Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 22 марта 2025, вопрос №128982 340₴

Схоже, квас порушення військового обліку

Проживаю за кордоном, ще до 2022. Дані в резерві оновлені вчасно, 16.07. 2024, вказані актуальні. Був статус на обліку.
Зараз зʼявився статус « схоже, у вас порушення військового обліку».
Чи можливо це виправити з-за кордону, необхідно отримати послуги у консульстві, але з цим статусом це неможливо. Що я можу зробити?
Дякую.
Пишіть у телеграм.

Ответы юристов (7)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Це може бути технічний збій та багато чого іншого.

    Начебто збираються допрацювати програмне забезпечення застосунку щоб в ньому зазначалось причини таких записів.

    Коли це буде реалізовано - наразі не відомо.

    Насамперед раджу Вам звернутися до ТЦКСП з відповідним письмовим запитом щодо роз'яснення такої відмітки в застосунку Резерв+.

    Частиною другою статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

    Право громадян на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів (стаття 40 Конституції України) належить до переліку абсолютних прав, які не можуть бути обмежені навіть в умовах воєнного стану (стаття 64 Конституції України).

    Відповідно до статті 1 Закону України “Про звернення громадянˮ громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

    Відповідно до статті 20 Закону України “Про звернення громадянˮ звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

    Відповідно до статті 5 Закону України “Про звернення громадянˮ письмове звернення (запит) може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення). Застосування кваліфікованого електронного підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

    Відповідно до статті 24 Закону України "Про звернення громадян" особи, винні у порушенні цього Закону, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, передбачену законодавством України.

    Після отримання офіційної відповіді будете розуміти свої подальші кроки.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Якщо при формуванні електронного ВОД Ви отримали повідомлення про «Виявлені порушення правил військового обліку» у застосунку Резерв+ , то Ви не зможете отримати консульські послуги.

    Щоб вирішити дану ситуацію:

    1. Ви можете спробувати виправити даний статус звернувшись до техпідтримки Резерв+ та надіслати опис проблеми на електронну пошту — cabinet-support@mil.ua або скористатися чатботом https://chats.viber.com/reserveplusbot

    2. Відправте на адресу ТЦК, де перебуваєте на військовому обліку, рекомендований лист із проханням виключити помилковий запис про порушення правил військового обліку з Реєстру Оберіг. Дане повідомлення можна паралельно продублювати і на email ТЦК

    3. Укладіть угоду з адвокатом і направте до ТЦК адвокатський запит щодо уточнення інформації про порушення, а саме дату, час, місце та суть скоєного правопорушення.

    Якщо в Резерв+ стрічка для відображення статусу про порушення військового обліку має червоний кольор, то це означає, що скоріш за все по Вам було направлення до органів Національної Поліції для примусової доставки в ТЦК та СП.

    Якщо персональні або адвокатські запити не дадуть результату (наприклад, отримаєте відмову у виправленні статусу або Вам/адвокату взагалі не дадуть відповідь), то статус " Виявлені порушення правил військового обліку" знімуть після того, як Ви явитесь до ТЦК або якщо доведете в суді, що в розшук Вас оголосили безпідставно.

    Для зняття з розшуку керівник ТЦК повинен подати клопотання до Національної поліції. На практиці, навіть, оплата штрафу не звільняє від обов‘язку прибути до ТЦК. Тому керівники ТЦК надають перевагу залишати статус «у розшуку» , щоб військовозобов‘язаний не міг нормально отримувати адміністративні послуги поки не прибуде до ТЦК.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олесю!

    Чи можливо це виправити з-за кордону, необхідно отримати послуги у консульстві, але з цим статусом це неможливо. Що я можу зробити?

    По-перше, потрібно розуміти з якої причини в Вас з'явився відповідний запис. Це може бути, як технічна помилка, так і, наприклад, надсилання на Вашу адресу реєстрації в Україні, повістки рекомендованим листом. Доречи, це є розповсюдженою практикою станом на сьогодні. Незважаючи на те, що громадяни оновлюють дані та вказують при тому фактичну адресу проживання за кордоном, повістки все одно надходять за місцем реєстрації.

    Чи є в Вас інформація щодо останнього? В Україні залишилися родичі, які б могли бути обізнені про надходження повістки?

    Якщо стічка у Резерв+ має червоний колір, то це може свідчати про те, що ТЦК подав Вас у розшук саме з метою того, аби Ви з'явилися до останнього для складання протоколу та постанови про притягнення Вас до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку.

    Тож, почати Ви можете із направлення до ТЦК заяви, в якій необхідно просити надати Вам відповідь, які саме правила військового обліку Ви порушили. В цій заяві одразу раджу акцентувати увагу ТЦК на тому, що Ви виїхали за кордон на законих підставах, вчасно оновили дані й при тому вказали адресу проживання за кордоном. А це означає, що навіть за умови надсилання Вам повістки Ви ніяк не мали змоги з'явитися до ТЦК, так як мали поважну причину, а саме проживання за кордоном.

