Задайте вопрос юристу

897 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 14 февраля 2025, вопрос №127288 340₴

Чи забронюють працівника зі статусом "на обліку", але стрічка червона "схоже у в вас є порушення правил військового обліку". Дані уточнені вчасно

ВПО, при влаштуванні на роботу треба було стати на облік в ТЦК по місту нової реєстрації. Там без ВЛК на облік не поставили, дали повістку на ВЛК, пройшов, придатний. Так збіглося, що бронь з попередньго міста роботи діяла ровно до дня закінчення проходження ВЛК. Не з'явився в ТЦК після проходження ВЛК, так як захворів (є лікарняний), про що було направлено в ТЦК повідомлення поштою в триденний термін (рекомендований лист з повідомленням про вручення та переліком вкладень). В системі відмітка про проходження ВЛК не з'явилась (є скрин медичного висновку). В резерв+ "на обліку", але з'явилася стрічка червона "схоже у в вас є порушення правил військового обліку". Дані уточнені вчасно.
Чи вплває такий статус "на обліку", але стрічка червона "схоже у в вас є порушення правил військового обліку" на можливість бронювання підприємством доки буду на лікарняному?
Що робити в цій ситуації?

Ответы юристов (10)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, бронювання підтверджується витягом з наказу міністерства економіки про бронювання. Порушення правил військового обліку не може ні як відмінити бронь, або стати перешкодою для її отримання.

    Отримуйте бронь, і треба з'ясовувати що там в ТЦК , які самі порушення, у разі накладення штрафу оскаржувати у судовому порядку.

    Також можна з'ясувати обставини за допомогою адвокатського запиту.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ЧЕРВОНА СТРІЧА ВКАЗУЄ НА ТО, ЩО ВИ В РОЗШУКУ - З ЦИМ НЕ ЗАБРОНЮЮТЬ.

    ПОЯСНЕННЯ "РЕЗЕРВ +":

    https://reserveplus.mod.gov.ua/

    "Що означає повідомлення «Виявлені порушення правил військового обліку»?

    Таке повідомлення у застосунку Резерв+ зазвичай відображається тим, по кому були виявлені деякі порушення правил військового обліку. Якщо при цьому стрічка для відображення статусу має червоний кольор, то це означає, що по цій особі було направлення до органів Наіональної Поліції для примусової доставки в ТЦК та СП.Радимо якнайскорше звернутися до ТЦК, де ви перебуваєте на обліку, для з'ясування обставин.".

    ___

    Якщо військовозобов’язаний перебуває у розшуку, він не зможе розраховувати на бронювання. Відповідні уточнюючі зміни виклав уряд у новій редакції Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів від 22 листопада 2024 р. №1332.

    Так, бронювання військовозобов’язаних здійснюється засобами Порталу Дія за списками, які формуються керівником державного органу, критично важливого підприємства, критично важливої установи або уповноваженою ним особою.

    Як зазначено у змінах, протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:

    • перебуває на військовому обліку;
    • перебуває у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством, критично важливою установою;
    • займає посаду на критично важливому підприємстві, в критично важливій установі, за якою йому нараховано заробітну плату за кожний місяць останнього звітного періоду (квартал) не нижче за розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5 (тобто, 20 тисяч грн). Це не стосується державних і комунальних підприємств, установ і організацій, господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50% акцій (часток) належать державі або перебувають у комунальній власності, та господарських товариств, більше 50% акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави або комунальної власності в яких становить 100%);
    • уточнив персональні дані (передбачені законом про посилення мобілізації, тобто, актуальну адресу, номер телефону та електронну пошту);
    • не перебуває у розшуку.

    Таким чином, якщо особа внесена до списків розшуку, то вона не зможе розраховувати на бронювання.

    • Наталія Клиент 7 дней назад

      статуса "в розшуку" не має, статус "на обліку"

      • Карпенко Андрій Володимирович

        Червона стрічка - ЦЕ в розшуку. Прочитайте пояснення

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Чи вплває такий статус "на обліку", але стрічка червона "схоже у в вас є порушення правил військового обліку" на можливість бронювання підприємством доки буду на лікарняному?

