Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня!
Я є військовозобов’язаним громадянином України. Моя дружина має висновок лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) про потребу в постійному сторонньому догляді. Я офіційно здійснюю за нею догляд.
У зв’язку з цим, прошу надати роз’яснення:
1. Чи маю я право на виїзд за межі України під час дії воєнного стану як особа, що здійснює постійний догляд за дружиною?
2. Які документи необхідно підготувати та надати для підтвердження цього права при перетині державного кордону?
3. Чи може наявність у моєї дружини сестер вплинути на моє право на виїзд? Чи потрібно додатково підтверджувати, що інші родичі не можуть здійснювати догляд?
Буду вдячний за детальну консультацію з цього питання.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Чи оформляли Ви відстрочку? Ви отримуєте компенсацію за догляд?
Так, Ви маєте право на перетин кордону
Згідно пункту 2-1 Правил перетинання державного кордону громадянами України у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право: особи, які потребують постійного догляду, - у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними особами, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду.
Для перетину кордону Вам необхідно підготувати такі документи:
1) закордонні паспорти;
2) висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу дружини у постійному сторонньому догляді
3) Свідоцтво про шлюб;
4) Ваш військово-обліковий документ. Можна надати роздрукований електронний військово-обліковий документ з Резерв+ або ДІЇ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do..., адже згідно пункту 9 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.
5) Бажано мати документи про компенсацію за догляд або Акт встановлення факту здійснення догляду.
Щоб по дорозі Вас не мобілізували - Вам бажано мати оформлену відстрочку.
Наявність інших родичів не впливає на Ваше право виїзду. Додатково не потрібно нічого підтверджувати.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Владиславе!
Маєте таке право.
Оскільки Ви здійснюєте догляд офіційно, то, я так розумію, отримаєте компенсацію? Якщо так, то при перетині кордону Вам будуть необхідні: закордонні паспорти, свідоцтво про шлюб, висновок ЛКК, довідка про компенсацію, чинний військово-обліковий документ (електронний або паперовий) та, бажано, оформлена відстрочка в ТЦК.
Ні, наявність сестер не може вплинути на Ваше право на виїзд.
Відповідно до Постанови КМУ №57:
"21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи, які потребують постійного догляду, — у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують
родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді".
З повагою, адвокат Айвазян.