Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня як встановити батьківство безвісти зниклого чоловіка, якщо дитина народилась не в шлюбі. У чоловіка є батьки але вони дитину не визнають. Можливо провести судову експертизу ДНК. Якщо мати подасть позовну заяву то хто буде відповідачами?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (19)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Юрію!
Дуже складні питання і зовсім мало інформації. Так відповісти не зможу.
З повагою, адвокат Айвазян.
Чоловік визнаний безвісти зниклий під час військових дій. Дитина народилась не в шлюбі. Шлюб після народження дитини був зареєстрований. Потрібно подати позовну заяву про встановлення батьківства? Відповідачів зазначати чоловіка та його батьків?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВідповідачем потрібно зазначити чоловіка, а батьків - третіми особами на стороні відповідача.
Суд не зупине провадження так як чоловік безвісти зниклий під час військових дій, до його розшуку? Які є варіанти розгляду справи ще? Суд може призначити експертизу днк щоб була проведена між його батьками?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЦе питання, оскільки відповідно до статті 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 2 частини першої статті 251 цього Кодексу, - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.
Немає більше варіантів. Ви або встановлюєте факт батьківства в окремому провадженні, або звертаєтесь до суду із позовом про визнання батьківства у позовному провадженні.
Методика проведення досліджень на предмет біологічної спорідненості базується на принципах успадкування дітьми генетичних ознак своїх батьків. Особливістю дослідження спорідненості є те, що кожен з батьків (батько та мати) передає своїй дитині тільки одну алель кожного локусу ДНК. ДНК притаманна індивідуальна специфічність, тобто розподіл та комбінації успадкованих генетичних ознак у дітей є різними, співпадає лише у однояйцевих близнюків, тому провести експертизу щодо біологічної спорідненості між онуком та бабусею (дідусем) неможливо, оскільки вони не є прямими родичами.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПідставою відмовити у позові - ні, підставою зупинити провадження - так.
якщо він зниклий безвісти він перебуває у складі військової частини?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЗвичайно він перебуває у складі частини.
Тобто суд може зупинити провадження?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіМоже, оскільки відповідач позбавлений можливості приймати участь у справі чим по-суті порушуються його права, тим паче у справі про визнання батьківства.
Тоді як вірно зробити , що порадите? Ви як би діяли в даній ситуації? Дякую!!!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіНа мій погляд без експертизи та взагалі без присутності батька дитини - це навряд чи призведе до очікуванного результату. Можливо, все ж таки зупинитись на окремому провадженні після визнання батька померлим. Але рішення виключно за Вами.
щоб визнати батька померлим то повинно пройти 6 місяців від дня закінчення активних бойових дій на місці ймовірної його загибелі. Є практика ВС від 11.12.2024 у справі 755/11021/22 . А відповідно до переліку територій на яких ведуться бойові дій там ще вони тривають, тобто 6 місячний строк недотриманий?
Визнати його померлим не вийде, скоріше всього суд відмовить?
Як в даній ситуації поступити?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЮрію, яж не чарівник. Питання потрібно було вирішувати до настання даних обставин і на те у Вас було два роки. Станом на зараз Ви хочете знайти вихід із ситуації, яка такого вихіду немає, на жаль... Всі можливі варіанти ми з Вами вже обговорили і в Вас їх всього два.
Дякую за потрачений час?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПрошу, Юрію!