Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня. Ми батьки мікрорайону, хочемо добитися аби нашу школу не перепрофільовувати в академічний ліцей, ми хочемо щоб в школі навчалися і надалі діти 1-9 класів, так як школа є одна єдина на наш великий мікрорайон. Наразі в нас не приймаю вже заяви до 1 класу, так як з 2027 року школа буде приймати дітей 10-12 класів.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олена!
Ви можете подати колективну заяву до МОН та до освітнього омбудсмена.
З повагою, адвокат Айвазян.
Ці заяви подають електронно в довільному форматі з підписами батьків
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеВи можете подати цю заяву в електроному вигляді, а можете направити останню Укрпоштою рекомендованим листом у паперовому вигляді. Якщо батьків багато, то раджу готувати не окремі заяви, а спільну.
Вимоги до звернення відповідно до статті 5 ЗУ "Про звернення громадян".
Звернення адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об’єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
Звернення може бути подано окремою особою (індивідуальне) або групою осіб (колективне).
Особливою формою колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування є електронна петиція, яка подається та розглядається в порядку, передбаченому статтею 23-1 цього Закону.
Звернення може бути усним чи письмовим.
Усне звернення викладається громадянином на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв’язку через визначені контактні центри, телефонні "гарячі лінії" та записується (реєструється) посадовою особою.
Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).
У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування кваліфікованого електронного підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.
Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону.
чи потрібно нам найняти юриста
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеЗалежить від того чи Ви можете скласти текст звернення самостійно. Якщо так, то я не бачу потреби у послугах юриста на даному етапі. Проте, рішення, звичайно, за Вами.
І якщо можна то останні наші запитання, згідно даної реформи про освіту, які права порушуються, чи мають право у нас не приймати заяв до 1 класу і чи реально зберегти школу хоча б для учнів 1-9 класів
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеЦе питання не до мене, Олена і я не маю повноважень щодо вирішення останніх. Для того і пропоную Вам звернутись до МОН із заявою та роз'ясненнями з цього приводу.
Це питання спірне, оскільки станом на зараз відповідний заклад освіти не є академічним ліцеєм.
У вересні 2017 року було ухвалено новий Закон “Про освіту”, який регулює основні засади нової освітньої системи, зокрема перехід на 12-річну систему шкільної освіти. У 2018 році Кабінет Міністрів затвердив новий Державний стандарт початкової освіти. Із 2018/2019 навчального року за цим стандартом розпочали навчання першокласники по всій Україні. У 2021 році стартував пілот НУШ у базовій школі — п’яті класи у понад 130 школах з усієї України. А 2022 року старт НУШ відбувся в усіх 5-х класах України.
Навчання за програмами 12-річної школи для початкової освіти розпочалося 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти мало розпочатися 1 вересня 2022 року і для профільної середньої освіти має розпочатися з 1 вересня 2027 року.
Один з етапів НУШ — реформування старшої школи. Так, всі заклади освіти в Україні мають бути поділені на групи: