Задайте вопрос юристу

910 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 06 апреля 2025, вопрос №132717 1000₴

Продовження відстрочки та отримання ВОД

Мені 25 років , маю відстрочку до 9.05 по
Пунк 13, ч. 1 ст.23 ( мама інвалідів другої групи, я один в сім'ї з батьком розлучені)
Чи потрібно мені подавати заяву на продовження відстрочки чи згідно з постановою від 31 грудня 2024 р. №1558 відстрочка буде продовжена автоматично.
Виходячи з практики краще подати заявку на відстрочку до ТЦК чи не потрібно цього робити?

2.Мав статус обмежено придатний,зробив електронне скерування через резерв+ та пройшов ВЛК 26.03.2025 , за рішенням визнаний "придатний до служби у військових частинах забезпечення ТЦК та СП..."
Також рішення ВЛК підтягнулося в резерв+.
Але мені сказали на ВЛК занести рішення в ТЦК, перед цим ставши в електронному чергу.
Чи потрібно в такому разі іти в ТЦК ?
Я так розумію, їхня мета, щоб ще отримав паперовий ВОД.

3.Записаний в електронному чергу на 8.04 , якщо я там буду чи можу паралельно подати заяву на відстрочку?

Ответы юристов (8)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    20%

    Вітаю Вас, пане Юріє!

    Мені 25 років , маю відстрочку до 9.05 поПунк 13, ч. 1 ст.23 ( мама інвалідів другої групи, я один в сім'ї з батьком розлучені)Чи потрібно мені подавати заяву на продовження відстрочки чи згідно з постановою від 31 грудня 2024 р. №1558 відстрочка буде продовжена автоматично.Виходячи з практики краще подати заявку на відстрочку до ТЦК чи не потрібно цього робити?

    Так, Ви праві, з січня поточного року чинне законодавство передбачає автоматичне продовження відстрочок.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 16 травня 2024 р. № 560 Київ

    Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період

    60...

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаному продовжується автоматично, але не більш як до настання обставин, за яких особа втрачає законні підстави на відстрочку.

    Водночас хотів би зазначити, що в лютому 2025 року дана норма практично не запрацювала, у зв'язку з чим з'явилися навіть петиції до представників влади. З огляду на зазначене, фактично Ви маєте два варіанти дій:

    1. Подати заяву про оформлення/продовження відстрочки орієнтовно 05.05.2025, тобто до закінчення дії поточної відстрочки (аби вона була оперативно розглянута та Ви не втрачали купу часу).

    2. Дочекатися дати закінчення строку дії відстрочки та у випадку зникнення - лише тоді подавати заяву про оформлення/продовження відстрочки за пунктом 13 частини першої статті 23 Закону України "Про МПтаМ".

    2.Мав статус обмежено придатний,зробив електронне скерування через резерв+ та пройшов ВЛК 26.03.2025 , за рішенням визнаний "придатний до служби у військових частинах забезпечення ТЦК та СП..."Також рішення ВЛК підтягнулося в резерв+.Але мені сказали на ВЛК занести рішення в ТЦК, перед цим ставши в електронному чергу.Чи потрібно в такому разі іти в ТЦК ?Я так розумію, їхня мета, щоб ще отримав паперовий ВОД.

    Якщо Ви пройшли ВЛК і Вам сказали віддати рішення ВЛК до ТЦК та СП, звісно, це потрібно робити. Якщо Ви не маєте актуального ВОД, це обов'язково треба робити.

    Необхідні документи (орієнтовний перелік):

    • заява;
    • копія паспорта та ідентифікаційного коду;
    • копія документа про освіту (в разі наявності);
    • копія свідоцтва про одруження (в разі наявності);
    • копія свідоцтва про народження дитини (в разі наявності);
    • приписне свідоцтво;
    • медична картка;
    • витяг про відсутність судимості.
    • три фотографії 3х4 (на звороті вказати прізвище).

    3.Записаний в електронному чергу на 8.04 , якщо я там буду чи можу паралельно подати заяву на відстрочку?

    Ви мали на увазі 08.05? А чому так тягти? На мій погляд, це доволі небезпечна дата для відвідування ТЦК та СП, адже це буде останній день дії Вашої відстрочки, а нової Ви ще не матимете. Така дата пов'язана із чергами у ТЦК та СП?

    Я б пробував віддати результати ВЛК та подати документи на новий ВОД раніше, хоча б у квітні. Або вже після отримання нової відстрочки.

    З повагою! Щасти Вам!

    • Юра Малетич Клиент день назад

      Дякую за відповідь !

      Ви мали на увазі 08.05?

      Ні , 08.04 я мав на увазі

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Пане Юріє!

