Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 21 квітня 2025, питання №134823

Рівень освіти та мобілізація

Доброго дня!Я навчаюся у коледжі,послідовності непорушую,по віку старший 25 років.Чи буду мати відстрочку,якщо ВРУ прийме зміни до статті 23 ЗУ ''Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію'' щодо здобувачів освіти?Чи це буде стосуватися лише тих ,хто тільки зараз вступає?

Відповіді юристів (11)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас!

    Дивлячись на те, який рівень освіти Ви здобуваєте. Якщо Ви навчаєтеся у закладі професійної (професійно-технічної) або фахової передвищої освіти, право на відстрочку можете втратити.

    Перше читання законопроєкту 13193 передбачає наступну умову для відстрочки.

    "...Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    "1) учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти і здобувачі фахової передвищої освіти, які розпочали навчання не пізніше року досягнення граничного віку направлення для проходження базової військової служби, визначеного статтею 15 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" , та які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти, та здобувачі вищої освіти в межах розрахункового строку виконання освітньої програми, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти, а також докторанти та лікарі (фармацевти) - інтерни, лікарі - резиденти. Норма цього пункту поширюється на здобувачів освіти в закладах освіти (наукових установах) України, які вперше здобувають освіту за рівнем, що є вищим за той рівень, що здобувався раніше у послідовності, визначеній статтею 10 Закону України "Про освіту";

    З повагою!

    • Тарас Клієнт 13 годин тому

      Дякую!На Вашу думку скільки часу ще є,коли цей законопроект набере силу? Тиждень,місяць,півроку...

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Підпише і це буде доволі оперативно.

        • Тарас Клієнт 3 години тому

          Дякую за відповідь.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Тарасе!

    Якщо законопроект буде прийняти ВР та підписаний Президентом саме у такому вигляді, то Ви, скорше за все, втратите право на відстрочку. Законопроект не містить умови, що відповідні норми будуть застосовані тільки для тих військовозобов'язаних, які будуть вступати зараз.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Тарас Клієнт 13 годин тому

    На Вашу авторитетну думку,чи підпише президент цей закон?І якщо підпише,то коли?Дякую,Юрію!

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Щодо "чи підпише":

      Для того, аби Президент підписав цей закон порібно спочатку виконати наступні кроки:

      1. Законопроекти розглядаються Верховною Радою, як правило, за процедурою трьох читань з урахуванням особливостей, встановлених у цій статті.

      2. Розгляд і прийняття законопроекту за процедурою трьох читань включає:

      1) перше читання - обговорення основних принципів, положень, критеріїв, структури законопроекту та прийняття його за основу;

      2) друге читання - постатейне обговорення і прийняття законопроекту в другому читанні;

      3) третє читання - прийняття законопроекту, який потребує доопрацювання та узгодження, в цілому.

      3. Рішення про проведення повторних перших, других читань законопроектів Верховна Рада може приймати не більше двох разів.

      4. За рішенням Верховної Ради допускається остаточне прийняття законопроекту (крім проектів кодексів і законопроектів, які містять понад 100 статей, пунктів) відразу після першого чи другого читання, якщо законопроект визнано таким, що не потребує доопрацювання, та якщо не надійшло зауважень щодо його змісту від народних депутатів, інших суб'єктів права законодавчої ініціативи, юридичного чи експертного підрозділів Апарату Верховної Ради.

      5. Під час другого і третього читань розглядаються порівняльні таблиці законопроектів, а щодо законопроектів про внесення змін до законів порівняльні таблиці розглядаються і в першому читанні.

      Думаю, що підпише, але станом на зараз невідомо у якому саме вигляді.

      Щодо "коли підпише":

      Прийнятий закон, підписаний Головою Верховної Ради України, невідкладно, але не пізніш як у семиденний строк, направляється Президентові України на підпис. Якщо введення в дію закону здійснюється окремим законом, він підписується Головою Верховної Ради України і направляється Президентові України одночасно з прийнятим законом.

      Президент України підписує закон протягом 15 днів після його отримання, беручи до виконання, та офіційно оприлюднює його, або в цей же строк застосовує своє право вето щодо прийнятого Верховною Радою України закону і повертає закон зі своїми вмотивованими пропозиціями для повторного розгляду Верховною Радою України.

      Офіційне оприлюднення підписаного Президентом України закону здійснюється у державних засобах масової інформації не пізніше наступного дня, шляхом повідомлення про підписання закону Президентом України та про прийняття його до виконання.

      Президент України повертає закон для повторного розгляду його Верховною Радою України у разі, якщо прийнятий закон суперечить Конституції України, або не відповідає визначеним Верховною Радою України засадам внутрішньої і зовнішньої політики, чинним міжнародним договорам України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або якщо прийнятий закон вступає у суперечність з чинними законами і Верховна Рада України не прийняла рішення про внесення відповідних змін до тих законів, що суперечать цьому закону.

      Пропозиції Президента України щодо внесення відповідних змін до прийнятого закону у разі його повернення для повторного розгляду Верховною Радою України повинні бути чітко сформульовані і викладені у підписаних особисто Президентом України "Пропозиціях до повторного розгляду закону", з зазначенням повної назви закону.

      У разі, якщо Президент України протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом України. У цьому випадку Президент України повинен підписати закон та офіційно оприлюднити його не пізніш як на третій день після закінчення зазначеного строку.

      Якщо при повторному розгляді закон буде прийнятий Верховною Радою України в тій же редакції не менш як двома третинами від її конституційного складу, Голова Верховної Ради України невідкладно направляє його Президентові України, який зобов'язаний підписати закон та офіційно оприлюднити його протягом десяти днів з дня повторного прийняття.

      .Повернення Президентом України для повторного розгляду закону, прийнятого повторно не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України, не допускається.

      У разі непідписання Президентом України закону відповідно до вимог частин третьої і четвертої статті 94 Конституції України Верховна Рада України опубліковує прийнятий закон за підписом Голови Верховної Ради України, як такий, що вважається схваленим Президентом України.

      .Верховна Рада України має право скасувати прийнятий нею закон до схвалення його Президентом України, у порядку, встановленому Законом про регламент Верховної Ради України.
    Тарас Клієнт 12 годин тому

    А що мається на увазі''у якому саме вигляді''? Вдячний наперед!

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Мається на увазі, що цей текст може бути іншим у зв'язку із внесеними змінами. Тобто подання законопроекту у такому варанті, ще не означає, що до нього не будуть внесені правки та текст виявиться зовсім іншим у кінцевому варіанті.

      Тож, потрібно чекати. оскільки станом на зараз ще зарано робити висновки, законопроект знаходиться тільки на розгляді комітету.

      • Тарас Клієнт 12 годин тому

        Дякую за все!

        • Айвазян Юрій Климентійович

          Прошу, Тарасе! Вам, як завжди, вдачі!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України