Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
907 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Мне 15 лет, заканчиваю 9 класс и хочу пойти в колледж, но родители запрещают и хотят, чтобы я доучилась, после чего, по их мнению, я должна пойти учиться на врача в институт, а я этого не хочу.Я могу забрать свои документы из школы без присутствия родителей?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Згідно із законодавством України, оскільки Вам 15 років, Ви ще не досягла повноліття, а отже, Ваша освіта та документи перебувають під відповідальністю батьків або офіційних опікунів.
Без згоди батьків або офіційного представника (опікуна) Ви не можете самостійно забрати документи зі школи. Це пов’язано з тим, що:
Спробуйте переконати батьків. Поясніть їм, чому Ви хочете вступити до коледжу, які перспективи це Вам дасть, і що після нього Ви теж можете отримати вищу освіту, але вже за своєю спеціальністю.
Зверніться до соціальних служб (служби у справах дітей) або до шкільного психолога/директора, якщо Ваші права порушуються (наприклад, Вас примушують до небажаного навчання), вони можуть допомогти.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ксенія!
На жаль, Ви не зможете забрати документи без погодження з батьками.
Цивільна дієздатність фізичної особи - це здатність своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов’язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання.
Цивільна дієздатність передбачає свідому і правильну оцінку людиною дій, що нею здійснюються і мають юридичне значення. Ця ознака суб’єкта цивільного права залежить від психічної зрілості суб’єкта, тобто від усвідомлення ним значення своїх дій і можливості керування ними.
Обсяг цивільної дієздатності фізичної особи встановлюється цим Кодексом і може бути обмежений виключно у випадках і в порядку, встановлених законом. цивільної дієздатності.
Повна дієздатність — настає з досягнення повноліття — вісімнадцятирічного віку.
Відповідно до статті 155 Сімейного кодексу України:
З повагою, адвокат Айвазян.