Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня, мені виповнилось 25 років, маю 3 групу інвалідності, потрібно піти в тцк для обміну приписного на воєнний квиток, а для цього потрібно пройти влк (повторюсь в мене 3 група інвалідності з дитиснтва) чи є ризик того що все ж відправлять на влк, і мобілізують, так як відстрочки в мене немає, а є підстава для її надання, а щоб її оформити потрібно воєнний квиток
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (9)
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Вітаю!
НЕ ТУРБУЙТЕСЬ - ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.
ІНВАЛІДИ НА ВЛК НЕ ВІДПРАВЛЯЮТЬСЯ.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Чи реєструвались Ви в Резерв+?
Вас не мають права мобілізувати та направляти на ВЛК, адже :
1. Згідно пункту 63 постанови КМУ 560 Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд НЕ НАПРАВЛЯЮТЬСЯ, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом або самостійно виявили бажання пройти медичний огляд.
2. Згідно пункту 8-1 постанови КМУ 932 Особи, щодо яких шляхом електронної інформаційної взаємодії отримана інформація про наявну інвалідність, НЕ ПІДЛЯГАЮТЬ направленню на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду, зокрема з метою взяття на військовий облік громадян України чоловічої статі.
2. Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):
Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.
6. Військово-обліковий документ в електронній формі формується засобами:
9. Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.
14. Військово-обліковий документ на бланку видається (замінюється) за письмовою заявою громадянина України районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки або його відділом (відповідним органом СБУ, підрозділом розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку у випадках:
17. Для отримання (заміни) військово-облікового документа на бланку громадянин зобов’язаний особисто звернутися з письмовою заявою до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (відповідного органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку та надати кольорову фотокартку встановленого розміру.
18. Військово-обліковий документ на бланку повинен бути виданий (замінений) протягом П'ЯТИ РОБОЧИХ ДНІВ з дати реєстрації заяви в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки або його відділі (відповідному органі СБУ, підрозділі розвідувального органу).
На жаль, в реаліях сьогодення досить рідко військовозобов'язані отримують паперовий військово-обліковий документ без проходження ВЛК, адже в ньому обов'язково повинна вказуватися придатність до військової служби
Проте, згідно постанови КМУ 560 та постанови КМУ 932 будучи особою з інвалідністю та маючи право відстрочку - Вас не повинні направляти на медичний огляд.
Крім того, жодним нормативно-правовим актом не передбачено, що при оформленні ВОД потрібно проходити ВЛК.
Проте, як показує практика, ТЦК не зважають на дані норми законодавства і направляють на медогляд.
В будь-якому випадку Ви не підлягаєте мобілізації, якщо після ВЛК Вас визнають придатним, то при неправомірному врученні мобілізаційного розпорядження або повістки на відправку після медогляду - вимагайте Акт відмови, де вкажете, що маєте право на відстрочку, яким Вам не дали скористатися. Крім того, можна телефонувати в поліцію, ДБР та Міноборони зі скаргою про перевищення службових повноважень працівниками ТЦК.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
В резерв+ зареєстрований та дані оновлено вчасно, дякую за відповідь
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіВ такому випадку е-ВОД з Резерв+ має таку ж саму юридичну силу як і паперовий ВОД. Його можете і надати для оформлення відстрочки. Якщо Ви отримуєте пенсію по інвалідності, то відстрочку можна оформити онлайн через Резерв+.
в мене на руках тільки приписне, для отримання відстрочки потрібно воєнний квиток, а замінити приписне на воєнний квиток дистанційно неможливо
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДля отримання відстрочки Ви можете надати і електронний військово-обліковий документ з Резерв+ або ДІЇ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...
Згідно пункту 58 постанови КМУ 560 За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (військовозобов’язані СБУ чи розвідувальних органів - голові Комісії в Центральному управлінні або регіональному органі СБУ чи відповідному розвідувальному органі) за місцем перебування на військовому обліку заяву за формою згідно з додатком 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5.
Під час подання заяви військовозобов’язаний пред’являє військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі). Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації в день її подання.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Станіславе!
Чому не оформите відстрочку через Резерв+? Який Ваш статус у останньому? Ще призовник чи вже військовозобов'язаний?
З повагою, адвокат Айвазян.
неможу через резерв+ так як я призовник, сьогодні тільки виповнилось 25 років, і потрібно замінити приписне на воєнний квиток, так як з приписним я не можу оформити відстрочку
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВам потрібно трошки почекати. Зазвичай ТЦК переводить призовників на облік військовозобов'язаних у реєстрі самостійно. Як тільки це станеться Ви зможете оформити відстрочку через Резерв+.