Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день. Чи має право обслуговуюча оргвнізація, що надає комунальні послуги відключати електроенергію і воду боржникам за комунальні послуги. Дані особи мають прямі договора з дтек і водоканалом. Якщо всетаки не мають право, але відключать , яка відповідальність тих хто відключив. Чи це буде вважатись самоуправством? Яке покарання за це може бути?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олександре!
У статті 8 закону «Про житлово-комунальні послуги» йдеться, що виконавець комунальної послуги має право, зокрема припинити/зупинити надання комунальних послуг у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі в порядку і строки, встановлені законом та договором.
Окрім того, є ціла низка відповідних постанов НКРЕКП й уряду, які регулюють це питання.
З повагою, адвокат Айвазян.
Добрий день. Дякую за відповідь, але вона не повна. Справа в томк, що боржники мають прямі договара з дтек і водокпналом. Ці послуги не належать до комунальних. Комугальні послуги це утримання будинку і прибудинкової території. В такому випадку можна відключати електроенергію і воду. Якщо так, то яеим документом це регламентовано?
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеВи вбачаєте суттєву різницю між комунальними послугами і тими, які оплачуєте Ви? Це ті самі борги перед постачальниками, і у разі їх несплати або невчасної сплати останні мають право припинити постачання послуг та звернутись до суду з позовом щодо порнення боргів.
Крім того мораторій на відключення послуг, запроваджений у березні 2022 року через війну, скасували наприкінці 2023 року. Тепер боржникам можуть нараховувати пеню – до 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення, але не більше 100% загальної суми боргу.
Водночас діють певні обмеження:
Окрім того, споживачам з прифронтових територій та зон бойових дій не можуть відключити комунальні послуги. Також, якщо житло зруйноване, власники можуть не оплачувати комунальні послуги після того, як підтвердять це документально.