Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 12 травня 2025, питання №136708

термін розгляду відстрочки за пунктом 11 ч.1

Шановні юристи,
Ситуація: вже вкотре батько (щотримісяця, на наступний день по закінченню відстрочки) передає документи до ТЦК на відстрочку за пунктом 11 ч.1.
розглядають документи протягом 2! місяців. в результаті відстрочку надають на 1 місяць і потім знову все по новій. ТЦК пояснює це тим, що вони передають документи на Військову адміністрацію, яка вже розглядає цю відстрочку протягом такого тривалого періоду.
підкажіть, будь ласка, це правда? чи є якісь затверджені максимальні терміни? як можна прискорити розгляд та отримання відстрочки?

батьки вже вкотре переносять поїздку закордон саме по цій причині.
щиро дякую!

Відповіді юристів (7)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Дмитро!

    підкажіть, будь ласка, це правда?

    Відстрочку надає не військова адміністрація, а комісія при ТЦК.

    чи є якісь затверджені максимальні терміни?

    Звичайно такі терміни є та не можуть перевищувати 15 днів.

    Крім того, згідно останніх змін ТЦК взагалі повинні самостійно саме продовжувати відстрочку.

    Відповідно до Постанови КМУ №560:

    "58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (військовозобов’язані СБУ чи розвідувальних органів - голові Комісії в Центральному управлінні або регіональному органі СБУ чи відповідному розвідувальному органі) за місцем перебування на військовому обліку заяву за формою згідно з додатком 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5.

    60. Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади, інших державних органів для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Орган державної влади, інший державний орган здійснює розгляд відповідного запиту протягом п’яти робочих днів з дати його отримання.

    Підтвердження достовірності та/або перевірка відомостей, зазначених у заяві, здійснюються шляхом електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів з іншими державними реєстрами або базами (банками) даних.

    Комісія зобов’язана розглянути отримані заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи календарних днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом дня, наступного за днем отримання інформації на запити до органів державної влади, інших державних органів.

    На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

    У разі коли комісія надіслала відповідні запити до органів державної влади, інших державних органів для отримання інформації, строк розгляду заяви та документів, що підтверджують право військовозобов’язаного на відстрочку, не перевищує 15 календарних днів. У разі неотримання від органу державної влади, іншого державного органу відповіді на запит комісія не пізніше ніж на п’ятнадцятий день з дати реєстрації заяви приймає рішення на підставі поданих заявником документів. Про відсутність відповіді від органу державної влади, іншого державного органу на запит зазначається в протоколі.

    Про прийняте комісією рішення заявникові повідомляється у спосіб, зазначений військовозобов’язаним у заяві про надання відстрочки, засобами телефонного, електронного або поштового зв’язку не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

    У разі позитивного рішення військовозобов’язаному видається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою згідно з додатком 6.

    Про відмову у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляється письмово із зазначенням причини відмови за формою згідно з додатком 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

    До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаному продовжується, але не більш як до настання обставин, за яких особа втрачає законні підстави на відстрочку.

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, надана (оформлена) відповідно до пунктів 57-58-1 цього Порядку, у разі продовження строку проведення мобілізації продовжується районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки без повторного надання військовозобов’язаним документів, що підтверджують право на відстрочку, за наявності у нього законних підстав на відстрочку (відповідно до раніше поданих військовозобов’язаним документів для оформлення відстрочки) на строк, установлений Указом Президента України про продовження строку проведення мобілізації, але не більш як до настання обставин, за яких особа втрачає законні підстави для відстрочки, шляхом внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів інформації про зміну дати закінчення дії відстрочки.

    як можна прискорити розгляд та отримання відстрочки?

    Звертайтесь зі скаргою до обласного ТЦК та до МОУ.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Термін розгляду заяви про відстрочку становить 15 днів

    Пооте, батьку повинні продовжувати відстрочку автоматично без повторного подання документів.

    Згідно пункту 60 постанови КМУ 560 У разі коли комісія надіслала відповідні запити до органів державної влади, інших державних органів для отримання інформації, строк розгляду заяви та документів, що підтверджують право військовозобов’язаного на відстрочку, не перевищує 15 календарних днів.

    У разі продовження строку проведення мобілізації відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаному продовжується, але не більш як до настання обставин, за яких особа втрачає законні підстави на відстрочку.

    Якщо строки розгляду заяви про відстрочку перевищують - потрібно подавати скаргу на ТЦК

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 9 годин тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Доброго дня

    Рекомендую Вам подати скарги до вищестоячого ТЦК та СП і Міністерства оборони України

    Всього доброго

    Дмитро Клієнт 6 годин тому

    Шановні юристи, величезне дякую за ваші відповіді!

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Прошу, Дмитро! Вдачі Вам!

    • Дерій Владислав Олегович

      Будь ласка! Успіхів Вам!

    • Адвокат  Євген Олександрович
      Адвокат Євген Олександрович 6 годин тому

      Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

      Дмитро

      Будь ласка

      Гарного Вам вечора

      Всього доброго

      З повагою, адвокат Євген Олександрович


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України