Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня. Як отримати групу інвалідності військовослужбовцю, який після поранення получив тяжку травму ноги? На даний час у відпустці, чекає на вже третє ВЛК. Чи потрібно йому для цього звернутися до врача -ортопеда самостійно? Чи чекати ВЛК? Дякую заздалегідь за пораду.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Коли стан військовослужбовця стабілізовано, за наявності відповідних медичних показів його направляють на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК)
Ініціатором направлення на ВЛК або ЛЛК може бути прямий начальник військовослужбовця (від командира частини і вище), лікар медичного пункту військової частини або госпіталю, а також уповноважені органи, такі як військові адміністрації, прокуратура чи суд. Ці положення закріплені в пункті 6.1 статті 6 наказу Міноборони від 14.08.2008 № 402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».
Військово-лікарська комісія аналізує зібрані медичні документи, результати обстежень і лікування, а також проводить огляд військовослужбовця. Оцінюються ступінь травмування або захворювання та їхній вплив на здатність виконувати службові обов’язки.
На основі цього аналізу ухвалюється рішення про направлення на оцінювання повсякденного функціонування, якщо травма або захворювання суттєво обмежують функціонування військовослужбовця. У таких випадках голова ВЛК, як і лікуючий лікар, має право сформувати електронне направлення до закладу з експертними командами. У разі важких травм або хронічного захворювання, що впливає на працездатність, комісія може рекомендувати оформлення статусу інвалідності. Також комісія може призначити реабілітаційні заходи, необхідні для відновлення стану здоров’я.
Після стабілізації стану здоров’я військовослужбовця для певних діагнозів та інтервенцій голова ВЛК має можливість одразу формувати електронне направлення на оцінювання повсякденного функціонування. Для цього не потрібно чекати 120 днів із моменту травмування. Якщо медична інформація достатня для початку процесу, це дозволяє оперативно перейти до наступного етапу, що є особливо важливим для військовослужбовців із важкими травмами чи значними порушеннями функціонування.
Ознайомтесь з корисним матеріалом за посиланням https://moz.gov.ua/uk/shlyah-vijskovosluzhbovcya-d...
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Дякую вам за змістовну відповідь.
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеБудь ласка! Успіхів Вам!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Наталія!
Чоловік може звернутися за відповідним направленням або до лікуючого лікаря, або до голови ВЛК при наступному проходженні ВЛК.
Щоб пройти оцінювання повсякденного функціонування, тобі потрібно отримати направлення.Твої дії:
https://turbota.mil.gov.ua/vstanovlennya-grupy-inv...
З повагою, адвокат Айвазян.
Дякую вам за змістовне пояснення.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеПрошу, Наталія! Вдачі Вам та здоров'я чоловіку!