Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день! Меня в 2019 выключили с военного учёта и у меня есть документ с печатью выключен по ст 37 п6 пп6. В резерв+ оно показывает что я на учёте и не подтягивает информацию о исключении.
Недавно эту статью убрали.но кто был исключен до 16 мая 2024 года они и остаются в статусе исключения,на сколько я понимаю.
по почте мне пришла повестка,я пошел в тцк,и по сути сказали что не знают что со мной делать отметили и отпустили.
На основании этого документа я могу его копию заверенную натариусом показывать представителям тцк.? И могут ли меня поставить снова на учёт.и что делать если данные на бумаге не совпадают с резерв+?И могу ли я законно без проблем стоять на моем временном военном билете не обращая внимания на резерв+?Спасибо
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Володимире!
Так, Ви праві. З 18 травня 2024 року стаття 37 більше не містить даного пункту для виключення з військового обліку військовозобов'язаних.
6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:
1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;
2) припинили громадянство України;
3) визнані непридатними до військової служби;
4) досягли граничного віку перебування в запасі.
Так, і це Ви вірно розумієте.
Стаття 58 Конституції України закріплює один з найважливіших загальновизнаних принципів сучасного права -закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі.Це означає,що вони поширюють свою дію тільки на ті відносини,які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності.
Закріплення названого принципу на конституційному рівні є гарантією стабільності суспільних відносин,у тому числі відносин міждержавоюі громадянами,породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього закону чи іншого нормативно-правового акта.
Принцип незворотності дії в часі поширюється також на Конституцію, яка є Основним Законом держави (Преамбула Конституції України).
Виняток зцього принципу допускається лише у випадках,коли закони та інші нормативно-правові акти пом'якшують або скасовують відповідальність особи».
Це сталося з тієї причини, що до реєстру не внесені дані про Ваше виключення з обліку. Вам потрібно було вимагати від ТЦК, аби останній виправив дані в реєстрі. Ви звертались з таким проханням або заявою?
Відповідно До Постанови КМУ №559 від 16.05.2024 року «Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів»:
4. У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:
у паперовій формі — повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;
в електронній формі — повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.
Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Ви можете пред'являти даний документ групам оповіщення, проте Ви кожного разу будете стикатись із питаннями від останніх з приводу того, що у реєтрі Ви знаходитесь у статусі військовозобов'язаного.
У ході перевірки документів перевіряється приналежність громадян щодо військового обов’язку, звіряються їх персональні дані, дані військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки). Із зазначеною метою представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби та поліцейські можуть використовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.
Вас не мають права поновлювати на військовому обліку, оскільки це не передбачено законодавством. Ви були виключені з військового обліку та станом на зараз є невійськовозобов'язаним.
Проте, дані у реєстрі протерічать даним у Вашому ВОД, а отже, допоки Ви не виправите дану ситуацію, будете стикатись кожного разу із проблемами при зустрічі з групами оповіщення.
Станом на зараз дуже багато чоловіків, які були виключені на цій підставі поновлюють на обліку та мобілізують. Я вже мовчу про бусифікацію, яка також має місце.
Ні, такої можливості Ви не маєте. Вам однозначно необхідно добитися від ТЦК внесення коректної інформації до реєстру, аби дані у паперовому ВОД та реєстрі були ідентичні.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Добрый день! Меня в 2019 выключили с военного учёта и у меня есть документ с печатью выключен по ст 37 п6 пп6. В резерв+ оно показывает что я на учёте и не подтягивает информацию о исключении.Недавно эту статью убрали.но кто был исключен до 16 мая 2024 года они и остаются в статусе исключения,на сколько я понимаю.по почте мне пришла повестка,я пошел в тцк,и по сути сказали что не знают что со мной делать отметили и отпустили. На основании этого документа я могу его копию заверенную натариусом показывать представителям тцк.? И могут ли меня поставить снова на учёт.и что делать если данные на бумаге не совпадают с резерв+?И могу ли я законно без проблем стоять на моем временном военном билете не обращая внимания на резерв+?
На жаль, але треба звертатися до ТЦК, аби вони виправляли Ваші відомості. Без цього теоретично Ви можете бути мобілізовані.
