікового документа. Приймання на роботу (навчання), взяття на персональний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів. В умовах правового режиму воєнного стану зарахування на навчання до закладів освіти громадян, які підлягають військовому обліку та перебувають на тимчасово окупованій території або вибули з тимчасово окупованої території та територій активних бойових дій за кордон, здійснюється з відстроченням взяття їх на військовий облік і оформлення військово-облікових документів у семиденний строк з дати припинення чи скасування правового режиму воєнного стану;

    ...

    Кодекс законів про працю України

    {Затверджується Законом № 322-VIII від 10.12.71 ВВР, 1971, додаток до № 50, ст. 375}

    Стаття 24. Укладення трудового договору

    Трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов'язковим:

    1) при організованому наборі працівників;

    2) при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я;

    3) при укладенні контракту;

    4) у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі;

    5) при укладенні трудового договору з неповнолітнім (стаття 187 цього Кодексу);

    6) при укладенні трудового договору з фізичною особою;

    6-1) при укладенні трудового договору про дистанційну роботу або про надомну роботу;

    6-2) при укладенні трудового договору з нефіксованим робочим часом;

    6-3) при укладенні трудового договору з домашнім працівником;

    7) в інших випадках, передбачених законодавством України.

    При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я, відповідний військово-обліковий документ та інші документи.

    Таким чином, при працевлаштуванні не передбачено жодних вимог щодо відсутності розшуку, а тому по суті це буде суб'єктивне рішення керівника. Загалом потрібно більше деталей.

    З повагою!

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Вирішувати питання з розшуком потрібно після Вашого працевлаштування.

    Укладіть угоду з адвокатом з м. Суми і направте до ТЦК адвокатський запит щодо уточнення інформації про порушення, а саме дату, час, місце та суть скоєного правопорушення. При необхідності Ви можете явитись з адвокатом до ТЦК, але якщо у Вас немає права на відстрочку, то Вас направлять на ВЛК та потім можуть вручити мобілізаційне розпорядження. Тому, тут головне робити все так, щоб в ТЦК не встигли Вас мобілізувати після проходження ВЛК (наприклад, вчасно відкрити лікарняний).

    Якщо в Резерв+ стрічка для відображення статусу про порушення військового обліку має червоний кольор, то це означає, що скоріш за все по Вам було направлення до органів Національної Поліції для примусової доставки в ТЦК та СП.

    Якщо персональні або адвокатські запити не дадуть результату (наприклад, отримаєте відмову у виправленні статусу або Вам/адвокату взагалі не дадуть відповідь), то статус " Виявлені порушення правил військового обліку" знімуть після того, як Ви особисто явитесь до ТЦК або якщо доведете в суді, що в розшук Вас оголосили безпідставно.

    Для зняття з розшуку керівник ТЦК повинен подати клопотання до Національної поліції. На практиці, навіть, оплата штрафу не звільняє від обов‘язку прибути до ТЦК. Тому керівники ТЦК надають перевагу залишати статус «у розшуку» , щоб військовозобов‘язаний не міг забронюватись поки не прибуде до ТЦК.

    Проте, можливо, Вам пощастить і ТЦК виправить статус про порушення після Ваших звернень або Вам вдасться отримати рішення суду, в якому Ви оскаржите протиправні дії ТЦК та зобов'яжете їх виправити відомості в Резерв+.

    Проте, майте на увазі, Вам можуть ще раз направити повістку і за неявку по ній знову оголосити в розшук.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Знаю, що це повʼязано з не прибуттям по повістці. І ймовірно - причина ВЛК. В 2011 р. проходив ВЛК. Вказано "не придатний в мирний час, обмежено придатний у військовий час".

    Цілком можливо, оскільки свого часу Ви були визнані обмежено придатним, а отже, у зв'язку із скасуванням відповідного статусу, підлягаєте переогляду ВЛК.

    Питання - допомогти зняти цей статус.

    Доволі складе питання, враховуючи той факт, що знятись з розшуку можливо тільки в ТЦК, а без наявного в Вас права на відстрочку, скорше за все, це закінчеться видачею мобілізаційного розпорядження після проходження ВЛК.

    Моя ціль - офіційно працевлаштуватися (де є відстрочка).

    Я так розумію, що мова йде про бронювання, яке неможливо, якщо Ви знаходитесь у розшуку?

    Працевлаштуватись Ви можете і з наявним записом у Резерв+ про порушення правил військового обліку. Тобто, при прийнятті Вас на роботу все, що необхідно - це Ваш військово-обліковий документ.

