Задайте вопрос юристу

897 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 20 февраля 2025, вопрос №127602 350₴

Які потрібні документи для багатолітнього батька

Вітаю!
Які потрібні документи для відстрочки для багатодітного батька, знятий з обліку, потрібно ставати на облік.
Всі діти від однієї матері, в шлюбі, неповнолітні.

Ответы юристов (13)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Які потрібні документи для відстрочки для багатодітного батька, знятий з обліку, потрібно ставати на облік.Всі діти від однієї матері, в шлюбі, неповнолітні.

    Потрібно не так багато документів:

    1. Заява про відстрочку за ФОРМОЮ.

    2. Копії свідоцтв про народження дітей.

    3. Копія свідоцтва про шлюб.

    4. Паперовий або електронний військово-обліковий документ.

    Це все передбачено цим: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/560-2024-%D0%B...

    Інший спосіб, який може бути Вам доступний - оформити відстрочку через Резерв+.

    З повагою!

    • Олег Клиент день назад

      Якщо я не стою на обліку, резерв підтягне відстрочку?

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Якщо Ви внесені до Реєстру "Оберіг", Ви можете оформити відстрочку через Резерв+. Рекомендую спробувати завантажити його.

        • Олег Клиент день назад

          в резерві мені пише що зʼявіться в ТЦК для уточнення даних

          • Кирда Вячеслав Володимирович

            За таких умов, дійсно питання можна вирішити виключно через ТЦК та СП. Перелік потрібних документів я Вам надав. Але рекомендував би попередньо направити документи до ТЦК поштою.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, пане Олег!

    Ви реєструвались в Резерв+? Який Ви маєте паперовий ВОД?

    Якщо в Резерв+ Ви перебуваєте на обліку, то відстрочку Ви зможете оформити онлайн.

    Згідно пункту 3 частини 1 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані: жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.

    Щоб оформити відстрочку - Ви маєте подати до ТЦК заяву про відстрочку та документи, які її підтверджують.

    Згідно пункту 58 постанови КМУ 560 За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (військовозобов’язані СБУ чи розвідувальних органів - голові Комісії в Центральному управлінні або регіональному органі СБУ чи відповідному розвідувальному органі) за місцем перебування на військовому обліку заяву за формою згідно з додатком 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5.

    Під час подання заяви військовозобов’язаний пред’являє військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі). Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації в день її подання.

    Спочатку відправте заяву та документи про відстрочку рекомендованим листом з описом вкладеного. В першу чергу це буде доказом того, що Ви бажаєте скористатись своїм правом на відстрочку, якщо при особистому візиті до ТЦК вони не будуть реєструвати заяву про відстрочку.

    При особистому візиті до ТЦК готуєте 2 заяви про відстрочку та такі ж самі документи, що відправили поштою.

    Прибувши до ТЦК спочатку зареєструйте заяву про відстрочку. Для цього вимагайте, щоб на Вашому екземплярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземпляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.Якщо заяву не реєструють – не хвилюйтесь, адже Ви маєте доказ подачі документів про відстрочку поштою. Можете подати скаргу на ТЦК або просто пройти ВЛК

    Загалом для оформлення відстрочки у Вас повинні бути такі документи:

    1. Заява про відстрочку (Додаток 4)

    2. Свдоцтво про шлюб

    3. Свідоцтва про народження дітей

    4. Копія паспорту та ІПН

    Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом СЕМИ днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади. Загалом процес оформлення відстрочки триває декілька тижнів.

    Згідно пункту 63 Постанови КМУ 560 Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Центрального управління або регіональних органів СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів) із заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, крім тих, що були раніше визнані обмежено придатними або тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на строк від шести до 12 місяців відповідно до висновку військово-лікарської комісії, у разі закінчення строку дії довідки (постанови) військово-лікарської комісії.

    Отже, постановою КМУ №560 передбачено, що Вас не повинні направити на ВЛК під час розгляду заяви про відстрочку. На жаль, якщо у Вас немає належно паперового ВОД на бланку або Ви не перебуваєте на військовому обліку - Вас можуть внаправити на медичний огляд.