        Прошу, завжди радий допомогти!

        Тоді взагалі чудово, якщо мова йде про дату 08.04. Як на мій погляд, жодних ризиків даний візит не несе. Але от на відстрочку навряд чи ТЦК так рано приймуть від Вас документи. Ви можете спробувати подати таку заяву, але скоріше за все у її задоволенні Вам буде відмовлено, можливо взагалі відмовлять у реєстрації.

        З повагою!

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Згідно моє практики Вам необхідно подати письмову заяву щодо оформлення відстрочки з повним пакетом документів завірених належним чином.

    Це згідно з моєю практикою. Мій клієнт також розраховував на автоматичне продовження, але не склалося.

    Документально оформлені результати проходження резервістом або військовозобов’язаним медичного огляду військово-лікарської комісії доставляються до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки не пізніше ніж протягом наступного дня після винесення рішення (постанови) про придатність резервіста або військовозобов’язаного до військової служби.

    Рішення (постанову) військово-лікарської комісії щодо придатності резервіста або військовозобов’язаного до проходження військової служби під час мобілізації вноситься до бази даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів не пізніше ніж протягом наступного дня з дня надходження відповідного рішення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

    Оскільки Ви маєте відстрочку, пройшли ВЛК, раджу цим скористатися та отримати паперовий ВОД.

    Айвазян Юрій Климентійович
    25%

    Доброго дня, Юрію!

    Чи потрібно мені подавати заяву на продовження відстрочки чи згідно з постановою від 31 грудня 2024 р. №1558 відстрочка буде продовжена автоматично.

    Згідно Постанови КМУ №560 відстрочка повинна бути продовжена автоматична, проте, на практиці відповідна норма не працює. Тож, раджу Вам подати заяву на відстрочку із підтверджувальними документами до ТЦК.

    За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (військовозобов’язані СБУ чи розвідувальних органів - голові Комісії в Центральному управлінні або регіональному органі СБУ чи відповідному розвідувальному органі) за місцем перебування на військовому обліку заяву за формою згідно з додатком 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5.

    Під час подання заяви військовозобов’язаний пред’являє військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі). Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації в день її подання.

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаному продовжується автоматично, але не більш як до настання обставин, за яких особа втрачає законні підстави на відстрочку.

    Перевірка підстав у військовозобов’язаного щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період (крім випадків, коли відстрочка від призову оформляється та надається автоматично відповідно до пункту 59 цього Порядку) здійснюється посадовими особами територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Центрального управління або регіонального органу СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів) відповідно до їх функціональних обов’язків за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз (банків) даних.

    Перевірка підстав у військовозобов’язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період здійснюється протягом п’яти днів у разі:

    • подання військовозобов’язаним заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період;
    • видання указу Президента України про проведення мобілізації (продовження строку проведення мобілізації);
    • надходження звернення органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування;
    • отримання офіційної інформації (повідомлення) про втрату особою законних підстав для відстрочки.

    У разі виявлення відсутності законних підстав у військовозобов’язаного для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період комісія при територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (комісія Центрального управління або регіонального органу СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів) скасовує таку відстрочку протягом семи днів з дати виявлення відсутності законних підстав у військовозобов’язаного для відстрочки.

    Виходячи з практики краще подати заявку на відстрочку до ТЦК чи не потрібно цього робити?

    Виходячи із практики раджу подати заяву.

    Але мені сказали на ВЛК занести рішення в ТЦК, перед цим ставши в електронному чергу. Чи потрібно в такому разі іти в ТЦК ?

    Це неправомірна вимога, всі документи до ТЦК повинна передати ВЛК. Ви до того не маєте жодного відношення.

    Згідно вищезгаданої Постанови КМУ №560:

    "76.Документально оформлені результати проходження резервістом або військовозобов’язаним медичного огляду військово-лікарської комісії доставляються до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки не пізніше ніж протягом наступного дня після винесення рішення (постанови) про придатність резервіста або військовозобов’язаного до військової служби.

    77. Рішення (постанову) військово-лікарської комісії щодо придатності резервіста або військовозобов’язаного до проходження військової служби під час мобілізації вноситься до бази даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів не пізніше ніж протягом наступного дня з дня надходження відповідного рішення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

    Відповідно до Наказу МОУ №402:

    2.8. ВЛК ТЦК та СП

    2.8.1. ВЛК ТЦК та СП створюється при районному (міському) ТЦК та СП.

