Начните консультацию с юристом онлайн
Зашла сегодня в Аврору, пока ходила по магазину ко мне подошел продавец и передал служебный телефон по которому служба безопасности магазина сообщила мне, что какое-то время назад я при оплате на кассе самообслуживания Авроры не пробила все наименования. Я понимаю как это выглядит, оправдываться думаю нет смысла, я тупо не обратила внимания на сумму, как мне казалась то я пробила все. Я ошарашена от всего этого на предложение оплатить товары согласилась, потому что тупо не помню что там покупала и действительно ли не пробила. Мне показали видео и кучу нарезок со мной, но мои ноги в этот момент уже стали ватными и я ничего не соображала, я пошла на кассу и оплатила то, что мне сказали. Ведь и вправду могла провтыкать из-за невнимательности. Подскажите пожалуйста, как защитить себя в таких случаях? Чем череыато если ты действительно неумышленно недопробил все товары, это воровство? Чем это грозит, есть ли строк давности у таких случаев…
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Перш за все, Вам не потрібно впадати в паніку, оскільки Ви не вчинили нічого протиправного. Отже, якщо адміністрація магазину вважає, що Ви не сплатили за товар, коли відвідували магазин минулого разу, то нехай надасть відповідні докази того. При тому такі докази повинні містити очевидні факти несплати Вами за конкретні товари.
Вилучення майна буде таємним і тоді, коли дії особи фактично помічені іншою особою, але суб ’єкт цього не усвідомлює і вважає їх таємними.
Викрадання повинно бути безоплатним: винний не повертає викрадене, не оплачує його вартість, не відшкодовує її будь-яким еквівалентом.
Крадіжка вважається закінченою з моменту вилучення майна і наявності реальної можливості розпоряджатися ним як своїм власним: продати, сховати, подарувати, використати на свої потреби та ін.
Обов’язковими суб’єктивними ознаками крадіжки є корисливий мотив - спонукання до незаконного збагачення за рахунок чужого майна та корислива мета - збагатитися самому або незаконно збагатити інших осіб, в долі яких зацікавлений винний.
Суб’єктом крадіжки є фізична осудна особа, яка досягла 14 років до моменту вчинення крадіжки.
Повторність крадіжки відповідно до примітки 1 до ст. 185 КК має місце як тоді, коли крадіжка вчинена після крадіжки, так і тоді, коли вона вчинена після злочинів, передбачених статтями 186, 189-191 КК або статтями 187, 262 КК. При цьому, якщо крадіжка вчинюється після крадіжки (тотожні злочини), то кваліфікація буде тільки за ч. 2 ст. 185 КК (тобто тільки за правилами повторності). Виняток із цього правила становлять випадки, коли особа вчинила дві крадіжки, але перша крадіжка була закінченим злочином, а друга - замахом чи готуванням (або навпаки). У таких випадках кваліфікація кожного злочину повинна бути самостійною, наприклад, за ч. 1 ст. 185 і частинами 2 чи 3 ст. 15 та ч. 2 ст. 185 КК. За таким же правилом кваліфікуються дві крадіжки, якщо в одній особа була виконавцем, а в другій, вчинюваній у співучасті, виконувала роль організатора, підбурювача, пособника. Наприклад, ч. 1 ст. 185 КК та
Якщо крадіжка вчинюється після інших (однорідних) злочинів (перелічених у примітці 1 до ст. 185 КК), то кваліфікація повинна бути як за правилами повторності, так і за правилами сукупності (див. ч. 2 ст. 33 КК). Наприклад, якщо особа вчинила грабіж, а потім крадіжку, то кваліфікація буде за сукупністю ч. 1 ст. 186 та ч. 2 ст. 185 КК.
Для повторності крадіжки не має значення, чи була особа засуджена за попередній злочин. Повторність крадіжки виключається, якщо за раніше вчинений злочин особу було звільнено від кримінальної відповідальності або якщо судимість за раніше вчинений злочин була погашена або знята (див. ч. 4 ст. 32 КК).
З повагою, адвокат Айвазян.