Задайте вопрос юристу

909 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Уголовное право, 01 апреля 2025, вопрос №131420

Чи є сенс подавати скаргу в поліцію через обман/шахрайство?

Мені 17 років і я знайшов вакансію на ворк юа, комплектувальник товарів. Мені зателефонувала менеджерка і ми домовилися за співбесіду з начальником складу.
Ми з ним обговорили всі деталі,він сказав мені 5 днів стажування і потім офіційне працевлаштування.
Я відробив стажування безкоштовно,і сьогодні був отсаній день стажування,начальник складу,каже мені,що їм не потрібно комплектувальника,а потрібен вантажник
Тобто,вони знали,що їм не потрібний комплектувальника,і взяли мене на стажування
Вони просто мене обдурили мене,я просто 5 днів попрацював задурно,ще й без роброти
Чи є сенс подавати скаргу в поліцію за обман?

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Сергію!

    Якщо Ви маєте на увазі шахрайство, то останнє, відповідно до статті 190 ККУ, передбачає наступне:

    1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) -

    карається штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двохсот до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.

    2. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, -

    карається штрафом від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

    3. Шахрайство, вчинене в умовах воєнного чи надзвичайного стану, що завдало значної шкоди потерпілому, -

    карається штрафом від чотирьох тисяч до восьми тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

    4. Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, -

    карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

    5. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, -

    карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

    Отже, раджу Вам подати скаргу на дане підприємство до Держпраці.

    При укладенні трудового договору з неповнолітнім обов’язковим є дотримання письмової форми. Крім того, при прийнятті на роботу неповнолітніх випробування не встановлюється.

    Зміст особливої охорони праці неповнолітніх включає такі спеціальні правові заходи.

    Так, забороняється застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах. Забороняється також залучати осіб молодше вісімнадцяти років до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

    Забороняється залучати працівників молодше вісімнадцяти років до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні.

    Законодавством також передбачено, що усі особи молодше вісімнадцяти років приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення двадцяти одного року, щороку підлягають обов'язковому медичному оглядові.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Ви можете звернутися зі скаргою до Держпраці, податкової та поліції, але у Вас повинні бути докази працевлаштування (переписки, скріншоти, покази свідків)

    Справа в тому, що стажування повинно оплачуватись. Тому фактично Вас неофіційно працевлаштували, а потім відмовились оплачувати Вашу роботу.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Законы 46 0 24 мар. 2025
Официальный блог Юристы.UA 189 1 17 мар. 2025
Официальный блог Юристы.UA 307 0 28 февр. 2025