Задайте питання юристу

911 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 14 квітня 2025, питання №134543

Багатодітна родина мобілізація, відстрочення.

Доброго дня. У мене є питання. Я маю доньку 13 років від першого шлюбу, нажаль її тато загинув на війні, вона має статус донька загиблого і пільги згідно цього статусу, від другого шлюбу я маю малолітню дитину і зараз вагітна третьою дитиною від цього чоловіка. Чи будемо ми мати статус багатодітної родини після народження третьої дитини, і чи дає право народження третьої дитини моєму чоловікові відстрочення від мобілізації, якщо перша дитина йому не рідна по крові, але він виховує її і ми в офіційному шлюбі.
Дякую наперед за консультацію.

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Юлія!

    Ваш чоловік матиме право на відстрочку, оскільки на його утриманні знаходяться троє дітей у віці до 18 років.

    Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    "3) жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці".

    Проте,згідно Постанови КМУ №560 чоловік повинен надати до ТЦК разом із заявою свідоцтва про народження дітей, в яких він зазначений, як батько. Тож, ТЦК може відмовити у наданні відстрочки й Вам прийдеться оскаржувати таку відмову до суду.

    Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу:

    свідоцтво про народження дітей (трьох і більше) із зазначенням батьківства військовозобов’язаного та один із документів:

    свідоцтво про реєстрацію шлюбу з матір’ю (батьком) дітей (трьох і більше) або рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком (матір’ю),

    або рішення органу опіки і піклування про визначення місця проживання з тим із батьків, який є військовозобов’язаним,

    або письмовий договір між батьками про те, з ким будуть проживати діти та участь другого з батьків у їх вихованні,

    або рішення суду про встановлення факту перебування дитини на утриманні військовозобов’язаного відповідно до положень статті 315 Цивільного процесуального кодексу України, а також договір про сплату аліментів на дитину

    Як варіант, усиновлення Вашої доньки чоловіком, але у такому разі будьте готові до того, що вона втратить пільги та статус члена сім'ї загиблого Захисника. Вже маю такий випадок у практиці.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Ваш чоловік матиме право на відстрочку, якщо усиновить дитину або встановить у судовому порядку факт утримання трьох дітей.

    Згідно пункту 3 частини 1 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані: жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України