З 18 травня частина шоста статті 37 Закону України "Про ВОіВС" виглядає наступним чином:
"...6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України – у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів розвідувальних органів України – у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:
1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;
2) припинили громадянство України;
3) визнані непридатними до військової служби;
4) досягли граничного віку перебування в запасі..."
Про що це свідчить?
Влада дає чіткий сигнал, що виключення з військового обліку за наявністю засудження за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину більше не здійснюватиметься. Відповідно - очевидним є курс на мобілізацію, хоч і поступову, таких осіб.
Щодо Вашої ситуації, то чоловік наразі невійськовозобов'язаний і не повине уточнювати дані.
З 18 травня законодавство передбачає, що:
"...громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані..."
Головна Ваша проблема - невідоповідність відомостей паперового ВОД та електронного ВОД. У зв'язку з цим Вам постійно можуть вручатися повістки.
Рекомендую наступний алгоритм дій:
1) подача звернення до ТЦК про виправлення інформації;
2) подача адвокатського запиту до ТЦК;
3) звернення до адміністративного суду з позовом про зобов'язання ТЦК.
Тільки такий алгоритм дій може Вас захистити повноцінно.
З повагою!
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, вас і так будуть намагатись вести в оману , поставити знову на облік та мобізувати.
Тому ні у якому разі не піддавайтеся маніпуляціям та психологічному тиску.
Ви вже не військовозобов'язаний і не підпорядковується ТЦК. Відповідно ст 58 Конституції України закон зворотньої дії не має.тобто що внесли зміни вас це не стосується.
Головне ні в якому разі не віддавайте свій військовий квиток.
У разі бусифікації та не законної мобілізації через силу. Це все можна буде оскаржити. Маючи ваш квиток. Тому ще раз наголошую заховайте його дома, а користуйтеся надавайте для ознайомлення нотаріально завірену копію.
Якщо буде питання з цього приводу, сому не оригінал так і кажіть,що ви знаєте їх не законні методи. Відібрання квитка у не законний спосіб, поставка на облік, влк та мобілізація.що є не законно по відношенню до вас.
Судова практика на вашій стороні, і у разі чого можно буде повернутися назад через суд, а винних притягнути до відповідальності.
Раджу залучити правозахисника, для виправлення інформації в реєстрі. Але це може бути не швидко, займе багато часу та зусиль. Томущо ТЦк просто ігнорує такі повідомлення, тому тут треба бути наполегливим.
Ви взагалі не повинні були реєструватися у резерв +, це обов'язок військовозобов'язаних ким ви не являєтесь, тому оновивши дані, ви можна визнали себе військовозобов'язаним і готові нести службу , поставши себе під приціл. це ваша помилка.аґ але це ні нащо не впливає. Ви не забов'язані служити. Ви маєте право це зробити лише за власним бажанням, а не за наказом президента про мобілізацію.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеНе що давно на практиці був такий випадок як у вас , чоловік пішов до ТЦК щоб вони виправили інформацію. Вони забрали квиток, та маринували протягом 6 годин, Коли витягали його з звідти працівники ТЦК , надали пояснення працівникам поліції, що його утримують відповідно постанови 560 пункту 4. Але там жодного слова не п'є про те що хто раніше був виключений за скоєння тяжкого злочину повинен знову стати на облік. Там зазначено лише про тих хто перебуває на обліку. Тобто після прийняття право про відміну виключення з обліку у зв'язку зі злочином. Людину витягли, документи повернули. Але ні яких правок в реєстр так і не внесли. Будемо змушувати це робити у судовому порядку.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Чи маєте Ви право на відстрочку згідно статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”?
Якщо - ні, то Вам скоріш за все доведеться відсоювати свої права у судовому порядку, адже добровільно Вам можуть не внести зміни до Реєстру Оберіг
Скоріш за все - це навмисні дії, щоб Вас доставити до ТЦК.
На жаль, якщо по Реєстру Оберіг Ви перебуваєте на обліку, то при зустрічі з групою оповіщення на вулиці Вам можуть намагатися вручити повістку або доставити до ТЦК.
Згідно пункту 54 постанови КМУ 560 Під час перевірки військово-облікового документа:
У ході перевірки документів перевіряється приналежність громадян щодо військового обов’язку, звіряються їх персональні дані, дані військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки).