    В будь-якому випадку Ви не підлягаєте мобілізації, якщо після ВЛК Вас визнають придатним, то при неправомірному врученні мобілізаційного розпорядження або повістки на відправку після медогляду - вимагайте Акт відмови, де вкажете, що маєте право на відстрочку, яким Вам не дали скористатися. Крім того, можна телефонувати в поліцію, ДБР та Міноборони зі скаргою про перевищення службових повноважень працівниками ТЦК.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олеже!

    В Резкрв+ Ви також не перебуваєте на обліку? Які дані містяться в останньому? Якщо в Реєстрі Ви перебуваєте на обліку, то відстрочку можливо оформити через застосунок, не відвідуючи ТЦК.

    Який паперовий ВОД Ви маєте? На якій підставі Ви були зняті з обліку?

    Якщо у Реєстрі даних немає, то тоді єдиний шлях оформити відстрочку - це персональна явка до ТЦК. При тому, будьте готові до того, що останній направить Вас на проходження ВЛК й, скорше за все, не зареєструє заяву до тих пір, допоки Ви не пройдете комісію і не отримаєте новий ВОД (залежить від того, який паперовий ВОД Ви маєте станом на зараз).

    Тому, раджу перед явкою до ТЦК направити пакет документів Укрпоштою рекомендованим листом з описом вкладення для того, аби Ви мали доказ того, що попередили ТЦК про своє право на відстрочку. Після того, як отримаєте рекомендоване повідомлення про отримання Вашого листа, можна йти до ТЦК та вирішувати питання із постановкою на облік.

    Щодо Вашої підстави для відстрочки та переліку документів для її оформлення:

    Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

    Зокрема в ній зазначено:

    "1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    3) жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці;

    Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу:

    свідоцтво про народження дітей (трьох і більше) із зазначенням батьківства військовозобов’язаного та один із документів:

    свідоцтво про реєстрацію шлюбу з матір’ю (батьком) дітей (трьох і більше) або рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком (матір’ю),

    або рішення органу опіки і піклування про визначення місця проживання з тим із батьків, який є військовозобов’язаним,

    або письмовий договір між батьками про те, з ким будуть проживати діти та участь другого з батьків у їх вихованні,

    або рішення суду про встановлення факту перебування дитини на утриманні військовозобов’язаного відповідно до положень статті 315 Цивільного процесуального кодексу України, а також договір про сплату аліментів на дитину."

    Щодо процесу оформлення відстрочки відповідно до Постанови КМУ №560:

    58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (військовозобов’язані СБУ чи розвідувальних органів - голові Комісії в Центральному управлінні або регіональному органі СБУ чи відповідному розвідувальному органі) за місцем перебування на військовому обліку заяву за формою згідно з додатком 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5.

    Під час подання заяви військовозобов’язаний пред’являє військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі). Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації в день її подання.

    59. За наявності технічної можливості відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період може оформлятися та надаватися автоматично у разі створення запиту на її оформлення військовозобов’язаним через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз (банків) даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    60. Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади, інших державних органів для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Орган державної влади, інший державний орган здійснює розгляд відповідного запиту протягом п’яти робочих днів з дати його отримання.

    Підтвердження достовірності та/або перевірка відомостей, зазначених у заяві, здійснюються шляхом електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів з іншими державними реєстрами або базами (банками) даних.

    Комісія зобов’язана розглянути отримані заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи календарних днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом дня, наступного за днем отримання інформації на запити до органів державної влади, інших державних органів.

    На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

    У разі коли комісія надіслала відповідні запити до органів державної влади, інших державних органів для отримання інформації, строк розгляду заяви та документів, що підтверджують право військовозобов’язаного на відстрочку, не перевищує 15 календарних днів. У разі неотримання від органу державної влади, іншого державного органу відповіді на запит комісія не пізніше ніж на п’ятнадцятий день з дати реєстрації заяви приймає рішення на підставі поданих заявником документів. Про відсутність відповіді від органу державної влади, іншого державного органу на запит зазначається в протоколі.

