Задайте вопрос юристу

912 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 18 марта 2025, вопрос №128794

Як подати на розлучення

Хочу подати на розлучення. Пішла в рагсі а мені сказали що потрібно приходити удвох або через суд. Дітей не маємо майна також. Прожили пів року. Чому я не маю право сама написати заяву на розлучення?

Ответы юристов (5)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Через РАЦС можливо розлучитися за обопільної згоди обох.

    Якщо такої згоди не має - лише через суд.

    Лисак Ангеліна
    Лисак Ангеліна месяц назад

    Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта

    Доброго дня, тому що відповідно до законодавства розлучення через рацс можливо, якщо обоє членів подружжя згодні на розірвання шлюбу. В протилежному випадку потрібно звертатися до суду з позовом про розірвання шлюбу.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Так, все вірно. Або Ви подаєте заяву про розлучення спільно через РАЦС, або Ви подаєте позовну заяву про розірвання шлюбу до суду. Загалом готовий Вам допомогти.

    З повагою!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Галина!

    Ви не маєте права самостійно подати заяву, оскільки розлучення через ДРАЦС відбувається за спільною згодою подружжя, що, в свою чергу, передбачає спільну заяву.

    Отже, якщо Ви не маєте згоди чоловіка на розірвання шлюбу, то Вам необхідно звертатися до суду із позовною заявою.

    Зробити Ви це можете самостійно через підсистему Електроний суд.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Мініч Григорій Григорович
    Мініч Григорій Григорович месяц назад

    Адвокат, г. Житомир, 20 лет опыта

    Шлюб може бути розірвано як за спільною заявою подружжя (саме спільною) в разі якщо у подружжя не має неповнолітніх дітей. Законодавство України передбачає процедуру розірвання шлюбу за спільною заявою подружжя, яке має неповнолітніх дітей, виключно через суд.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України