Начните консультацию с юристом онлайн
В 2018 році отримала диплом молодшого спеціаліста «Лікувальна справа» фельдшер, на базі нього вступила на навчання «Фармація» провізор-косметолог, закінчила магістратуру в 2023 році.
Підкажіть будь ласка, чи треба проходити атестацію за першим дипломом молодшого спеціаліста, якщо на його базі отримала вищу медичну освіту?
Цікавить питання атестації медичних працівників, яка проводиться кожні 5 років.
На який диплом потрібно опиратися при розрахунку дати атестації ?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня,під час військового стану атестація медичних працівників не проводиться.
https://moz.gov.ua/uk/atestaciyu-medpracivnikiv-ne...
Атестація проходить за тип дипломом за яким ви працевлаштовані.
Юрист, г. Днепр, 25 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
На засіданні колегії МОЗ України було ухвалено рішення призупинити атестацію медпрацівників до завершення воєнного стану та змінити концепцію атестації шляхом впровадження самоврядування в охороні здоров'ї
26 грудня 2024 року на засіданні колегії Міністерства охорони здоров’я України, під головуванням міністра Віктора Ляшка, було прийнято рішення:
не відновлювати проведення атестації медпрацівників до завершення воєнного стану в Україні.
Натомість концепція атестації зміниться у контексті впровадження самоврядування в сфері охорони здоров’я.
Законопроєкт від 25.12.2023 №10372 «Про самоврядування у сфері охорони здоров’я», який вже прийнятий у першому читанні, передбачає створення самоврядних організацій. Вони зможуть виконувати окремі функції, які зараз належать державним органам, зокрема, забезпечення якості безперервного професійного розвитку медиків.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Анжеліка!
Протягом дії воєнного стану медики не проходять атестацію. Утім це не означає, що не треба підвищувати кваліфікацію і набирати бали безперервного професійного розвитку.
Для присвоєння кваліфікаційних категорій у 2025 році лікарям необхідно подати 250 балів безперервного професійного розвитку, отриманих за попередні 5 років. Проте врахуйте, що доки триває війна, атестації не буде.
З 1 січня 2024 року система БПР поширюєтьсяна всіх працівників охорони здоров’я. Окрім лікарів, її застосовуватимуть:
Функціонування системи безперервного професійного розвитку медичних та фармацевтичних працівників визначає положення, затверджене постановою КМУ від 14.07.2021 № 725 (далі — Положення № 725). Зміни до Положення № 725 про поширення БПР на всіх працівників охорони здоров’я набрали чинності 25 жовтня 2023 року (постанова КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 р. № 725» від 29.09.2023 № 1036).
Лікарі вже декілька років атестуються за цією системою, натомість для інших медиків усе нове, і на перший погляд система БПР може здаватися складною.
Поговоримо докладніше про безперервний професійний розвиток медичних працівників.
Порядок проведення атестації лікарів МОЗ затвердило наказом «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів» від 22.02.2019 № 446 (далі — Порядок № 446, Наказ № 446). Зміни до безперервного професійного розвику вніс наказ МОЗ «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України» від 31.08.2023 № 1555.
У березні 2022 року МОЗ затвердило зміни, що коригують плани з підвищення кваліфікації та безперевного професійного розвитку лікарів з огляду на воєнні реалії. Ідеться про наказ МОЗ «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 22 лютого 2019 року № 446» від 24.03.2022 № 520 (далі — Наказ № 520). Згодом законодавці прийняли схожі норми, що поширюються на інших працівників охорони здоровʼя.
Найголовніше, що доки триває війна, атестації не буде. МОЗ планує відновити її після припинення чи скасування воєнного стану в Україні. Розгляньмо все по порядку.
МОЗ зупинило атестацію медиків на самому початку воєнного стану (наказ МОЗ «Про особливості атестації працівників сфери охорони здоров’я та продовження терміну дії сертифікатів спеціаліста, посвідчень про кваліфікаційну категорію в період дії воєнного стану» від 07.03.2022 № 426; далі — Наказ № 426).
4 серпня 2022 року міністерство одночасно скасувало дію Наказу № 426 і прийняло новий наказ МОЗ «Про особливості атестації працівників сфери охорони здоров’я та продовження терміну дії сертифікатів спеціаліста, посвідчень про кваліфікаційну категорію в період дії воєнного стану» від 04.08.2022 № 1415 (далі — Наказ № 1415). Він дублював норми Наказу № 426. А саме — заново зупиняв на період дії воєнного стану проведення атестації:
17 листопада 2023 року набув чинності наказ МОЗ «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України» від 31.08.2023 № 1555 (далі — Наказ № 1555). Він заново призупиняє атестацію працівників охорони здоров’я на період воєнного стану (п. 2 Наказу № 1555). Наказ № 1415 втрачає чинність, а норми про продовження дії кваліфікаційної категорії тепер містять безпосередньо накази МОЗ про підвищення кваліфікацій тих чи тих груп працівників:
Нагадаємо, що Наказ № 1415 визначав також, що строк дії сертифікатів спеціаліста і посвідчень про кваліфікаційну категорію, який спливає у період дії воєнного стану, продовжується на 1 рік. Те саме стосувалося посвідчень про кваліфікаційну категорію лікарів, які планували пройти атестацію протягом року після закінчення пʼятирічного строку з дати попередньої атестації.