    2.8.7. Голова ВЛК при ТЦК та СП:

    • організовує роботу ВЛК;
    • перевіряє заповнення книги протоколів засідань ВЛК;
    • відповідно до результатів ВЛК перевіряє і підписує картки обстеження та медичного огляду військовозобов’язаних (резервістів);
    • доповідає керівнику районного (міського) ТЦК та СП про результати проведення медичних оглядів ВЛК, засвідчує свій підпис у картках обстеження та медичного огляду військовозобов’язаних (резервістів) та подає на перевірку книгу протоколів засідань ВЛК;
    • перевіряє відповідність записів і висновків лікарів про придатність громадян до військової служби під час мобілізації, в особливий період та обґрунтованість установлених діагнозів.

    Роз'яснення МОУ з цього приводу:

    10. Чи може ВЛК просити людину особисто віднести папери до ТЦК?

    Ні, ВЛК має самостійно передати постанову до ТЦК. Завдяки електронному кабінету постанову тепер оформлюють в електронному вигляді у МІС ЗСУ, після чого вона автоматично надходить до реєстру Оберіг, а отже, і до ТЦК.

    https://armyinform.com.ua/2025/03/12/elektronni-postanovy-ta-napravlennya-na-vlk-rozyasnennya-vid-minoborony/#:~:text=1.,зусилля%2C%20щоб%20взяти%20паперове%20направлення.

    Я так розумію, їхня мета, щоб ще отримав паперовий ВОД.

    Можливо, якщо Ви не маєте паперового ВОД така мета переслідується, проте, у Вас в наявності є е-ВОД, який має таку ж саму юридичну силу, як і паперовий ВОД. Крім того, Вам оформили відстрочку за наявності електронного військово-облікового документу. Тож, вирішувати виключно Вам. Якщо будете займатися цим у період діючої відстрочки, то не бачу в тому проблеми.

    Відповідно До Постанови КМУ №559 від 16.05.2024 року «Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів»:

    "2. Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):

    в електронній формі — засобами Електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі — Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);

    у паперовій формі — на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559. Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.

    QR-код військово-облікового документа в електронній формі є формою військово-облікового документа в електронній формі у вигляді двовимірного штрихкоду, що містить відомості про зазначений військовообліковий документ, які за допомогою відповідних технічних засобів можна відтворити у формі, придатній для зчитування, зокрема у візуальній.

    Військово-обліковий документ в електронній формі є дійсним лише за наявності QR-коду та не може використовуватися без нього.

    9. Військово-обліковий документ в електронній формі та військовообліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.

    10. Відомості про сформований військово-обліковий документ в електронній формі відображаються у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів".

    3.Записаний в електронному чергу на 8.04 , якщо я там буду чи можу паралельно подати заяву на відстрочку?

    На жаль, ні. Ви зможете подати заяву на відстрочку після видання указу Президента України про проведення мобілізації (продовження строку проведення мобілізації).

    Зазвичай це відбувається за декільки днів до закінчення діючого строку воєнного стану та проведення мобілізації.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Юрію!

    Чи потрібно мені подавати заяву на продовження відстрочки чи згідно з постановою від 31 грудня 2024 р. №1558 відстрочка буде продовжена автоматично.Виходячи з практики краще подати заявку на відстрочку до ТЦК чи не потрібно цього робити?

    Вам повинні продовжити відстрочку автоматично, а якщо виникнуть якісь технічні неполадки, то Ви можете направити заяву про продовження відстрочки рекомендованим листом на адресу ТЦК, де перебуваєте на обліку.

    Згідно п. 60 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період

    У разі продовження строку проведення мобілізації відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаному продовжується АВТОМАТИЧНО, але не більш як до настання обставин, за яких особа втрачає законні підстави на відстрочку.

    Перевірка підстав у військовозобов’язаного щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період здійснюється посадовими особами територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Центрального управління або регіонального органу СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів) відповідно до їх функціональних обов’язків за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз (банків) даних.

    Перевірка підстав у військовозобов’язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період здійснюється протягом п’яти днів у разі:

    • подання військовозобов’язаним заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період;
    • видання указу Президента України про проведення мобілізації (продовження строку проведення мобілізації);
    • надходження звернення органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування;
    • отримання офіційної інформації (повідомлення) про втрату особою законних підстав для відстрочки.

    У разі виявлення відсутності законних підстав у військовозобов’язаного для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період комісія при територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (комісія Центрального управління або регіонального органу СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів) скасовує таку відстрочку протягом семи днів з дати виявлення відсутності законних підстав у військовозобов’язаного для відстрочки.

    Відомості про надання або скасування відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період заносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів у день оформлення довідки про надання відстрочки (додаток 6) або в день надсилання повідомлення про скасування відстрочки (додаток 10) засобами поштового зв’язку на адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (за умови її уточнення) або адресу електронної пошти, зазначеної у заяві про надання відстрочки (додаток 4), або повідомлення засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності).

