Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Податкове право, 07 травня 2025, питання №136481

Як ФОП уникнути втрати пільги на податок на нерухомість

Зареєструвався ФОП для продажів товарів в інтернеті, маю основну роботу тому на 3 групі повважав що буде безпечніше, так як є більше 10 продажів на місяць. І тут появився підвідний камінь, а саме форма 20 ооп. Так як продаж в інтернеті без фізичної точки, потрібно вказувати будинок в якому живу, а якщо вказувати його то втрачається пільга на податок на нерухомість, а так як будинок має 90 квадратів це 9000 на рік. І це багато зважаючи на те що продаж не основна діяльність і прибуток з нього досить невеликий.
Тож питання шановним експертам, як уникнути цього податку? Додатково такий нюанс, що будинок у власності жінки. В моїй є тільки авто. Та і увесь "товар" якщо скласти в кучу поміститься на 1 метрі кубічному, чи в багажнику авто)

Відповіді юристів (3)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Є лише два варіанти, щоб не втратити пільгу на податок на нерухомість це

    • не подавати форму 20 ОПП або
    • не вказувати будинок дружини в формі 20 ОПП

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Іван Клієнт день тому

    Добрий день.

    Але по Податковому кодексу згідно підпункту 266.4.3, пільга втрачається, на об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

    То юридично я не є власником, а про те що втрачається пільга на нерухомість, якщо якийсь із зареєстрованих за даною адресою здійснює діяльність жодного слова. Чи податкова може це інакше трактувати ?

    20 ооп треба подавати, щоб використовувати ПРРО, тому тут без варіантів, але втрачати через це пільгу зовсім не логічно. Можливо варто вказати додатово авто і визначити саме його, як місце зберігання товару, а будинок тільки як місце проживання. Взагалі б тільки авто вказував, але сервіс ПРРО вимагає саме будинок

    • Дерій Владислав Олегович

      Доброго дня!

      Згідно роз'яснення податківців https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=4... оскільки платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є власник квартири, то такий власник має право на пільгу із сплати податку незалежно від того, що там проживає ФОП

      Загалом, Ваша діяльність як ФОП не повинна перешкоджати дружині претендувати на законну пільгу в розмірі 60 кв. м. Проте, після того як Ви подасте форму 20 ОПП, то невідомо як поведуть себе податківці, адже фактично Ви квартиру засвітили як об'єкт оподаткування.

      Проте, я думаю, що можливо Вам вдасться оскаржити позбавлення пільги.

      З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України