Натомість Наказ № 1555 встановлює, що строк дії сертифікатів спеціаліста і посвідчень про кваліфікаційну категорію, який сплив у період дії воєнного стану, подовжується на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців з дня його припинення або скасування. Що це означає?
Раніше, для того щоб продовжити строк дії сертифіката чи посвідчення про кваліфікаційну категорію, керівник закладу охорони здоров’я мав видати відповідний наказ і надалі оновлювати його щороку до закінчення воєнного стану.
Відтепер видавати наказ про продовження дії сертифіката чи посвідчення про кваліфікаційну категорію не обов’язково. Але рекомендуємо таки оформити його для внутрішньої звітності й обґрунтування нарахування виплат працівникам. У наказі зазначте строк «на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців з дня його припинення або скасування». Видавати його заново щороку для того самого працівника не треба.
https://medplatforma.com.ua/article/1986-bezpererv...
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеДОБРОГО ДНЯ, шановна АНЖЕЛІКА! МОЗ України 26.12.2024 р. було прийнято рішення не відновлювати проведення атестації до завершення воєнного стану в Україні.
При обранні диплому / освітнього або освітньо-кваліфікаційного рівня на який треба опиратися - слід виходити з медичної посади, яку Ви займаєте та кваліфікаційних вимог, які ставляться для прийняття на таку посаду або її тимчасового заміщення.
Тобто якщо це молодший / середній медичний персонал - то можна займати таку посаду без вищої медичної освіти рівня магістр / спеціаліст.
Якщо це фахівці та медичний персонал і для заняття посади треба мати вищу медичну освіту - то слід виходити із диплома про таку вищу освіту рівня магістр.
В той же час зауважте, що атестація буде відновлена лише після ЗАВЕРШЕННЯ ВОЄННОГО СТАНУ.
Так 26 грудня 2024 року на засіданні колегії МОЗ України під головуванням міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка було розглянуто важливі ініціативи для розвитку медичної галузі. Учасники обговорили актуальні виклики, заслухали доповіді та визначили пріоритетні напрями роботи на найближчий період.
Зокрема, йшлося про розвиток системи атестації працівників сфери охорони здоров’я. Було прийнято рішення не відновлювати проведення атестації до завершення воєнного стану в Україні.
Концепція атестації зазнає трансформації у контексті запровадження самоврядування у сфері охорони здоровʼя в Україні.
Відповідний законопроєкт «Про самоврядування у сфері охорони здоров’я в Україні» від 25.12.2023 № 10372, який дозволить закріпити на законодавчому рівні статус самоврядних організацій та створити правові підстави для делегування працівникам сфери охорони здоров’я, об’єднаним у самоврядні організації, окремих функцій, які на сьогодні здійснюються органами державної влади, був прийнятий в першому читані влітку 2024 року. Одним із завдань самоврядування буде забезпечення якості безперервного професійного розвитку медиків.
Водночас колегія підтримала необхідність розроблення та затвердження вимог щодо проходження безперервного професійного розвитку та критеріїв нарахування балів безперервного професійного розвитку для усіх категорій працівників сфери охорони здоровʼя. Відповідний проєкт наказу, яким пропонується затвердити порядок атестації працівників сфери охорони здоровʼя, буде доопрацьовано з урахуванням рішення колегії.
Одним із питань стало обговорення проєкту програми розвитку кадрових ресурсів системи громадського здоровʼя до 2030 року. Програма спрямована на створення ефективної системи підготовки та професійного розвитку фахівців, посилення лідерських та управлінських компетенцій, розвиток законодавчої спроможності. Також членам колегії представили Щорічний звіт про стан здоровʼя населення України.
За законопроектом, який має врагулювати питання атестації можна слідкувати на сайті Верховної Ради України.
Поки що він прийнятий у 1-му читанні. https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/43447
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин
Адвокат, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
В 2018 році отримала диплом молодшого спеціаліста «Лікувальна справа» фельдшер, на базі нього вступила на навчання «Фармація» провізор-косметолог, закінчила магістратуру в 2023 році.Підкажіть будь ласка, чи треба проходити атестацію за першим дипломом молодшого спеціаліста, якщо на його базі отримала вищу медичну освіту?Цікавить питання атестації медичних працівників, яка проводиться кожні 5 років.На який диплом потрібно опиратися при розрахунку дати атестації ?
Наразі атестація медичних працівників не проводиться. Саме таким було рішення колегії МОЗ.
https://uristy.ua/ua/question/127037
26 грудня на засіданні колегії МОЗ України під головуванням міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка було розглянуто важливі ініціативи для розвитку медичної галузі. Учасники обговорили актуальні виклики, заслухали доповіді та визначили пріоритетні напрями роботи на найближчий період.