Із зазначеною метою представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби та поліцейські можуть використовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує Резервісту Або Військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.
У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення.
Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину. Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності. Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
У разі відмови прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОТЖЕ, ВИНИКАЄ ТАКА СИТУАЦІЯ – ВИ Є НЕВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИМ ТА ВАМ НЕ ПОВИННІ ВРУЧАТИ ПОВІСТКИ, АЛЕ ЯКЩО У ВАС Є РОЗБІЖНОСТІ МІЖ ПАПЕРОВИМ ВОД ТА РЕЄСТРОМ ОБЕРІГ, ТО ВАМ СПРОБУЮТЬ ЇЇ ВРУЧИТИ, А ЗА ВІДМОВУ ВІД ПОВІСТКИ АБО ЗА ВІДМОВУ ПРОСЛІДУВАТИ ДО РТЦК ПОЛІЦЕЙСЬКІ МОЖУТЬ ЩЕ ЗАТРИМАТИ ВАС ТА ДОСТАВИТИ ЙОГО ДО ТЦК. ПРОТЕ, ЗНОВУ Ж ТАКИ ПОВТОРЮСЬ ТУТ Є ВЕЛИКІ ПИТАННЯ ДО ЗАКОНОДАВЦЯ, АЛЕ ЯК ПРАВИЛО ТАКІ СИТУАЦІЇ ТЦК ТРАКТУЄ НА ВЛАСНУ КОРИСТЬ.
Проте, Ви можете його оскаржити, адже по документам Ви є невійськовозобов'язаним.
Поновити Вас на військовому обліку та направити на ВЛК не мають права, адже згідно п.2 ч.1 ст.37 "Про військовий обов'язок і військову службу" взяти на військовий облік можуть громадян, які ЗНЯТІ за наказом МОУ, а Ви є ВИКЛЮЧЕНИМ з військового обліку згідно ЗАКОНУ, підтвердженням цього є відповідна відмітка у військово-обліковому документі, а згідно законодавства діючого на сьогоднішній день поновлення на військовому обліку виключених з нього – не передбачене.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Виняток з цього принципу допускається лише у випадках, коли закони та інші нормативно-правові акти ПОМ'ЯКШУЮТЬ АБО СКАСОВУЮТЬ відповідальність особи .
У ВАС НЕМАЄ ОБОВ’ЯЗКІВ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНОГО ТОМУ ВАС НЕ МОЖУТЬ ПРИТЯГНУТИ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕБАЖАННЯ ПРОХОДИТИ ВЛК АБО ВІДМОВУ ВІД ПОВІСТКИ. ТИМ БІЛЬШЕ, ЩО ВРУЧЕННЯ ТАКИХ ПОВІСТОК Є НЕЗАКОННИМ.
Згідно статті 9 ЗУ " Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів"
1. Призовник, військовозобов’язаний та резервіст має право:
1) отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста;
2) звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.
Згідно пункту 4 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів
У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:
Зміни вносяться протягом П'ЯТИ робочих днів з дня реєстрації заяви.
Якщо протягом цього терміну ТЦК не внесе зміни до Реєстру, то Ви можете у судовому порядку оскаржити бездіяльність ТЦК та зобов'язати їх внести інформацію про Ваше виключення до Реєстру Оберіг.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ОСОБА ВИКЛЮЧЕНА З ОБЛІКУ, ТОМУ НЕ Є ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНОЮ ТА НЕ ПІДЛЯГАЄ МОБІЛІЗАЦІЇ .