    На жаль, так, такий статус впливає на можливість Вашого бронювання, оскільки Ви знаходитесь у розшуку ТЦК.

    Відповідно до Постанови КМУ №76 «Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час»

    27. У списку зазначаються такі відомості щодо:

    1) державного органу, критично важливого підприємства, критично важливої установи:

    • повне найменування юридичної особи або відокремленого структурного підрозділу юридичної особи;
    • код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи (у разі наявності) або відокремленого структурного підрозділу юридичної особи (у разі наявності);
    • місцезнаходження юридичної особи або відокремленого підрозділу юридичної особи (крім критично важливих підприємств, а також критично важливих установ, які визначені Мінстратегпромом);
    • прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи або відокремленого структурного підрозділу юридичної особи;

    2) військовозобов’язаного:

    • прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
    • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України);
    • строк дії відстрочки;
    • відмітка про виконання вимог, визначених в абзаці третьому пункту 8 цього Порядку.
    29. Протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:
    • перебуває на військовому обліку;
    • перебуває у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством, критично важливою установою;
    • уточнив персональні дані, зазначені у пункті 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”;
    • не перебуває у розшуку.
    Що робити в цій ситуації?

    Складне питання, оскільки знятись з розшуку Ви можете тільки прибувши в ТЦК, а прибути до нього Ви не мєте можливості, так як визнані придатним до проходження військової служби та у Вас відсутня діюча відстрочка. Враховуючи зазначене, маєте дуже великий ризик при явці до ТЦК отримати мобілізаційне розпорядження.

    При тому, звичайно, до Вашої явки за останнім, ніхто Вас з розшуку не зніме. Тобто, ТЦК не надасть Вам можливості забронюватись.

    е з'явився в ТЦК після проходження ВЛК, так як захворів (є лікарняний), про що було направлено в ТЦК повідомлення поштою в триденний термін (рекомендований лист з повідомленням про вручення та переліком вкладень). В системі відмітка про проходження ВЛК не з'явилась (є скрин медичного висновку).

    Ви отримали від ТЦК повістку на явку після проходження ВЛК? Чи не було повістки?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Наталія Клиент 7 дней назад

      була, тому і відправили повідомлення

      • Айвазян Юрій Климентійович

        На яку дату була повістка? Зараз Ви знаходитесь на лікарняному?

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Ваше бронювання буде продовжено за лише умови:

    Ви перебуваєте на військовому обліку та маєте військово-обліковий документ (у паперовій або електронній формі);

    Ви уточнили дані щодо перебування на військовому обліку відповідно до пункту 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку;

    Ви не перебуваєте у розшуку.

    У розшук військовозобов'язаний може потрапити, якщо він порушив правила військового обліку. Приклади таких порушень:

    громадянин не став на військовий облік, коли йому виповнилося 17 років;

    громадянка з медичною чи фармацевтичною освітою не стала на військовий облік;

    громадяни, яких зняли з військового обліку, не стали на нього назад у необхідні терміни;

    громадяни, яких зняли з військового обліку, не стали на нього після 18 травня;

    громадянин не проживає за зареєстрованим місцем проживання і не повідомив про це в ТЦК;

    громадянин не з'явився по повістці в ТЦК у зазначену дату без поважних причин.

    громадянин, який отримав направлення на проходження ВЛК, відмовився проходити медкомісію або після її проходження не з'явився до ТЦК;

    громадянин не з'явився до ТЦК після отримання повістки про призов на військову службу.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    На жаль, але із наявність порушення правил військового обліку чоловіка не забронюють. Це неможливо. Цей запис фактично означає, що особа перебуває в так званому адміністративному розшуці.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 27 січня 2023 р. № 76 Київ

    Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час

    29. Протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:

    перебуває на військовому обліку;

    перебуває у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством, критично важливою установою;

    уточнив персональні дані, зазначені у пункті 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”;

    не перебуває у розшуку.

    ВИСНОВОК: чоловіка можуть подати на бронювання, але скоріше за все система його не пропустить.

    З повагою!

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Чи маєте Ви інші підстави для відстрочки?