Зокрема, йшлося про розвиток системи атестації працівників сфери охорони здоров’я. Було прийнято рішення не відновлювати проведення атестації до завершення воєнного стану в Україні. Концепція атестації зазнає трансформації у контексті запровадження самоврядування у сфері охорони здоровʼя в Україні. Відповідний законопроєкт «Про самоврядування у сфері охорони здоров’я в Україні» від 25.12.2023 № 10372, який дозволить закріпити на законодавчому рівні статус самоврядних організацій та створити правові підстави для делегування працівникам сфери охорони здоров’я, об’єднаним у самоврядні організації, окремих функцій, які на сьогодні здійснюються органами державної влади, був прийнятий в першому читані влітку 2024 року. Одним із завдань самоврядування буде забезпечення якості безперервного професійного розвитку медиків.
Водночас колегія підтримала необхідність розроблення та затвердження вимог щодо проходження безперервного професійного розвитку та критеріїв нарахування балів безперервного професійного розвитку для усіх категорій працівників сфери охорони здоровʼя. Відповідний проєкт наказу, яким пропонується затвердити порядок атестації працівників сфери охорони здоровʼя, буде доопрацьовано з урахуванням рішення колегії.
Одним із питань стало обговорення проєкту програми розвитку кадрових ресурсів системи громадського здоровʼя до 2030 року. Програма спрямована на створення ефективної системи підготовки та професійного розвитку фахівців, посилення лідерських та управлінських компетенцій, розвиток законодавчої спроможності. Також членам колегії представили Щорічний звіт про стан здоровʼя населення України.
Серед інших важливих питань розглянули інформацію щодо розвитку надання паліативної допомоги в Україні, яка потребує постійного удосконалення. З урахуванням викликів війни у фокусі, зокрема, допомога апалічним хворим, доступ до знеболювальних та створення центрів болю. Членами колегії було вирішено розробити із залученням професійної спільноти оновлені критерії визначення пацієнтів дитячого віку, що потребують допомоги, та звернутися до Кабінету Міністрів України щодо створення міжвідомчої робочої групи з питань розвитку паліативної та хоспісної допомоги.
Колегія також обговорила заходи з покращення якості медичної допомоги та підвищення ефективності використання бюджетних коштів. Було вирішено забезпечити підготовку змін до ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики для розмежування суб’єктів господарювання, які провадять діяльність з медичної практики за видами надання медичної допомоги (екстрена, первинна, спеціалізована медична, паліативна та реабілітаційна), та за лікарськими спеціальностями, спеціальностями молодших спеціалістів з медичною освітою та фахівцями з реабілітації.
З повагою!
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Протягом дії воєнного стану медики не проходять атестацію. Утім це не означає, що не треба підвищувати кваліфікацію і набирати бали безперервного професійного розвитку.
Для присвоєння кваліфікаційних категорій у 2025 році лікарям необхідно подати 250 балів безперервного професійного розвитку, отриманих за попередні 5 років. Проте врахуйте, що доки триває війна, атестації не буде.
Уряд підготував зміни до безперервного професійного розвитоку (БПР) усіх працівників сфери охорони здоров’я, згідно з якими вони мають відвідувати заходи з визначеного переліку, щоб здобувати бали БПР та готувати особисте портфоліо.
З 1 січня 2024 року система БПР поширюється на всіх працівників охорони здоров’я. Окрім лікарів, її застосовують:
Функціонування системи безперервного професійного розвитку медичних та фармацевтичних працівників визначає положення, затверджене постановою КМУ від 14.07.2021 № 725.
Порядок проведення атестації лікарів МОЗ затвердило наказом «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів» від 22.02.2019 № 446.
Найголовніше, що доки триває війна, атестації не буде. МОЗ планує відновити її після припинення чи скасування воєнного стану в Україні.
МОЗ зупинило атестацію медиків на самому початку воєнного стану (наказ МОЗ «Про особливості атестації працівників сфери охорони здоров’я та продовження терміну дії сертифікатів спеціаліста, посвідчень про кваліфікаційну категорію в період дії воєнного стану» від 07.03.2022 № 426; далі — Наказ № 426).
4 серпня 2022 року міністерство одночасно скасувало дію Наказу № 426 і прийняло новий наказ МОЗ «Про особливості атестації працівників сфери охорони здоров’я та продовження терміну дії сертифікатів спеціаліста, посвідчень про кваліфікаційну категорію в період дії воєнного стану» від 04.08.2022 № 1415 (далі — Наказ № 1415). Він дублював норми Наказу № 426. А саме — заново зупиняв на період дії воєнного стану проведення атестації:
Раніше, для того щоб продовжити строк дії сертифіката чи посвідчення про кваліфікаційну категорію, керівник закладу охорони здоров’я мав видати відповідний наказ і надалі оновлювати його щороку до закінчення воєнного стану.
Відтепер видавати наказ про продовження дії сертифіката чи посвідчення про кваліфікаційну категорію не обов’язково. Але рекомендуємо таки оформити його для внутрішньої звітності й обґрунтування нарахування виплат працівникам. У наказі зазначте строк «на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців з дня його припинення або скасування». Видавати його заново щороку для того самого працівника не треба.
З повагою, юрист Дерій В.О.!