18 травня 2024 року законної сили набув закон №10449, який кардинально змінив правила військового обліку та підстави для зняття або виключення з військового обліку. В тому числі змінюються умови мобілізації для осіб, які раніше були засуджені до позбавлення волі за тяжкою або особливо тяжкою статтею.До 18 травня 2024 року стаття 37 Закону “Про військовий обовʼязок та військову службу” передбачає, що особи, які були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину мають право на виключення з військового обліку. Після виключення з обліку такі особи набувають статусу невійськовозобовʼязаного та не підлягають призову на військову службу по мобілізації.При цьому право на виключення з військового обліку надавав сам факт засудження до позбавлення волі за тяжкою або особливо тяжкою статтею. Зняття або погашена судимість не має значення та не є перепоною для виключення.Ті з вйськовозобовʼязаних, які скористались правом до 18 травня 2024 року отримали статус невійськовозобовʼязаного та повторному взяттю на облік не підлягають. Проте після 18 травня 2024 року почне діяти нове законодавство, відповідно до якого засудження до позбавлення волі за тяжкою або особливо тяжкою статтею вже не буде підставою для виключення з військового обліку
Фактично це означає, що тільки ті хто вже виключився з обліку є невійськовозобовʼязаними. Ті хто не встиг реалізувати право на виключення з обліку до 18 травня 2024 року вже не можуть це зробити та будуть перебувати на військовому обліку. Тобто фактично їх можна буде призвати на військову службу по мобілізації.
АЛЕ ВАС ЦЕ НЕ СТОСУЄТЬСЯ, ТОМУ ЩО В 2007 РОЦІ ДІЯЛА РЕДАКЦІЯ ЗАКОНУ, ЩО ЗАСУДЖЕНІ ЗА ТЯЖКІ ЗЛОЧИНИ ВИКЛЮЧАЛИСЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ.
НА МОМЕНТ НАДАННЯ ВАМ ДОВІДКИ ДІЯЛА НАСТУПНА РЕДАКЦІЯ ЗАКОНУ УКРАЇНИ
"Про загальний військовий обов'язок і військову службу"
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12/ed2019...
Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього
6. Виключенню з військового обліку у районних (міських) військових комісаріатах (військовозобов'язаних Служби безпеки України у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних Служби зовнішньої розвідки України у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:
6) були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;
Стаття 38. Обов'язки органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, посадових осіб, призовників і військовозобов'язаних щодо виконання правил військового обліку
6. Посвідчення про приписку призовників, військові квитки військовозобов'язаних, засуджених до позбавлення волі, обмеження волі або арешту, надсилаються судами до відповідних районних (міських) військових комісаріатів.
---
ОТЖЕ ВАС ПОВИННІ БУЛИ ВИКЛЮЧИТИ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ.
ЯКЩО ВИ ВЖЕ ВИКЛЮЧЕНІ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ, ТО ВІДНОВИТИ ВАС НА ВІЙСЬКОВОМУ ОБЛІКУ МАЮТЬ ПРАВО ТІЛЬКИ ЗА ВАШОЮ ДОБРОВІЛЬНО ПОДАНОЮ ЗАЯВОЮ.
---
ЯКЩО ВАМ НЕ ТРЕБА ВИЇДЖАТИ ЗА КОРДОН - ЛИШАЙТЕ ВСЕ ЯК Є (АЛЕ ЗАВЖДИ НОСІТЬ ІЗ СОБОЮ КОПІЮ "СПРАКИ ОБ ОСВОБОЖДЕНИИ", ВИТЯГ ІЗ ЗАКОНУ В РЕДАКЦІЇ 2019 РОКУ ТА ТА ДОКУМЕНТ ПРО ВИКЛЮЧЕННЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ).
ТИМ БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ВАС НЕ ПОВИННО БУТИ В "ОБЕРІГ".
ЗАКОН УКРАЇНИ
"Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів"
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1951-19#Text
Стаття 13. Формування Реєстру
2. Відомості про громадян України, які не є призовниками, військовозобов’язаними та резервістами, знищуються суб’єктами Реєстру відповідно до Порядку ведення Реєстру, затвердженого держателем Реєстру.
Юрист, г. Днепр, 25 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Виходячи з Вашого ВОД Ви не маєте статусу військовозобов'язаного.Військово-обліковий документ, що визначає належність його власника до військового обов’язку, виданий до дня набрання чинності Законом України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, є чинним та не потребує обов’язкової заміни у разі (з підстав) затвердження органом державної влади нової форми військово-облікового документа.
У ході перевірки документів перевіряється приналежність громадян щодо військового обов’язку, звіряються їх персональні дані, дані військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки). Із зазначеною метою представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби та поліцейські можуть використовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487, або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.
У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення. Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину.
Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності.
Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
У разі відмови прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:
у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;
в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.
Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Отже Вам необхідно звернутися до ТЦК з відповідною заявою.
.