Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 11 мая 2025, вопрос №136677

Может ли женщина не становиться на учет в тцк, если не работает по специализации?

В 2021 закончив медицинский вуз с дипломом «Лікувальна справа», пришла с согруппниками в военкомат для постановки на учёт, предварительно нам сообщили, что нужно взять с собой ксерокопии документов (паспорт, код, диплом), я и взяла только ксерокопии, на входе в военкомат меня не пустили внутрь, потому что из-за моей прописки Донбасса, им нужно проверить мои оригиналы документов, которых у меня с собой не было, дія им не подошла, в хамской форме меня выгнали. Потом жизнь сложилась так, что я устроилась в 2021 году в гос структуру на работу биологом, то есть я не работаю все эти годы врачом. Недавно меня вызвал отдел кадров с просьбой устной встать на учёт, так как я имею диплом медика ( ни дня не работала медиком, военной кафедры у меня тоже не было), имеют ли они право отправлять в тцк на постановку на учёт? Что они могут мне сделать, если я не стану на учёт?

Ответы юристов (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Катерина!

    Навіть за умови того, що Ви не працюєте за спеціальністю, Вам необхідно стати на облік в ТЦК.

    Відповідно до частини 1 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу":

    11. Жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і виявили бажання проходити базову військову службу, безпосередньо перед направленням для проходження базової військової служби за їх заявою (зверненням) беруться на військовий облік призовників. Після проходження базової військової служби звільнені з військової служби жінки за їх бажанням беруться на військовий облік військовозобов’язаних у порядку та строк, визначені частиною одинадцятою статті 26 цього Закону.

    Жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних.

    Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, крім зазначених в абзаці другому цієї частини, беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їх бажанням.

    Згідно пункту 51 Постанови КМУ №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів":

    Керівники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій повідомляють відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки про жінок, які працюють у зазначених органах, на підприємствах, в установах та організаціях та які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю і не перебувають на військовому обліку у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

    Непрацевлаштовані жінки прибувають самостійно до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з метою взяття їх на військовий облік військовозобов’язаних.

    Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною у переліку, затвердженому Міноборони, крім тих, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їх бажанням на загальних засадах, визначених цим Порядком.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України