Начните консультацию с юристом онлайн
Чоловік – переселенець. Оформив статус ВПО в Києві, у Дніпровському районі, і в цьому ж районі в травні минулого року звернувся до ТЦК для постановки на облік,
а також вчасно оновив дані через Резерв. Там йому дали направлення на ВЛК. За результатами ВЛК його визнали придатним до військової служби за статтею 38б, хоча за його діагнозом
(недостатність аортального клапана з регургітацією 3-го ступеня) він мав би бути списаний за статтею 38а. Під час суперечок голова ВЛК вимагав додаткових обстежень,
проте направлення на них не надав. Чоловік сам приніс виписки зі стаціонарів, після чого його направили на ВЛК Київського МТЦК, де його визнали непридатним із виключенням з
військового обліку за статтею 38а. Висновок МТЦК передали до Дніпровського ВЛК, і вони відправили всі документи далі (сказали що у військовий госпіталь). Від липня чекали на рішення,
і ось у січні документи повернули з вимогою оновити аналізи, оскільки вони за 2024 рік, а потрібні за 2025-й. Водночас у Резерві з’явилася інформація, що чоловіка подали в розшук.
Звернулися до Дніпровського ТЦК, але кілька днів нас не приймали. Врешті повідомили, що розшук ініціював інший ТЦК (за старою пропискою) і чоловіку потрібно їхати туди для вирішення питання.
Проте в цьому ТЦК вдалося з’ясувати, що це не вони подали його в розшук, а Генштаб.
Як йому знятися з розшуку, якщо Дніпровський ТЦК цим займатися не хоче, а інший за пропискою ТЦК його там не чекає? Чи можна вирішити питання через гарячу лінію Генштабу?
І як зафіксувати проходження ВЛК у Дніпровському районі, щоб поки справа на розгляді, його не подавали в розшук щомісяця? Голова ВЛК та ТЦК не видавали жодних довідок,
тож є побоювання, що справа може просто зникнути.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (5)
Адвокат, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
На жаль, але це питання сходу ніяк не вирішити. Це кропіткий процес, який вимагає чимало часу. Більше того, жодних гарантій щодо успіху у оскарженні адміністартивного розшуку Вам ніхто не надасть. На мій погляд, наразі для Вас дуже важливо отримати від Дніпровського РТЦК та СП підтвердження того, що документи чоловіка перебувають в штатній ВЛК на затвердженні. Для цього можна подати адвокатський запит, як варіант.
Щодо гарячої лінії, можна спробувати звернутися, але не думаю, що результат буде позитивним. Щодо Генштабу взагалі не дуже зрозуміло, адже адміністративний розшук, як правило, ініціюється саме ТЦК та СП, до чого тут Генштаб. Думаю, треба звертатися до ТЦК та СП, у тому числі з адвокатськими запитами, для з'ясування ситуації. Але наголошую, що це складний та кропіткий процес.
З повагою!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ГЕНШТАБ НЕ ЗАЙМАЄТЬСЯ РОЗШУКОМ УХИЛЯНТІВ - ВАС ВВЕЛИ В ОМАНУ.
НАПИШИТЬ СКАРГУ В ГЕНШТАБ:
КонтактиПри написанні листів та відправки їх електронною поштою прохання повідомляти своє прізвище, ім’я та по-батькові, зворотну адресу і контактні телефони для оперативного вирішення ваших питань та надання адресної допомоги.
Міністерство оборони України
E-mail:
admou@post.mil.gov.uaГенеральний штаб Збройних Сил України
+380442713626Довідки щодо надходження, реєстрації та розгляду звернень:
НАЙКРАЩЕ ЗВЕРНІТЬСЯ ІЗ СКАРГОЮ ДО УПОВНОВАЖЕНОГО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПРАВ ЛЮДИНИ:https://ombudsman.gov.ua/
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Питанням зняття з розшуку повинен займатися той ТЦК, де чоловік перебуває на військовому обліку, а саме Дніпровський районний у м.Києві ТЦК та СП.
