Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Права человека, 23 апреля 2025, вопрос №134936

які я та моя дитина має права в школі

Вітаю! Підскажіть будь ласка. Цікавить, які мої дії повинні бути, коли мою дитину бʼють в класі? Маємо однокласницю, яка систематично бʼє своїх однокласників, і дійшла черга до моєї. Хочу зрозуміти, що робити, коли розмови з її батьками не дають результату? Куди я повинна звернутися в першу чергу, другу в третю? Як можна суттєво вплинути на батьків, що б вони вплинули на свою доньку? Дякую!!

Ответы юристов (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олена!

    Стаття 173-4 КУпАП. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу.

    Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, - тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

    Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

    Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

    Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

    Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу - тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

    Оскільки часто випадки цькування трапляються саме в школах, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини було надіслано лист до Міністерства освіти України щодо проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи в закладах освіти з метою недопущення подібних фактів. Адже згідно зі ст. 26 Закону України «Про освіту» керівники навчальних закладів повинні забезпечувати безпечне освітнє середовище, вільне від насильства та булінгу. Зокрема, вони повинні повідомляти органам поліції та працівникам служби у справах дітей про випадки цькування у школах та інформувати учнів про захист їхніх прав.

    Окремо Омбудсман звертається до законних представників дітей: регулярні бесіди з дітьми про недопущення цькування мають стати звичкою. Діти повинні чітко знати, як зупинити кривдників; обов’язково розповісти батькам і вчителям про наміри або факти цькування; повідомити поліцію або звернутись на «гарячі лінії» або за номерами довіри.

    Куди повідомити про вчинення булінгу:

    - Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

    - Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

    - Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 800 500 335;

    -Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

    - Національна поліція України 102;

    - «Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей 1547

    У разі, якщо права дитини порушені органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, необхідно звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на гарячу лінію: 0800-50-17-20, 044-299-74-08, на пошту hotline@ombudsman.gov.ua.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Olen ka Клиент 2 дня назад

      Добрий день! Дуже дякую за відповідь! Буду звертатись та дзвонити, а всі закони діють і на менших дітей? Бо дитині тільки 7 років

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Так, діють і на дітей, яким лише 7 років.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України