Начните консультацию с юристом онлайн
Вітаю.
Мені 24 роки, я призовник.
Нещодавно отримав діагноз (F41.1), який у моєму випадку потребує лікування за кордоном.
Дані в Резерв+ оновлено вчасно.
Дані в ТЦК оновив (надав копії дипломів, атестата тощо).
Подав до ТЦК заяву на отримання статусу тимчасової непридатності/непридатності. У відповідь отримав усну відповідь, що я призовник і «можу їхати, куди мені потрібно», а також письмовий документ.
На кордоні отримав дві відмови, оскільки відповідь ТЦК та довідки не є підставою для виїзду.
Питання:
1. Як отримати офіційний статус тимчасово непридатного або непридатного?
2. Як призовник проходить ВЛК і чи потрібно його проходити, якщо зазвичай проводиться лише для тих, хто добровільно йде на службу? Як подати мої довідки для отримання відповідного статусу?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Віталію!
Для того, аби виїхати за кордон Вам необхідно мати підставу, яка визначена Правилами перетину державного кордону громадянами України. На жаль, Ваш статус "призовник" не є такою підставою.
Отже, для того, щоб отримати непридатність із подальшим виключенням з обліку - необхідно пройти ВЛК, але у період дії воєнного стану призовники не направоляються на проходження ВЛК.
Відповідно до Постанови КМУ №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів"
"22. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється відповідно до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.
Під час воєнного стану направлення призовників на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду здійснюється лише у разі їх прийняття на військову службу у добровільному порядку".
При тому, потрібно розуміти, який саме перебіг має Ваша хвороба, оскільки відповідний діагноз ще не свідчить, що Вас виключать з обліку в ТЦК.
Стаття 17 Розкладу хвороб включає невротичні, пов’язані із стресом і соматоформні розлади F40-F48, F32, F33 (фобійні, тривожні, обсесивно-компульсивні, адаптаційні, соматоформні та інші невротичні розлади, неврастенія, реакції на тяжкий стрес, ПТСР, депресивний епізод).
1) до пункту «а» належать ПТСР з вираженою симптоматикою та прогредієнтним типом перебігу, виражений тривожно-депресивний розлад асоційований зі стресом, виражений генералізований тривожний розлад, виражений обсесивно-компульсивний розлад, тяжкий депресивний епізод без психотичних симптомів, тяжкий депресивний епізод з психотичними симптомами, депресивні епізоди, ускладнені суїцидальними спробами, суїцидальними намірами, аутоагресивною поведінкою, які не піддаються лікуванню, з тривалістю хворобливих проявів понад 3 місяці з моменту виникнення клінічних хворобливих проявів.
2) до пункту «б» належать помірно виражені, тривалі або повторні невротичні розлади, ПТСР з помірно вираженою симптоматикою та стабільним типом перебігу, помірний тривожно-депресивний розлад асоційований зі стресом, генералізований тривожний розлад, обсесивно-компульсивний розлад, помірний депресивний розлад, помірно виражені рекурентні депресивні розлади коли хворобливі явища, незважаючи на патогенетичне лікування, стійко утримуються і заважають особам виконувати обов’язки військової служби. Експертна постанова приймається після безуспішного стаціонарного лікування хворого не менше двадцяти одного дня.
3) до пункту «в» належать помірно виражені, короткотривалі (до трьох тижнів) невротичні розлади зі сприятливим перебігом, ПТСР з регредієнтним типом перебігу, помірний депресивний епізод із сприятливим перебігом.
4) до пункту «г» належать стани після первинних гострих невротичних порушень; адаптаційні розлади; ПТСР після епізоду загострення, які потребують лікування, реабілітації, відпустки, звільнення від виконання службових обов’язків.
З повагою, адвокат Айвазян.
Вітаю. Дякую за відповідь.Підскажіть, будь ласка, якщо призовники не проходять ВЛК, а тільки в разі прийняття на військову службу, як тоді подаються документи для отримання статусу в такому випадку?
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеПрошу, Віталію!
Визнати Вас непридатним до проходження служби може тільки ВЛК. Без рішення останньої ТЦК не виключить Вас з обліку.
Якщо Ви вирішите проходити ВЛК, то потрібно мати 100% впевненість, що Вас визнають непридатним до проходження служби.