Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 06 травня 2025, питання №135692

Переведення в другу частину.

Доброго дня. Після влк пройшов 2 тижні тому, син хоче перевестися в іншу частину, отримав відношення. Але не може внести його до армії +.( не прослужив ще 6 місяців у цій частині) був переведений 2.5 місяці тому не по своїй волі. Чи можна перевестися, чи треба чекати 6 місяців.

Відповіді юристів (5)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Оксана!

    Через Армію + перевестись не вдасться, оскільки потрібно прослужити не меньше 6 місяців. Єдине, що син може зробити - це спробувати подати рапорт до командира частини.

    Кадровий центр ЗСУ перевіряє рапорт протягом 72 годин. У переміщенні можуть відмовити, якщо військовослужбовець прослужив у поточній частині менше ніж 6 місяців або з моменту попереднього переведення за власною ініціативою минуло менше року.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Оксана Клієнт 4 години тому

    Командир сказав лише через армію+. Є такий закон, що можна подати командиру? Дякую.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Переведення через Армія + - це експерементальний проект, проте, ніхто не відміняв переміщення за рапортом до командира частини, як це було до впровадження згаданого проекту.

      Відповідно до пропозицій Міністерства оборони України та Генерального штабу ЗСУ Кабінет Міністрів України Постановою від 12.11.2014 №1291 затвердив Порядок реалізації експериментального проекту щодо вдосконалення механізму переміщення військовослужбовців між військовими частинами Збройних Сил за їх ініціативою (Порядок).

      Порядок подання рапорту регулюється внутрішніми статутами ЗСУ, зокрема Дисциплінарним статутом, який чітко передбачає, що військовослужбовець має право подати рапорт безпосередньо командиру.

    Оксана Клієнт 4 години тому

    Щиро дякую.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Прошу, Оксана! Вдачі Вам та сину.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України