    У разі неможливості провести перевірку наявності у військовозобов’язаного підстав для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів та інших державних реєстрів або баз (банків) даних територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (Центральне управління або регіональні органи СБУ чи відповідний підрозділ розвідувальних органів) повідомляє такому військовозобов’язаному засобами телефонного, електронного або поштового зв’язку про необхідність надання ним відповідних підтвердних документів для продовження раніше наданої відстрочки.

    ОТЖЕ, Вам повинні продовжити відстрочку АВТОМАТИЧНО, якщо працівники ТЦК не зможуть здійснити перевірку підстави для відстрочки - Вас повинні повідомити про це по телефону, емейл чи рекомендованим листом. В такому випадку Ви зможете подати документи про відстрочку поштою рекомендованим листом. Також слідкуйте за інформацією в Резерв+.

    2.Мав статус обмежено придатний,зробив електронне скерування через резерв+ та пройшов ВЛК 26.03.2025 , за рішенням визнаний "придатний до служби у військових частинах забезпечення ТЦК та СП..."Також рішення ВЛК підтягнулося в резерв+. Але мені сказали на ВЛК занести рішення в ТЦК, перед цим ставши в електронному чергу. Чи потрібно в такому разі іти в ТЦК ?Я так розумію, їхня мета, щоб ще отримав паперовий ВОД.

    Якщо Ви отримали копію довідки ВЛК, то більше йти до ТЦК не потрібно. Вони самі повинні доставляти медичні документи. А так як у Вас інформація про ВЛК підтягнулась до Резерв+, значить, у ТЦК є відомості про медогляд і ціленаправлено відносити їм рішення ВЛК не потрібно.

    Згідно постанови КМУ 560

    76. Документально оформлені результати проходження резервістом або військовозобов’язаним медичного огляду військово-лікарської комісії доставляються до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки не пізніше ніж протягом наступного дня після винесення рішення (постанови) про придатність резервіста або військовозобов’язаного до військової служби.

    77. Рішення (постанову) військово-лікарської комісії щодо придатності резервіста або військовозобов’язаного до проходження військової служби під час мобілізації вноситься до бази даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів не пізніше ніж протягом наступного дня з дня надходження відповідного рішення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

    Ваш е-ВОД з Резерв+ має таку ж юридичну силу як і паперовий, тому необхідності змінювати старий ВОД немає.

    Проте, якщо Ви хочете отримати новий паперовий ВОД на бланку, то можете піти до ТЦК. Новий ВОД оформляється протягом 5 робочих днів. Не забудьте взяти з собою фотокартку.

    3.Записаний в електронному чергу на 8.04 , якщо я там буду чи можу паралельно подати заяву на відстрочку?

    Поки у Вас є оформлена відстрочка, нову Вам не нададуть.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    1.

    ВАМ ТРЕБА ПОДАТИ ЗАЯВУ НА ПРОДОВЖЕННЯ ВІДСТРОЧКИ ПІСЛЯ ВИДАННЯ УКАЗУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ПРО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ МОБІЛІЗАЦІЇ (ОРІЄНТВНО 03 - 07.05).

    У разі видання Указу Президента України про продовження строку мобілізації, військовозобов’язаний має подати відповідну заяву до комісії РТЦК у паперовій або електронній формі, зокрема через електронний кабінет призовника.

    2.

    Після ВЛК не потрібно йти до ТЦК, щоб оновити військово-обліковий документ, військово-лікарська комісія сама надішле дані до ТЦК. Працівник ТЦК внесе інформацію до реєстру Оберіг - і користувач отримає в застосунку "Резерв+" оновлений військово-обліковий документ.

    Постанова КМУ 560:

    "76.Документально оформлені результати проходження резервістом або військовозобов’язаним медичного огляду військово-лікарської комісії доставляються до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки не пізніше ніж протягом наступного дня після винесення рішення (постанови) про придатність резервіста або військовозобов’язаного до військової служби.

    77. Рішення (постанову) військово-лікарської комісії щодо придатності резервіста або військовозобов’язаного до проходження військової служби під час мобілізації вноситься до бази даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів не пізніше ніж протягом наступного дня з дня надходження відповідного рішення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки."

    ЗАТВЕРДЖЕНО

    постановою Кабінету Міністрів Українивід 16 травня 2024 р. № 559

    "Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів"

    9. Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.

    ПАПЕРОВИЙ ВОД ОТРИМАЄТЕ, КОЛИ БУДЕТЕ ОФОРМЛЮВАТИ ПРОДОВЖЕННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.