    Для продовження бронювання головне, щоб у Вас були уточнені дані (незалежно від дати), в Резерв+ не було статусу про порушення правил військового та оголошення в розшук, адже згідно пункту 29 Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час

    Протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:

    • перебуває на військовому обліку;
    • перебуває у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством, критично важливою установою;
    • уточнив персональні дані, зазначені у пункті 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”;
    • не перебуває у розшуку.

    На жаль, якщо в Резерв+ висвічується статус про порушення правил військового обліку, то Вам не зможуть оформити бронювання.

    Загалом у Вас є декілька варіантів дій, щоб вирішити дану ситуацію:

    1. Відправити до ТЦК лист із проханням виправити помилковий запис про порушення правил військового обліку в Резерв+. Але в такому випадку існує ризик отримати у відповідь повістку.

    2. Направити до ТЦК адвокатський запит щодо уточнення інформації про порушення, а саме дату, час, місце та суть скоєного правопорушення.

    3. Явитись разом з адвокатом або самостійно до ТЦК, попередньо записавшись в електронну чергу та повідомивши родичів, що йдете вирішувати питання з порушенням військового обліку. Але це потрібно робити лише в тому випадку, якщо Ви маєте право на відстрочку згідно статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

    На даний час, якщо Ви натрапите на ТЦК та при перевірці військово-облкових документів виявиться, що Ви порушуєте правила військового обліку та перебуваєте у розшуку - працівники поліції, які входять в групу оповіщення можуть Вас затримати та доставити до ТЦК.

    Якщо з працівниками ТЦК немає поліцейських, то максимально, що Вам можуть зробити - це вручити повістку.

    Згідно пункту 54 постанови КМУ 560

    Під час перевірки військово-облікового документа:

    • уповноважений представник територіального центру комплектування та соціальної підтримки зобов’язаний назвати своє прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), посаду, а також пред’явити посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки, разом з паспортом громадянина (посвідченням офіцера, військовим квитком) ;
    • поліцейські та представники органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби відрекомендовуються у порядку , визначеному наказами керівників Національної поліції та Держприкордонслужби відповідно.

    У ході перевірки документів перевіряється приналежність громадян щодо військового обов’язку, звіряються їх персональні дані, дані військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки).

    Із зазначеною метою представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби та поліцейські можуть використовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.

    У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення.

    Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину. Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності. Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

    У разі відмови прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    Отже, тепер за відмову від повістки або за відмову прослідувати до РТЦК поліцейські можуть на законних підставах затримати громадянина та доставити його до ТЦК.

    Але, згідно статті 261 КУпАП під час затримання повинен бути складений протокол, поліцейські повинні повідомити Ваших родичів та Вашого правозахисника (або центр безоплатної правової допомоги)

    Майте на увазі, що без виненесення ПОСТАНОВИ керівником ТЦК про притягнення до відповідальності - штраф сплачувати не потрібно.

    Сам процес накладення штрафу виглядає так:

    1. Спочатку ТЦК повинен належним чином повідомити військовозобов'язаного про місце та час розгляду справи.

    2. Потім проходить сам розгляд справи за присутності військовзобов’язаного. Відповідно до ст. 268 КУпАП, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи; виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

    3. Після розгляду справи, керівник ТЦК виносить постанову, яка повинна містити:

    • найменування органу (прізвище, ім’я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову;
    • дату розгляду справи;
    • відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування;
    • опис обставин, установлених під час розгляду справи;
    • зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення;
    • прийняте у справі рішення.

    ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

    Для інформування особи про час та місце розгляду справи можуть використовуватися різні способи: рекомендований лист, особисте вручення повідомлення. При цьому, надсилання повідомлення (без доказів його отримання) не свідчить про її поінформованість. У разі неналежного поінформування особи, яка притягується до відповідальності, уповноважена особа не може розпочинати розгляд справи.

    ОТЖЕ, якщо ВАС не повідомлять про час та місце розгляд справи та винесуть постанову про накладення штрафу - ТЦК порушить ВАШІ права як особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Таке рішення ТЦК може бути оскаржене у судовому порядку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України