Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго вечора! Я живу за кордоном, мій син служив від початку війни і лише кілька місяців назад був звільнений із служби оскільки призначений судом опікуном його бабусі, моєї мами. Бабуся має другу групу інвалідності та визнана недієздатною судом. Чи може мій син разом з бабусею перетнути кордон та які документи для цього потрібні? Дякую!
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (11)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олена!
Так, Ваш син має право на перетин кордону, як супроводжуючий бабусі. Чи оформлював він відстрочку в ТЦК?
Відповідно до Постанови КМУ № 57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України":
2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
опікуни осіб з інвалідністю, визнаних судом недієздатними, які супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності рішення про призначення опікуна над такою особою, а у разі, коли опікуна такій особі не призначено, - один з повнолітніх членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність (їх нотаріально засвідчених копій).
Отже, згідно вищенаведених Правил для перетину кордону будуть необхідні: закордонні паспорти, військово-обліковий документ (паперовий або електронний), рішення суду про призначення Вашого сина опікуном над бабусею.
З повагою, адвокат Айвазян.
Дякую за відповідь. Так, він став на облік в ТЦК, та поновлює свої дані. Які документи він має пред'явити на кордоні, та чи мають бути копії обов'язково бути завірені нотаріально? Дякую!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеПрошу, Олена!
Як я і зазначив вище, на кордоні Ваш син повинен пред'явити закордонні паспорти: свій та бабусін, військово-обліковий документ та рішення суду про визнання бабусі недієздатною та призначення його опікуном. Це документи, які вимагаються згідно Постанови КМУ №57. Якщо в сина оформлена відстрочка в ТЦК, то це буде тільки плюсом у даному випадку. Він може мати при собі або паперову довідку про відстрочку, яка видається в ТЦК, або ж в іншому варіанті буде достатньо інформації про відстрочку у Резерв+.
Щодо документів, то потрібно мати при собі оригінали документів або ж їх нотаріально завірені копії (не стосується, звичайно, військово-облікового документу та закордонних паспортів).
Хоча перелік наступних документів не вимагається правилами перетину кордону, але Ваш син також може мати при собі: документ, що підтверджує інвалідність бабусі (окрім довідки МСЕК), документи, що підтверджують родинні стосунки.
Чи може довідка із сільського староста у бути доказом, що він являється її онуком? Чи щось інше має бути?
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеПідійде і такий варіант. Інший: Ваше свідоцтво про народження та свідоцтво про народження сина. Якщо прізвище було змінено на прізвище чоловіка, то тоді ще Ваше свідоцтво про шлюб.
Велике дякую за відповідь. Але ще таке питання, що він може відповісти на запитання куди вони їдуть щоб все було добре? Насправді вони будуть їхати до моєї сестри в Італію, яка там проживає, чи вони так і мають відповідати та чи не стане це причиною, що його можуть не випустити? Дякую та вибачте!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеПрошу, Олена!
Я не бачу причини щодо відмови у перетині кордону. Ваш син має право на перетин кордону і всі необхідні документи, які це підтверджують, й тому, не ДПСУ встановлювати обставини (мету поїздки) за яких йому це дозволено.
Крім того, в країні йде війна і думаю, що це не дуже добре відображається на стані здоров'я бабусі, яка і так, на жаль, має тяжке захворювання. Тож, не переймайтеся з цього приводу.
Дякую вам велике за вашу працю. Сама в минулому юрист та розумію ваш труд. Дякую та всього найкращого вам!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеПрошу, Олена! Навзаєм! Вдачі Вам та Вашій родині.
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Шанси є, але це дуже складне питання, треба аналізувати Ваші документи.
З повагою!
Доброго дня! Дякую! В нього є рішення суду про опіку, є довідка МСЕК про інвалідність бабусі, він оновлює дані в ТЦК кожні три місяці, бабуся визнана недієздатною, є пенсійне посвідчення бабусі де вказана група інвалідності.