Задайте питання юристу

910 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 03 квітня 2025, питання №132557

Какая процедура прохождения ВЛК?

Я военнослужащий и хочу пройти ВЛК, для этого нужно брать направление в своей части?
И само ВЛК тоже даёт дальше направление в в какое-то мед. учреждение? Если да, то его можно самому выбрать? Расскажите поподробнее пожалуйста, как это происходит..

Відповіді юристів (6)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Так, Вам треба мати направлення на проходження ВЛК від військової частини. ВИ не можете обирати місце, де проходити ВЛК.

    З повагою!

    • Коля Клієнт 22 години тому

      А ВЛК потім також кудись направлює?

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Якщо потрібно дообстеження - так.

    Коля Клієнт 22 години тому

    А дообстеження я вже можу сам вирішити де саме його проходити?

    • Кирда Вячеслав Володимирович

      Ні, за направлення ВЛК.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Микола!

    Ви не можете обрати медичний заклад у якому будете проходити обстеження самостійно.

    Направлення на медичний огляд ВЛК (зразок у додатку 11) може дати прямий начальник (від командира частини і вище), начальники штатних ВЛК, керівники ТЦК та СП, начальники (керівники) закладу охорони здоров’я за місцем лікування, а також органи військового управління/підрозділи Військової служби правопорядку Збройних Сил України, прокуратура, суд (Пункт 6.1 статті 6 Наказу Міноборони від 14.08.2008 №402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України»).

    Направлення на медогляд ВЛК під час лікування:Якщо ти лікуєшся або проходиш обстеження у медзакладі, на медогляд ВЛК тебе може направити начальник медзакладу (за поданням начальника лікувального відділення або профільного фахівця) у двох випадках:

    • Якщо під час обстеження або лікування у медзакладі, лікарем будуть виявлені захворювання чи травми, які зумовлюють непридатність до військової служби;
    • Якщо після лікування є потреба у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою (після поранення), або у звільненні від виконання службових обов’язків (у тому числі і повторно)

    Направлення на медогляд ВЛК з військової частини:Якщо ти знаходишся у військовій частині, то направлення на медогляд ВЛК формує начальник медичної служби з підписом командира військової частини. В такому випадку, тобі потрібно:

    • після прибуття до військової частини після повернення з лікування написати рапорт на ім’я командира в/ч з доповіддю про завершення лікування та запитом про направлення на проходження ВЛК (Додаток 10). Рапорт можна подати в письмовому вигляді, або через мобільний додаток Армія+ https://aplus.mod.gov.ua/.
    • отримати направлення від начмеда на проходження ВЛК з підписом командира в/ч (Додаток 11).
    • Отримати від начальника медичної служби інформацію щодо місця, часу та дати твого прибуття до закладу охорони здоров’я для проходження військово-лікарської комісії (див. розділ «Запис на огляд ВЛК через електронну чергу»).

    Направлення на медогляд ВЛК через ТЦК та СП:Якщо ти знаходишся у відпустці для лікування після захворювання чи поранення, за декілька днів до її завершення звернись до керівника твого ТЦК та СП щодо направлення на повторний медичний огляд за місцем проведення відпустки для визначення придатності до військової служби або для вирішення питання про потребу у продовженні відпустки для лікування у зв’язку із хворобою \ після поранення (Пункт 6.15 статті 6 Наказу Міноборони від 14.08.2008 №402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську комісію»). Керівник твого ТЦК та СП надає направлення на проходження медогляду ВЛК без повернення до військової частини. Якщо лікування відбувається в іншій територіальній одиниці, ніж твоя в/ч, необхідно тимчасово стати на військовий облік у місцевому ТЦК та СП.

    https://turbota.mil.gov.ua/vijskovo-likarska-komis...

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Закони 46 0 24 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 189 1 17 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 307 0 28 лют. 2025