Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 26 квітня 2025, питання №135075

Виключений з обліку зявився в реєстрі оберіг зі статусом на "обліку"

Добрий день, підкажіть що робити. У 2006 році був виключений з військового обліку ст37 п6 пп6, сьогодні заради цікавості відкрив резерв + і виявилось , що я стою на обліку, з 05.12.2024, хоча ТЦК не відвідував, жодних заяв не писав і останній запис у військово- обліковому документі- наказ про виключення

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Сергію!

    ТЦК поновив Вас на обліку у зв'язку з тим, що стаття 37 Закону України "Про військовий обов'язок та віськову службу" з 18 травня 2024 року більше не містить такої підстави для виключення, як "раніше судимі за скоєння тяжкого або особливо-тяжкого злочину".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Сергій Клієнт 10 годин тому

      Але згідно цієї статті, я є виключеним з військового обліку, про що свідчить штамп з номером наказу та статтею у військово- обліковому документі. І закон не має зворотньої сили. На момент вступу нового закону брав витяг у Цнап де було вказано, що не перебуваю на обліку.

      Сьогодні виявилось, що з 05.12.2024 стою на обліку. Але ж поставити на облік мене могли тільки після подачі від мене заяви що до цього?

      Яким чином новий Закон України "Про військовий обов'язок та військову службу" з 18 травня 2024 року відміняє мій попередньо набутий статус у 2006р., як виключений з військового обліку?

    Айвазян Юрій Климентійович

    Дивіться, не вірно сказати, що новий закон відміняє заднім числом старе правило виключення з обліку засуджених за певні злочини - такоїімперативної норми з ньому немає. Тому зміни скорше, не передбачають таке. ТЦК ж практично за власною ініціативой повертають осіб згаданої категорії на облік.

    На мою думку це не коректно, і варто було б звернутись до суду з оскарженням такого повернення на військовий облік, але вже є чимало негативних рішень судів з цього приводу. Тому ризик відмови у задоволенні позову існує. Далі вирішувати Вам: робити це чи ні. Проте, окрім звернення до суду, іншого виходу з цієї ситуації не існує.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України