Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня підскажіть будь ласка як правильно подати заяву в суд про встановленя факту батьківства, якщо чоловік зник безвісти під час бойових дій, дитина народжена не в шлюбі, але пізніше шлюб був зареєстрований, дитина народилась в Чехії зроблено переклад свідоцтва про народження на українську мову але дитину в консульстві україни в чехії не реєстрували, чи не буде це перешкодою для відмови в задоволенні заяви про встановлення факту батьківства так як дитину не зареєстрували у консульстві, дитині 2 рочки? Дякую велике!
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (12)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Юрію!
Складна справа, на мою думку... Оскільки батько дитини зник безвісти, то він подати заяву не зможе, тож залишається позов із боку матері дитини до батька дитини. Як це реалізувати на практиці, з урахуванням того, що батька дитини немає, він не може приймати участь при розгляді справи тощо.
Які докази є щодо його батьківства відносно дитини? Чи є родичі в батька дитини (суд може призначити експертизу)?
Стаття 128 СКУ. Визнання батьківства за рішенням суду
1. За відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду.
2. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.
3. Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений матір'ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття.
Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений особою, яка вважає себе батьком дитини.
4. Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу.
З повагою, адвокат Айвазян.
А якщо батьки чоловіка не визнають батьківство дитини, що робити?
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоводити зворотнє. Які докази Ви маєте, що дитина народжена батьком?
Тоді позов потрібно буде подавати не в окремому провадженні а в позовному провадженні?
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеПозов про визнання батьківства не подається в окремому провадженні.
А заява про встановлення факту батьківства?
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеМи говорили з Вами про визнання батьківства. Якщо ми говоримо про встановлення факту батьківства, то так, це може бути окреме провадження за умови, що запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України. Тобто, у випадку коли при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень було проведено за прізвищем та громадянством матері, а ім'я та по батькові батька дитини записано за її вказівкою.
В порядку окремого провадження встановлюються факти, що мають юридичне значення. З якою метою жінка після двох років народження дитини встановлює цей факт? Тобто, яке юридичне значення він має для неї?
Окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно із статтею 293 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) суд розглядає в порядку окремого провадження справи про:
У порядку окремого провадження розглядаються також справи про надання права на шлюб, про розірвання шлюбу за заявою подружжя, яке має дітей, за заявою будь-кого з подружжя, якщо один з нього засуджений до позбавлення волі, про встановлення режиму окремого проживання за заявою подружжя та інші справи у випадках, встановлених законом.
Я правильно зрозумів спочатку потрібно визнати факт смерті (зниклого безвісти ). А потім можна звертатися в суд із заявою про встановлення факту батьківства.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеТак, Ви вірно зрозуміли.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеВідповідно до частини другої статті 46 Цивільного кодексу України фізичну особу, яка зникла безвісти у зв`язку з воєнними діями, збройним конфліктом, суд може оголосити померлою після спливу двох років після закінчення воєнних дій.
З урахуванням конкретних обставин справи суд може оголосити фізичну особу померлою і до спливу цього строку, але не раніше спливу шести місяців. Таким чином, за наявності переконливих доказів загибелі військовослужбовця, до суду можна звернутися за спливом 6-місяців від дати зникнення особи безвісти.
Дякую велике що допомогли розібратися!!!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеПрошу, Юрію! Вдачі Вам!