Задайте вопрос юристу

911 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 13 апреля 2025, вопрос №134492

Как заключить контракт с нацгвардией, находясь в тцк распред.центре?

Добрый вечер. Нужна консультация военного адвоката. Человека задержали тцк и держат в распределительном центре. Не подписывал никаких документов. Как находясь там заключить контракт с нацгвардией, он айтишник, вакансии там есть. Могут ли друзья/родственники договориться и передать данные его в нацгвардию чтобы ему приглашение или видношення выслали? Как на это отреагирует тцк? И можно ли обжаловать влк, если он его не проходил, а в резерве уже стоит что прошел и свежая дата? Очень нужна информация

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Анна!

    Могут ли друзья/родственники договориться и передать данные его в нацгвардию чтобы ему приглашение или видношення выслали?

    Взагалі для підписання контракту з НГУ чоловік повинен був звернутися до однієї з військових частин НГУ або безпосередньо до відділу (відділень) комплектування НГУ, або ж в елетроному вигляді заповнити анкету на офіційному сайті НГУ (https://ngu.gov.ua/elektrona-anketa-kandydata-na-vijskovu-sluzhbu-za-kontraktom-sluzhbu-u-vijskovomu-rezervi/), після того пройти первинний психологічний тест у відділі комплектування.

    Отримати відношення без присутності чоловіка буде доволі складно.

    Как на это отреагирует тцк?

    У ТЦК є план по мобілізації. Якщо це буде пріоритетний підрозділ, то може бути, проте, чоловік вже у розподільнику, тож далі дуже швидко опиниться у НЦ.

    И можно ли обжаловать влк, если он его не проходил, а в резерве уже стоит что прошел и свежая дата?

    Можна, проте, це не надасть чоловіку право на звільнення.

    Визнання процедури призову протиправною не спричиняє звільнення незаконно мобілізованого з військової служби, тобто, не відновлює попереднього становища особи, призваної на військову службу. Про це зазначив Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду у постанові від 5 лютого 2025 року по справі 160/2592/23 за позовом військовослужбовця до районного ТЦК і військової частини про визнання протиправними дій щодо призову і зобов’язання прийняти рішення про звільнення зі служби.

    Як зазначив КАС ВС, «процедура призову військовозобов’язаного на військову службу під час мобілізації є незворотною».

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Как находясь там заключить контракт с нацгвардией, он айтишник, вакансии там есть.

    НГУ входить до складу Міністерства внутрішніх справ України, а не Міноборони. Хоча на час воєнного стану підпорядковується головнокомандувачу ЗСУ.

    Щоб податися на службу у Національну гвардію, варто звертатися саме у відділення комплектування цього формування. Також можна заповнити онлайн-анкету на офіційному сайті НГУ, а потім пройти первинний психологічний тест у відділі комплектування.

    Могут ли друзья/родственники договориться и передать данные его в нацгвардию чтобы ему приглашение или видношення выслали? Как на это отреагирует тцк?

    Якщо чоловіка мобілізують, то командир частини може не надати згоду на переведення.

    И можно ли обжаловать влк, если он его не проходил, а в резерве уже стоит что прошел и свежая дата?

    Можна спробувати.

    Суд висловив незгоду з позицією Верховного Суду, що незаконна мобілізація з порушенням порядку проходження ВЛК не є приводом для звільнення з військової служби: «Протиправні дії не можуть спричиняти правомірних наслідків» https://sud.ua/uk/news/publication/328051-sud-vyra...

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України