Задайте вопрос юристу

897 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 13 февраля 2025, вопрос №127249

Чи можуть звинувачувати в непокорі.

Доброго дня. Поясніть будь-ласка чи можуть звинувачувати в непокорі в такі ситуації. Після переведення з тилової частини в бойову, відправили в навчальний центр проходити БЗВП. Після 9 днів навчання солдат захворів пневмонією. Два тижні був в госпіталі і ще два тижні в трускавецькій міські лікарні. Мається на увазі в Трускавець госпіталь перевів. Таким чином місяць був в лікарні. Дальше поїхав в навчальний центр де відразу видали документи що пройшов курс навчання. Хотя він його не пройшов.
Після прибуття назад в свою частину. Через тиждень командир сказав що є витяг на відправку в зону бойових дій. Поясніть чи мали провести ВЛК перед відправкою в зону бойових дій. Так як ВЛК ще боло пройдено 27.06.2023 під час мобілізації. І солдат був на лікуваннів госпіталі з пневмонією. І під час лікування ще було виявлено деякі захворювання. І чи обов'язково солдата мали відправити повторно на навчання? Наскільки законний такий наказ? І чи буде непокора, якщо його не виконати?

Ответы юристов (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Іване!

    Якщо під час лікування в солдата були виявлені захворювання та, з урахуванням того, що солдат проходив ВЛК більш ніж рік тому, останньому потрібно було подати рапорт на ім'я командира щодо направлення його на проходження ВЛК з метою визначення ступеня придатності до проходження військової служби.

    Якщо чекати на відповідне направлення за ініциативи ВЧ, то можна і не дочекатись ніколи.

    Наказ законий, якщо чоловік за рішенням ВЛК визнаний придатним до проходження військової служби. Тому, не раджу відмовлятись від виконання наказу.

    Потрібно подати рапорт на роз'яснення наказу, у якому зазначити, що наказ незрозумілий, оскільки солдат має нововиявлені проблеми зі здоров'ям та потребує проходження ВЛК. Разом з цим рапортом необхідно подати і рапорт щодо направлення на ВЛК.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України