    Цікавить не "полотно" посилань на законодавство, а план дій. 1), 2), 3).

    1. Можна було б ризикнути та з'явитись до ТЦК, отримати нову повістку на проходження ВЛК та постанову про притягнення Вас до адмінистративної відповідальності. При тому, Вас повинні зняти з розшуку, оскільки Ви самостійно прибули до ТЦК, а отже в перебуванні Вас у розшуку більше немає потреби.

    Після того, в Вас буде час для того, аби отримати бронь. Врахуйте, що на проходження ВЛК в Вас є 4 дні, а у разі призначення додаткових обстежень 14.

    Проте, це у більшості своїй це теорія (в деяких випадках і практика, звичайно, але дуже-дуже рідкісна), так як ТЦК може тягнути із зняттям з розшуку, наприклад, весь час проходження Вами ВЛК та зняти останній тільки після Вашого проходження комісії і явки до військкомату, що в Вашому випадку нічого не надасть. Тобто, Ви матимете на руках пройдену ВЛК та неможливість подання Вас на бронювання. Крім того, трапляються випадки, коли ТЦК видає одразу повістку на явку, скажемо, через декілька днів, після повістки на проходження ВЛК.

    2. Тому, потрібно почати, на мою думку, все ж таки зі спроби вирішити це питання дистанційно:

    а) самостійно, направити заяву до ТЦК із проханням надати відповідь за яке саме порушення Вас подали у розшук та надати докази такого правопорушення. Ризик - отримати у відповідь повістку.

    б) укласти угоду з адвокатом та направити у ТЦК адвокатський запит.

    Залежно від відповіді ТЦК можна буде рухатись далі, якщо ТЦК надасть докази вчиненого Вами правопорушення, то оскаржити дії останнього буде вкрай складно.

    Якщо ж таких доказів в ТЦК немає, то є шанс спробувати вирішити це питання шляхом написання скарг до обласного ТЦК, МОУ або ж взагалі подати позов до суду та зобов'язати ТЦК зняти Вас з розшуку, у який Вас подали безпідставно.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Турчин Ярослав Олексійович

    ШАНОВНИЙ Rentax Rentax, вибачте але це сайт юристів, а не "посередників" по вирішенню питання немобілізації, або ж "рішал" (якщо йти народною термінологією).

    Тому юрист в рамках закону може лише роз"яснити порядок дій, які закон і підзаконні акти передбачають, а також роз"яснити практичні аспекти реалізації законів і підзаконних актів. А не публічно розказувати як порушити закон, перешкоджати ЗСУ у їх законній діяльності та як за допомогою корупції вирішити питання покроково, яке по закону не вирішується і не може бути вирішене. Юрист який працює не по закону - сам фактично наражається на кримінальну відповідальність і санкції держави.

    Єдиний законний шлях - це на момент звернення до ТЦК мати законну підставу для відстрочки згідно з ч. 1, 3 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та подати і головне зареєструвати належним чином заяву на відстрочку з усіма документами, що підтверджують таке право. В іншому випадку після ВЛК цілком реальна, а в реаліях лютого 2025 року- майже 100 % гарантована мобілізація. Особливо у регіонах наближених до фронту.

    Забронюватися з наведеним на скріні "порушенням" через ДІЮ неможливо буде. Програма бронювання блокує можливість. Відстрочку за сімейними обставинами, інвалідністю, навчанням чи з інших підстав, передбачених ст. 23 Закону (окрім броні) - оформити можливо навіть із штрафом, адже це паралельні процеси, які не перетинаються.

    Якщо сплатити штраф (звісно, якщо ТЦК передасть штраф на виконання до державної виконавчої служби, а не буде чекати Вас шляхом оголошення в розшук та введення таких позначок в реєстрі"Оберіг") - то теж не факт, що без явки в ТЦК позначку приберуть.

    Щодо незаконних схем вирішення питань, то для цього потрібен не юрист, а "посередник" з виходами на ТЦК. У більшості випадків такі посередники, яких Ви особисто не знаєте, є провокаторами спеціальних правоохоронних органів, які таким чином заробляють собі бали (і не тільки), щоб не займатися реальними кримінальними провадежннями - фактично виступаючи їх продюсерами і організаторами. Публічно такі послуги реальні посередники не надають, бо це злочинна діяльність, відповідальність за яку передбачена Кримінальним кодексом і за яку дають реальні строки, а не умовні.

    Замість Вас на себе кримінальну відповідальність ніхто брати не буде.

