Задайте питання юристу

907 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Податкове право, 31 березня 2025, питання №130661

Який договір слід укласти з постачальником по дропшиппінгу від фоп 3 группи?

Хочу зареєструвати фоп 3 группи для продажу товару по дропшиппінгу (продаж переважно на маркетплейсах), потрібні договори для правильного ведення даної діяльності, бажано щоб не вести товарний облік та обмежити видавання чеків від свого фопа або в загалі цього уникнути. Була думка оформити ці відносини як рекламні послуги, постачальник відправляє наложкою від свого імені, а якщо повна оплата то на його реквізити, проте коли поглибилась в співпрацю з маркетплейсами то в них при заведенні аккаунта в договорі я йду як продавець цих самих товарів.... Які варіанти договорів можуть бути з постачальником? Шукаю юриста для консультації та складання договорів

Відповіді юристів (8)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ольга!

    Найкращій варіант для Вас за таких обставин - публічний договір комісії (оферта) При тому гроші треба буде отримувати на рахунок ФОП за реквізитами IBAN, що надасть Вам можливість не мати до діла із чеками.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Ольга Дубенко Клієнт день тому

      Тільки в промі продавець має сайт щоб розмістити данний договір, в інших маркетплейсах загрудаються тільки картки товарів в які не можна вставити посилання чи якусь іншу інформацію яка не відноситься до товару, модерація не пропустить, тому такого довору мало, все одно дякую за відповідь

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Ви, очевидно, не зрозуміли. Договір оферти повинен бути у Вас на будь якій доступній платформі чи сайті, бо він стосується тільки Вас (як посередника) і покупця. Де Ви берете товари покупця не обходить.

        • Ольга Дубенко Клієнт день тому

          немає такого функціоналу на маркетплейсах для продавців, у них там своя оферта

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Добре, спробую ще раз... Розміщувати публічний договір комісії на маркетплейсі не треба. Він має цілком формальний чи символічний характер й може висіти на будь якому доступному сайті (навіть у соцмережі). Такий договір потрібен лише для того, аби Ви могли сплачувати податок у розмірі 5% від суми комісії та укладати кожного разу індівідуальні договори для клієнтів. Для податкової цього буде достатньо аби не мати до Вас питань. Що стосується фінансових оборуток без чеків, то тут важливо, щоби гроші йшли на рахунок IBAN Вашого ФОП з рахунку покупця товару.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Найбільш зручний варіант - це укласти Договір комісії (Глава 69 Цивільного кодексу України)

    Ви будете діяти як комісіонер (посередник) і оформляти договір, в якому постачальник (комітент) передасть Вам право продавати товар. За свою роботу Ви будете отримувати комісійну винагороду.

    Ви сплачуєте податок тільки з Вашої комісії, а не з повної суми продажу.

    Ви не є власником товару, тому не ведете товарний облік. Мінімізуєте податкове навантаження.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Ольга Дубенко Клієнт день тому
      Чи можна в ньому не вказувати точний розмір комісії? ( на кожній площадці вартість реклами і супутніх послуг різна то і ціну складно утримувати однакову на один товар). Можна прописати так щоб постачальник оплачував комісію на мій айбан з призначенням: "згідно договору " і це б рахувалось як акт виконаних робіт ?
      • Дерій Владислав Олегович

        Так, можна.

        Стаття 1013 ЦКУ. Комісійна плата

        1. Комітент повинен виплатити комісіонерові плату в розмірі та порядку, встановлених у договорі комісії.

        2. Якщо комісіонер поручився за виконання правочину третьою особою, він має право на додаткову плату.

        3. Якщо договором комісії розмір плати не визначений, вона виплачується після виконання договору комісії виходячи із звичайних цін за такі послуги.

        4. Якщо договір комісії не був виконаний з причин, які залежали від комітента, комісіонер має право на комісійну плату на загальних підставах.

        5. У разі розірвання або односторонньої відмови від договору комісії комісіонер має право на плату за фактично вчинені дії.

        Водночас згідно з ст. 1022 ЦК України, після вчинення правочину за дорученням комітента комісіонер повинен надати комітентові звіт і передати йому все одержане за договором комісії.

        Тому доцільно до договору додавати Звіт щодо проданого товару

        Якщо Ви будете всю суму коштів отримувати на свій рахунок (а не лише комісійну плату). то Вам потрібно мати Акт наданих послуг, де вкажете весь асортимент товару комітента, який Вами реалізований.. При наявності цих додатків договір виглядатиме більш прозорим та законним, а також чітко буде прописано звідки взята сума, яка переказана на Ваш рахунок.

        Податки ФОП-комісіонер сплачує з суми комісійної винагороди.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Закони 46 0 24 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 189 0 17 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 307 0 28 лют. 2025