    Якщо Ви не бажаєте займатися цим питання самостійно, то можете звернутися до ТЦК за допомогою Вашого представника адвоката. Який направить до останнього відповідний адвокатський запит.

    Згідно із Постановою КМУ №560 від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    "23. Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форми власності), визнаються:

    перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;

    смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка)".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас, Олесь!

    Проживаю за кордоном, ще до 2022. Дані в резерві оновлені вчасно, 16.07. 2024, вказані актуальні. Був статус на обліку. Зараз зʼявився статус « схоже, у вас порушення військового обліку». Чи можливо це виправити з-за кордону, необхідно отримати послуги у консульстві, але з цим статусом це неможливо. Що я можу зробити?

    На жаль, але Ваші контакти не доступні фахівця даної платформи. Ви як клієнт маєте право звернутися до спеціаліста/спеціалістів в індивідуальному порядку.

    Ситуація не критична, але дзвіночок є. Скоріше за все, але Вас подали до адміністративного розшуку. Цікаво за що, можливо була повістка про явку до ТЦК через Укрпошту, про яку Ви навіть не знали.

    У будь-якому випадку, з'ясувати причини - це системна та не проста робота. Ще складніше - виправити запис. Я завжди у таких випадках починаю із адвокатського запиту до правоохоронних органів за місцем Вашої реєстрації про з'ясування питання щодо наявності конкретної особи в адміністративному розшуці, дату подання, суб'єкта і так далі. Наступний крок - подача адвокатського запиту до ТЦК та СП.

    Загалом дати гарантії, що Вас вдасться, я точно не можу. Але пробувати треба, на мій погляд.

    З повагою! Буду радий допомогти!

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, ту. Без допомоги правника не обійтись. Можливо вирішити. Але щоб ви розуміли це буде не швидко, бо це навмисно зроблено для того, щоб ви повернулись до країни для подальшої мобілізації.

    Треба спочатку з'ясувати, що у вас за порушення. Якщо це просто маніпуляція свідомістю людини без обгрунтованих причини, можна прибрати. Якщо є причини , з'ясувати , чекати накладання штрафу який можна оскаржити у судовому порядку після чого прибрати.

    В деяких випадках, можна обійтись і іншими методами для вирішення вашого питання без консульства України, якщо це не стосується отримання закордонного паспорта.

    Якщо паспорт, то можна отримати відмову, яку оскаржити у судовому порядку. Але проблема в тому, що вони перешкоджають і не дають такої відмови, чим самим позбавляють права на звернення до суду. Треба фіксувати їх порушення на відео та долучати до суду.

    Варіантів багато. Але враховуючи політику держави, зробити швидко то просто не вийде, треба буде докласти зусиль, часу та коштів.

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович месяц назад

    Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта

    Вітаю!

    НАЖАЛЬ, КОЛИ СТРІЧКА МАЄ ЧЕРВОНИЙ КОЛІР - ЦЕ ОЗНАЧАЄ ЩО ВИ В РОЗШУКУ.

    ОСЬ ОФІЦІЙНЕ РОЗ'ЯСНЕННЯ МО УКРАЇНИ:

    https://reserveplus.mod.gov.ua/

    "Що означає повідомлення «Виявлені порушення правил військового обліку»?

    Таке повідомлення у застосунку Резерв+ зазвичай відображається тим, по кому були виявлені деякі порушення правил військового обліку. Якщо при цьому стрічка для відображення статусу має червоний кольор, то це означає, що по цій особі було направлення до органів Наіональної Поліції для примусової доставки в ТЦК та СП.Радимо якнайскорше звернутися до ТЦК, де ви перебуваєте на обліку, для з'ясування обставин."

    Чоловіки, які при оновлення даних вказали закордонну адресу все одно зможуть отримати повістки, хоч працівники ТЦК та СП за кордоном їх не "дістануть".

    Ця процедура відбуватиметься за алгоритмом:

    • працівники ТЦК надсилають повістку поштою за адресою фактичного місця проживання військовозобовʼязаного в Україні;
    • працівники ТЦК адсилають повістку поштою за адресою зареєстрованого місця проживання військовозобовʼязаного в Україні;
    • у звʼязку із завершенням терміну зберігання повістки на пошті, документ відправляється назад до ТЦК;
    • працівники ТЦК виносять заочну постанову до притягнення такого військовозобовʼязаного до відповідальності.

    Таким чином, чоловіка, який оновив дані з-за кордону, можуть визнати ухилянтом, втім, він має право оскаржити відповідне рішення.

    Така практика не є законною, але є цілком ймовірною.

    З великою долею вірогідності Ви зможете в суді захистити себе від адміністративної відповідальності за ігнорування повістки.