    ВЛК на жаль незважаючи на відстрочку чи бронь - доведеться проходити не сьогодні, так завтра. Як тільки ТЦК дізнається про Ваше місцезнаходження. Термін проходження ВЛК обмежено придатними планують продовжити до кінця 2025 року, але вже передбачивши обов"язок військовозобов"язаного пройти ВЛК без будь-яких повісток і викликів ТЦК. Тож тут без варіантів.

    В той же час якщо на момент результатів ВЛК Вас визнають "придатним" загалом чи до служби в ТЦК, тилу та охороні та водночас у Вас не буде відстрочки / броні - то Вас мають повне право мобілізувати і направити в учбовий центр на 3-х місячну БЗВП.

    Ви впевнені, що Ви за рік заробите більше 10-20 тисяч доларів, які доведеться викласти щоб не мобілізували? Чи не легше ці кошти витратити на себе та сім"ю?

    Тому подумайте добре перед тим як йти на порушення закону і чи варте воно того в умовах коли війна може дуже швидко закінчитись як і почалася, а Ви можете встрягти в обмеження на виїзд з України по кримінальній справі та втратити 10-20 тисяч доларів лише на спробу вирішити питання немобілізації, вже мовчу про витрати на адвоката, який Вас буде потім захищати.

    Щасти Вам та хай Вам Бог помагає!

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, надаю відповіді на ваші запитання.

    Питання - допомогти зняти цей статус.

    Нажаль, треба спочатку розуміти на яких підставах у вас є порушення правил військового обліку, це не за повістки, бо неявкка повістці це порушення правил мобілізації , а не обліку.

    Тому для вирішення даного питання, треба дізнатись в чому справа, для цього треба надіслати адвокатський запит або звернення до ТЦК. Але у будь якому випадку, треба буде відвідати ТЦК. Для уникнення миттєвої мобілізації, краще йти з адвокатом.

    Моя ціль - офіційно працевлаштуватися (де є відстрочка).

    Підстави для відстрочки передбачені за посиланням, ознайомтеся будь ласка.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#n420

    Вам треба домовлятися з роботодавцем, який зможе прийняти вас на роботу без попереднього відвідування ТЦК, прийняти на роботу, оформити бронь, потім вже відвідувати ТЦК. (Такий варіант цілком можливо, треба шукати)

    Цікавить не "полотно" посилань на законодавство, а план дій. 1), 2), 3).Розгляну супроводження "під ключ"

    1. Проаналізуйте підстави для відстрочки.

    2. Можливо у вас є проблеми зі здоров'ям, можна проаналізувати ваш стан здоров'я на придатність до військової служби.

    3. Спробуйте знайти підприємство критичної інфраструктури де вас приймуть на роботу без попереднього відвідування ТЦК.

    4. Поки будете вирішувати дані питання раджу укласти. Договір з адвокатом для уникнення бусифікації.

    Середницький Євгеній Вікторович

    Вітаю, щоб вирішити питання зі статусом "Порушення правил ведення військового обліку" та офіційно працевлаштуватися з можливістю отримання відстрочки від мобілізації у зв’язку із бронюванням, рекомендую наступний план дій:

    Звернення до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП):

    Слід звернутися до ТЦК та СП за місцем вашого обліку для з'ясування причин присвоєння статусу "Порушення правил ведення військового обліку" для цього слід подати адвокатський запит. Проте відмітка скоріш за все з’явилась через неявку до ТЦК та СП по повістці.

    Проходження повторної військово-лікарської комісії (за необхідності):

    Якщо ТЦК та СП направить вас на повторну ВЛК, пройдіть обстеження для підтвердження або оновлення вашого статусу придатності до військової служби. Проте слід зазначити, що для цього у Вас буде 4 дні, якщо Вам звісно не призначуть додаткові обстеження що дасть змогу проходити ВЛК 14 днів.

    Отримайте офіційний висновок ВЛК щодо вашої придатності або непридатності до служби. У разі незгоди з принятим рішенням Ви маєте один місяць на його оскарження. Проте вказані дії я би радив вживати за наявності хоча б самостійного медичного огляду, який слід пройти в державних або комунальних медичних закладах

    Офіційне працевлаштування з правом на відстрочку:

    Після врегулювання питання з ТЦК та СП та оновлення вашого військового облікового статусу, розгляньте можливість працевлаштування на посаду, яка передбачає право на відстрочку від мобілізації. Оскільки забронюватися через Дію з наявними порушеннями змоги не у Вас нажаль не буде.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA