Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день! Чи можливо оформити відстрочку за п. 13 ч. 1 ст. 23 ЗУ "Про мобілізацію", якщо мати інвалід ІІ групи, батько пенсіонер за віком (67 років) не працює, брат військовозобов'язаний і заброньований. Якими документами можна підтвердити відсутність обов'язку у батька - пенсіонера утримувати матір - інваліда.
Також цікавить чи можу я під час дії бронювання подати документи на відстрочку за вищевказаним пунктом для утримання матері. Дякую!
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Це спірне питання. В таких кейсах люди часто розлучаються, аби в ТЦК не було навіть найменших приводів для відмови у наданні відстрочки. Під час дії бронювання також можете подавати.
З повагою!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Романе!
Існує ризик отримати відмову від ТЦК, оскільки мова у статті 23 зараз йде не про непрацездатних осіб, а про невійськовозобов'язаних, яким є Ваш батько відповідно до віку.
Щодо документів:
Статтею 75 Кодексу визначено, що право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.
Непрацездатним вважається той із подружжя, який досяг пенсійного віку, встановленого законом, або є особою з інвалідністю I, II чи III групи. Один із подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги, якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання його майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Отже, в принципі Ваша матір може говорити (у формі нотаріальної заяви) про те, що не потребує утримання, проте тоді постає питання на якій підставі Ви оформлюєте відстрочку по утриманню матері, якщо вона його не потребує.
Можна йти шляхом доказування того, що Ваш батько не має змоги утримувати матір, оскільки сам є непрацездатною особою у зв'язку із пенсійним віком.
Проте, будьте готові, що Вам прийдеться відстоювати своє право на відстрочку у судовому порядку.
І в даному випадку ТЦК може Вам відмовити у зв'язку з тим, що в Вас вже є діюча відстрочка, а анулює бронювання керівник підприємства.
З повагою, адвокат Айвазян.