Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
910 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Чоловік воює зараз при фронті, не може повернутися додому на постійне місце проживання.
Мати планує виїхати за кордон та примусово змусити дитину поїхати з нею. Дитині 17 років.
Всі троє прописані на одній квартирі.
Питання:
1) Чи має право без згоди батька мати вивезти за кордон дитину примусом?
2) Якщо дитина лишається жити одна на квартирі, чи можуть її примусово депортувати за кордон до матері або перевезети на проживання до частини батька, або віддати в дитбудинок?
3) Якщо дитина буде жити з дідом, а мати подасть заяву про те, що дитина живе самостійно, чи можуть дитину забрати від діда?
Дякую.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Цивільна дієздатність фізичної особи - це здатність своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов’язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання.
Цивільна дієздатність передбачає свідому і правильну оцінку людиною дій, що нею здійснюються і мають юридичне значення. Ця ознака суб’єкта цивільного права залежить від психічної зрілості суб’єкта, тобто від усвідомлення ним значення своїх дій і можливості керування ними.
Обсяг цивільної дієздатності фізичної особи встановлюється цим Кодексом і може бути обмежений виключно у випадках і в порядку, встановлених законом. цивільної дієздатності.
Повна дієздатність — настає з досягнення повноліття — вісімнадцятирічного віку.
1. У випадках, коли законом дозволяється одружуватись до досягнення повноліття, особа, яка скористалася таким правом, набуває повної дієздатності з моменту реєстрації шлюбу.
2. При народженні дитини неповнолітньою жінкою також настає її повна цивільна дієздатність. У разі розірвання шлюбу до настання повноліття набута повна дієздатність особи зберігається.
3. Цивільним кодексом України передбачається можливість надання повної цивільної дієздатності також особі, якій виповнилося 16 років і яка працює за трудовим договором або бажає займатися підприємницькою діяльністю, а також особі, яка записана матір'ю, батьком дитини до досягнення нею (ним) повноліття.
4. Повна дієздатність надається за заявою заінтересованої особи органом опіки та піклування за письмовою згодою батьків або піклувальника, а за відсутності такої згоди — судом.
Якщо особа, якій виповнилося 16 років, бажає займатися підприємництвом, то за наявності згоди на це батьків або органу опіки та піклування вона може бути зареєстрована як підприємець. У цьому разі особа набуває повної цивільної дієздатності у момент її державної реєстрації як підприємця. При припиненні трудового договору, припиненні фізичною особою підприємницької діяльності надана їй повна Цивільна дієздатність зберігається.
Стаття 29 ЦКУ зазначає наступне:
"1. Місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.
Відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні":
осіб, які не досягли 14-річного віку".
Стаття 155 Сімейного кодексу України
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
В Україні під час воєнного стану діти можуть виїжджати за кордон без згоди батька, якщо вони супроводжуються матір'ю, яка є громадянкою України https://sud.ua/uk/news/ukraine/245176-v-gospograns....
Проте, батько можете обмежити виїзд дитини шляхом:
Крім того, в 17 років дитину не мають права примушувати жити з матір'ю, адже згідно частини 2 статті 29 Цивільного кодексу України Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, вільно обирає собі місце проживання, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Ні, не депортують.
Ні, не заберуть. Дитина може сама звернутись до органу опіки та піклування та заявити, що мати порушує її права.
З повагою, юрист Дерій В.О.!