    Про прийняте комісією рішення заявникові повідомляється у спосіб, зазначений військовозобов’язаним у заяві про надання відстрочки, засобами телефонного, електронного або поштового зв’язку не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

    У разі позитивного рішення військовозобов’язаному видається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою згідно з додатком 6.

    Про відмову у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляється письмово із зазначенням причини відмови за формою згідно з додатком 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

    До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Олег Клиент день назад

      Я був знятий з обліку у 2010році.

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Ви пробували сформувати електроний військово-обліковий документ через Резерв+ або через Дію?

        • Олег Клиент 23 часа назад

          так

          У Реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів даних про перебування на військовому обліку не знайдено. Необхідно звернутися до ТЦК та СП для взяття на військовий облік.

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Тоді, на жаль, оформити відстрочку через Резерв+ не вдасться. Отже, потрібно діяти за іншим планом, а саме: підготувати пакет документів разом із заявою та направити його Укрпоштою рекомендованим листом з описом вкладення на адресу ТЦК. Після того, як отримаєте рекомендоване повідомлення про вручення, потрібно підготувати ще один такий самий пакет документів та йти до ТЦК.

            У ТЦК необхідно намагатися подати заяву на відстрочку із підтверджувальними документами (для того саму заяву готуєте у двох примірниках на одному з котрих представник ТЦК повинен проставити дату та підпис). Якщо все ж таки зробити це не вдасться одночасно із поданням заяви про взяття на облік, тоді прийдеться спочатку стати на облік, а вже потім подавати заяву на відстрочку.

            Обов'язково при тому майте при собі квитанцію про відправку документів, опис вкладення та рекомендоване повідомлення про вручення. Якщо після проходження ВЛК Вам намагатимуться незаконно вручити мобілізаційне розпорядження, відмовляйтесь від останнього та зазначайте у акті відмови, що Ви маєте право на відстрочку, яке Вам не дозволили реалізувати.

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, чоловік має право на відстрочку.

    жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці

    Для цього треба з'явитись до ТЦК та подати заяву на ім'я комісара ТЦК про надання відстрочки від мобілізації, додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів.

    свідоцтво про народження дітей

    Свідоцтво про шлюб

    Заяву пишіть у двох екземплярах щоб на одному поставили штамп про її прийняття і вона залишилася у вас як доказ її подачі.

    Чому чоловік був знятий з обліку? Можливо при відвідуванні ТЦК будуть накладені штрафи у не законний спосіб.

    Я би вам радив ні куди не ходити ні чого не оформлювати.бо по факту відстрочка передбачено законом, а писати заяву це взагалі бюрократія від держави.

    Ст.23 ЗУ про мобілізаційну підготовку та мобілізацію звучить так

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані і йде перелік.

    На всяк випадок просто носіть з собою пакет документів для оформлення відстрочки.

    Нотаріально завірені копії свідоцтв про народження та свідоцтво про шлюб.

    Заяву на відстрочку

    Зразок заяви за посиланням.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/120/f5355...

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації наведені у Додатку №5 до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період від затвердженого ПКМУ від 16 травня 2024 р. №560.

    Згідно з Переліком подаються наступні документи:

    свідоцтво про народження дітей (трьох і більше) із зазначенням батьківства військовозобов’язаного та один із документів: свідоцтво про реєстрацію шлюбу з матір’ю (батьком) дітей (трьох і більше) або рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком (матір’ю), або рішення органу опіки і піклування про визначення місця проживання з тим із батьків, який є військовозобов’язаним, або письмовий договір між батьками про те, з ким будуть проживати діти та участь другого з батьків у їх вихованні, або рішення суду про встановлення факту перебування дитини на утриманні військовозобов’язаного відповідно до положень статті 315 Цивільного процесуального кодексу України, а також договір про сплату аліментів на дитину.

    Проте для отримання відстрочки Ви повинні перебувати на військовому обліку.

    Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Центрального управління або регіональних органів СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів) із заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, крім тих, що були раніше визнані обмежено придатними або тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на строк від шести до 12 місяців відповідно до висновку військово-лікарської комісії, у разі закінчення строку дії довідки (постанови) військово-лікарської комісії.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України