    КРАЩЕ ЗАРЕЄСТРУЙТИСЯ ДО ЕЛЕКТРОННОЇ ЧЕРГИ ТЦКСП НА 5 - 7 ТРАВНЯ.

    ЗАРАЗ НЕМАЄ НЯКОГО СЕНСУ ЙТИ ДО ТЦКСП.

    Турчин Ярослав Олексійович
    25%

    ДОБРОГО ДНЯ, пане ЮРІЙ! Якщо Вам в лютому продовжили відстрочку до 09.05.2025 р., то заяву подавати не треба. ТЦК зобов"язане продовжити відстрочку АВТОМАТИЧНО. Але я б не рекомендував Вам взагалі ходити в ТЦК без викликів. Документ про проходження ВЛК у Вас на руках є. В Резерв+ підтягнуло. А так можете находити проблем, адже якщо в ТЦК план на мобілізацію не виконується. можуть піти на протиправну мобілізацію. Такі випадки зараз дуже часті.

    Яка інформація відображається зараз у Резерв+? До якої дати продовжено Вашу відстрочку?

    Формально, якщо Вамм в лютому продовжили відстрочку, то вона має діяти до завершення дії воєнного стану, тобто до 9 травня 2025 року.

    Якщо Верховна Рада продовжить дію воєнного стану на нові 3 місяці, то формально відстрочку мають продовжити на новий 3-річний термін АВТОМАТИЧНО, адже Ваша підстава для відстрочки не відпала.

    Якщо ТЦК цього не зробить, то є підстави наполягати, щоб вони це зробили.

    Заяви на продовження більше подавати не треба.

    Чинна редакція від 05.03.2025 р. Постанови КМУ № 560 від 16.05.2024 р. не передбачає цього.

    Абзац пункту 60 Порядку № 560:

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаному продовжується автоматично, але не більш як до настання обставин, за яких особа втрачає законні підстави на відстрочку.

    Перевірка підстав у військовозобов’язаного щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період (крім випадків, коли відстрочка від призову оформляється та надається автоматично відповідно до пункту 59 цього Порядку) здійснюється посадовими особами територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Центрального управління або регіонального органу СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів) відповідно до їх функціональних обов’язків за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз (банків) даних.

    Перевірка підстав у військовозобов’язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період здійснюється протягом п’яти днів у разі:

    • подання військовозобов’язаним заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період;
    • видання указу Президента України про проведення мобілізації (продовження строку проведення мобілізації);
    • надходження звернення органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування;
    • отримання офіційної інформації (повідомлення) про втрату особою законних підстав для відстрочки.

    У разі виявлення відсутності законних підстав у військовозобов’язаного для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період комісія при територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (комісія Центрального управління або регіонального органу СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів) скасовує таку відстрочку протягом семи днів з дати виявлення відсутності законних підстав у військовозобов’язаного для відстрочки.

    ЩОДО ВАШИХ ПИТАНЬ

    1. Ні, заяву на відстрочку / продовження подавати не потрібно, якщо відстрочка продовжена до 09.05.2025 р. в Резерв+.

    2. Якщо дані підтягнулися про ВЛК в Резерв+, то я не бачу сенсу в тому аби заносити якісь документи в ТЦК фізично. На жаль Вас можуть незалежно від відстрочки мобілізувати. Гарантувати дотримання законності і Ваших права на жаль не можу, бо дуже значна частина випадків зловживань, при цьому статус придатного до служби в тилу - може бути для ТЦК підставою мобілізувати. Такі випадки трапляються у багатьох регіонах України.

    3. Якщо вже таки підете до ТЦК, то заяву подавати звісно ж не треба. Можете подати, але сенсу в цьому немає.

    Водночас, якщо сценарій піде не по закону, то у разі вручення Вам бойової повістки - щиро рекомендую вказувати у документах, які запропонують підписати, що "працівники ТЦК повідомлялися про наявну оформлену відстрочку".

    Хоча... враховуючи лютневе рішення Верховного Суду, що мобілізація є незворотньою і якщо навіть ТЦК допустив будь-які порушення, людину потім звільнити з військової частини неможливо шляхом оскарження мобілізації і визнання дій ТЦК протиправними в суді.

    Тепер будь-який похід в ТЦК - ризик і Вам жоден юрист не гарантує, що все буде добре, адже ТЦК закон не писаний, а їх будь-які незаконні дії виправдовуються державою як на рівні виконавчої влади, так і на рівні влади судової.

    На жаль такі часи.

    Щасти Вам та нехай Бог Вас оберігає!

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України