Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день. Чи має право дружина отримати недоотриману пенсію померлого чоловіка? Проживали разом, одружені офіційно, але зареєстровані за різними адресами. Обидва пенсійного віку. Чоловіку було 75р, дружині 71р. Пенсія чоловіка 5800 грн, дружини 3880 грн
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Є два способи отримати недоотриману пенсію:
Якщо Ви зареєстровані за різними адресами та не маєте документів про спільне проживання, то через Пенсійний фонд не вдасться її отримати
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Дякую за відповідь. Але ж за статтею 52 Закону України про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, дружина має право отримати недоотриману пенсію померлого чоловіка, як непрацездатний член сім'ї, що знаходився на утриманні померлого, незалежно від того проживали вони разом з померлим пенсіонером чи не проживали?
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеВсе правильно, дружина може в будь-якому випадку отримати недоотриману пенсію.
Але, Пенсійний фонд видасть пенсію лише за умови спільного проживання.
Якщо ж місце проживання різне - то спочатку потрібно прийняти спадщину.
Для виплати недоотриманої пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера до органу, що призначає пенсію, надається свідоцтво про смерть, документи, які підтверджують родинні стосунки з померлим пенсіонером, документ, що посвідчує особу заявника.
Непрацездатними членами сім’ї, зазначеними у частині другій статті 36 Закону, подаються документи, які засвідчують, що вони перебували на утриманні померлого пенсіонера.
Члени сім’ї надають паспорт або інші документи, які підтверджують проживання з пенсіонером на день його смерті.
Для виплати недоотриманої пенсії, яка ввійшла до складу спадщини, у зв’язку з відсутністю членів сім’ї або в разі незвернення ними за виплатою вказаної суми протягом шести місяців з дня відкриття спадщини до органу, що призначає пенсію, надається документ, що посвідчує особу заявника, свідоцтво про смерть, свідоцтво про право на спадщину.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Анжеліка!
Що саме Ви маєте на увазі під недоотриманою пенсією? Пенсію, яка не була виплачена чоловіку у зв'язку із його смертю? Чи мова йде про перехід дружини на пенсію померлого чоловіка?
З повагою, адвокат Айвазян.
Маю на увазі недоотриману пенсію чоловіка за один місяць, у зв'язку з його смерттю
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеСума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, виплачується - по місяць смерті включно членам його сім'ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті, у тому числі непрацездатним членам сім'ї, які знаходилися на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом з померлим пенсіонером чи не проживали.
Члени родини, які вважаються непрацездатними, перелічені у частині другій статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»:
1) чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли віку 65 років, або пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону;
2) діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років.
Діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти - до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні;
3) чоловік (дружина), а в разі їх відсутності - один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років.
З повагою, адвокат Айвазян.