    СПРОБУЙТЕ ПОШТОЮ ВІДПРАВИТИ ДО ТЦКСП:

    • ПОЯСНЕННЯ ПРО НЕМОЖЛИВІСТЬ З'ЯВИТИСЯ ДО ТЦКСП
    • ЗАЯВУ ТА ПІДТВЕРДЖУЮЧИ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ (ЯКЩО Є ПІДСТАВИ).

    ВСЕ ЦЕ НАДАСТЬ ВАМ МОЖЛИВІСТЬ ОСКАРЖИТИ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ ШТРАФ ТА СПРОБУВАТИ ЗМІНИТИ СТАТУС В "РЕЗЕРВ +".

    Турчин Ярослав Олексійович

    ДОБРОГО ДНЯ, ОЛЕСЬ! Скоріш за все Ви при оновленні даних вказали адресу проживанння в Україні і саме за цією адресою Вам прислали повістку. Після чого оголосили в розшук та мріють накласти на Вас штраф під час явки в ТЦК для зняття розшуку. Раніше такі питання можна було вирішити дистанційно з адекватними ТЦК. Чи можна це зробити буде в травні 2025 року - гарантії не дам. Крім того на думку ТЦК перебування за кордоном - не звільняє від військового обов"язку, тому можуть сказати - що нічого не приберуть і взагалі Ви зобов"язані повертатися в Україну.

    Також маю зазначити фахівці платформи незалежні одне від одного та не є штатними працівниками сайту, а тому сайт не ділиться з нами Вашими реєстраційними контактними чи іншими даними, тож відповісти Вам у Телеграм чи будь-куди ще - не видається за можливе.

    Відповіді на питання надаються шляхом їх розміщення на сайті під Вашим питаннням.

    При цьому консультація - відповідь має відповідати стандарту якості консультації, встановленому адміністрацією сайту Юристи.UA

    ЩОДО ВАШОГО ПИТАННЯ.

    Уточнення даних - яке Ви пройшли - це було спеціальною процедурою, щоб ТЦК знало куди Вам слати повістку.

    Ми - юристи попереджали про наслідки необачних дій з оновлення даних за адресою, за якою фактично не знаходитесь і ніхто не отримує пошту.

    Припускаю, що якщо Ви перебували на обліку в Резерв+ і у Вас з"явилась плашка "Порушення правил обліку" і Ви так само перебуваєте на обліку - то Вам присилали повістку на явку в ТЦК або Ви були обмежено придатний до служби у воєнний час і ТЦК вирішило Вам за вуха притягнути штраф за непроходження ВЛК.

    Дистанційно це питання вирішити складно.

    Зверніться на поштову адресу ТЦК із запитом -повідомленням щодо перебування за кордоном, може відреагують і дадуть пояснення в чому проблема.

    ЩОДО СТАТУСУ «Схоже у вас є порушення правил військового обліку».

    Законодавством чітко не визначено, за які порушення і які статуси можуть з’являтися, але для розуміння цього питання звернемося насамперед до Правил військового обліку (додаток 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2023 №1487 (далі – Правила військового обліку).

    Правила військового обліку визначають обов’язки призовників, військовозобов’язаних і резервістів, невиконання яких може потягнути адміністративну або кримінальну відповідальність, а крім того, присвоєння статусу «Порушення правил військового обліку».

    Наприклад, якщо особа не з’явилася за повісткою, що була вручена належним чином (особисто або через Укрпошту), в Державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних і резервістів може з’явитися статус «Порушення правил військового обліку».

    Крім того, ТЦК може звернутися до поліції з вимогою доставити особу, що вчинила порушення правил військового обліку, до ТЦК для розгляду справи про адміністративне правопорушення. З цього моменту статус «Порушення правил військового обліку» може бути замінений на статус «У розшуку». Знімають і присвоюють такі статуси ТЦК.

    Статус «Порушення правил військового обліку» може бути присвоєний також у випадках:

    1. Неперебування на військовому обліку за зареєстрованим місцем проживання.
    2. Неприбуття за викликом ТЦК.
    3. Невчасне уточнення даних.
    4. Інші порушення Правил військового обліку.

    Варто зазначити, що з певних причин такі статуси з’являються випадково і безпідставно. Є два варіанти розв'язання цієї проблеми. Перший – перезавантажити (знести й завантажити знову) застосунок Резерв +. Якщо після цього статус не зникне, питання можна вирішити лише шляхом звернення до ТЦК.

    ПОВІДОМЛЕННЯ ДО ТЦК МОЖНА НАДІСЛАТИ ЕЛЕКТРОННОЮ ПОШТОЮ ЗГІДНО З АДРЕСОЮ ВАШОГО ТЦК, ДЕ ВИ НА ОБЛІКУ. https://www.mil.gov.ua/content/dovidnyk.pdf

    Зразок звернення до ТЦК додаю до відповіді.

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України