Ставши на військовий облік за місцем реєстрації ВПО - чоловіка повинні були автоматично зняти з військового обліку за місцем приписки, тому вони не повинні були подавати чоловіка у розшук.
Крім того, в розшук подає керівник ТЦК, а не Генштаб.
Отже, в першу чергу Ви можете звернутися до національної поліції та дізнатися, який саме ТЦК подав повідомлення про розшук.
Загалом у Вас є декілька варіантів дій, щоб вирішити дану ситуацію:
1. Ви можете спробувати виправити даний статус звернувшись до техпідтримки Резерв+ та надіслати опис проблеми на електронну пошту — cabinet-support@mil.ua або скористатися чатботом https://chats.viber.com/reserveplusbot
2. Відправте на адресу ТЦК, де перебуваєте на військовому обліку, рекомендований лист із проханням виключити помилковий запис про порушення правил військового обліку з Реєстру Оберіг. Дане повідомлення можна паралельно продублювати і на email ТЦК
3. Укладіть угоду з адвокатом і направте до ТЦК адвокатський запит щодо уточнення інформації про порушення, а саме дату, час, місце та суть скоєного правопорушення.
Якщо персональні або адвокатські запити не дадуть результату (наприклад, отримаєте відмову у виправленні статусу або Вам/адвокату взагалі не дадуть відповідь), то статус " Виявлені порушення правил військового обліку" знімуть після того, як Ви звернетесь до суду та доведете, що чоловік занходиться в розшуку безпідставно.
Зверніться зі скаргою на дії Дніпровського ТЦК до Міноборони та до Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Юлія!
Дуже дивна ситуація. Перший раз чую про такий випадок, чесно кажучи.
У розшук військовозобов'язаних подає саме ТЦК і це прямо передбачено ПОЛОЖЕННЯМ про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Ви впевнені, що ТЦК не ввів Вашого чоловіка в оману? Чим підтверджується ця інформація? На мою думку, Дніпровський ТЦК просто знущається з Вашого чоловіка.
Згідно вищезгаданого Положення:
Завдання та функції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки:
9. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань:
звертаються до Національної поліції або її територіальних підрозділів щодо надання відомостей стосовно призовників про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості.
Відповідно до статті 24 Закону України "Про Національну поліцію" (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., № 40-41, ст. 379 із наступними змінами):
"5. За зверненням територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів Служби безпеки України або розвідувальних органів України органи та підрозділи, що входять до системи поліції, беруть участь у здійсненні заходів щодо оповіщення військовозобов’язаних та резервістів спільно з представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також здійснюють адміністративне затримання та доставлення до цих центрів та органів призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення".
Питання подання у розшук навряд чи вдасться вирішити через горячу лінію Генштабу. Як варіант Ваш чоловік може надіслати до останнього звернення із проханням надати відповідь на якій підставі його було подано у розшук. Хоча, ще раз наголошую на тому, що у розшук подає саме ТЦК і відбувається це з причини порушення правил військового обліку або ж мобілізаційного законодавства.
Як також можна направити відповідне звернення до районного відділення НПУ за місцем знаходження старого ТЦК та дізнатись на якій підставі чоловіка було подано у розшук, оскільки саме ТЦК подав заяву про розшук, а не Генштаб.
Крім того я би радив направити заяву до старого ТЦК, аби отримати письмову відповідь з приводу підстави для подання у розшук. Вже після того можна вирішувати питання далі - шляхом направлення відповідних скарг до вищестоячого ТЦК, того ж самого Генштабу та МОУ.
Які дані містяться у чоловіка в Резерв+? У якому саме ТЦК він перебуває на обліку за даними реєстру?
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, це все видумки про генштаб. Взагалі поняття розшук неможливий без ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні.
Вас буцають з кабінету в кабінет.вам треба написати. Звернення до ТЦК, і чекати письмову відповідь, а не слухати всі ці чутки про генштаб.
Вас навмисно внесли у розшук, щоб була можливість бусифікації. Тому раджу з собою носити всі ваші медичні документи.
Якщо ви маєте запис у військовому квитку про виключення з військового обліку, то вам взагалі нічого не загрожує.