Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Кримінальне право, 18 травня 2025, питання №137054

Як притягнути шахраїв до відповідальності?

Звертаюсь до Вас за консультацією та правовою допомогою у зв’язку з ситуацією, яка, на мою думку, має ознаки шахрайства.
Мені запропонували тимчасову підробітку — виконання онлайн-завдань, пов’язаних із просуванням туристичного агентства. У перші кілька днів мені дійсно вдалося заробити від 2500 до 3000 грн, що створило враження чесної співпраці.
Згодом мені запропонували спеціальне "замовлення з підвищеним кешбеком", і в особистому кабінеті на платформі, де виконувались завдання, я побачила негативний баланс. Щоб отримати кешбек, мене змусили поповнювати рахунок, нібито для "обнулення балансу". Загалом я внесла значну суму грошей. Вивести кошти так і не вдалося: мені повідомляли про нібито помилки, "зниження репутації", необхідність поповнення рахунку ще більше — до 30 000 грн за кожен бал.
Після численних звернень до підтримки, вони фактично зізналися, що "розвели мене на гроші".
У моєму розпорядженні є: переписка з шахраями, скріншоти особистого кабінету платформи, банківські реквізити, на які здійснювались перекази, квитанції з банку.
Прошу Вас надати консультацію з наступних питань:
Чи можливо притягнути винних до відповідальності?
Чи є шанси повернути кошти?
Як правильно оформити заяву до поліції?
Чи варто одразу подавати заяву через адвоката?
Буду вдячна за будь-яку допомогу та рекомендації.

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Вікторія!

    Рекомендую не гаяти часу та подавати заяву до порліції. Це очевидне послідовне шахрайство.

    Заяву до поліції Ви можете скласти самостійно або, дійсно, за допомогою адвоката.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України