Задайте питання юристу

917 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 20 травня 2025, питання №137161

Необхідність відвідування ТЦК і ЛКК для інваліда з дитинства

Добрий день!
Прошу Вашої консультації.
Чоловік 1988 року народження. Є довідка МСЕК від хх.хх.2014 року в якій зазначено:
Група інвалідності - 2 група з хх.хх.2014 р.
Причина інвалідності - інвалід з дитинства.
Інвалідність установлено на строк до - безстроково.
Дата чергового переогляду - не потребує.
Висновок про умови та характер праці - непрацездатний в умовах звичайного виробницства.
Серед купи наявних папірців є висновок із діагнозом - імбецильність.
Ніколи не був у військкоматі або не стояв на обліку.

Скажіть, будь ласка, чи потрібно йти в ТЦК? Чи потрібно проходити ВЛК? Живе в селі один. Родичі опікуються утриманням будинку після смерті обох його батьків, готують їжу, платять комунальні та комунікують за нього за потреби.

Відповіді юристів (5)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ігоре!

    На жаль, наявність інвалідності не звільняє особу від військового обов'язку. Отже, якщо чоловіку ще немає 60 років він повинен стояти на обліку в ТЦК. Тобто, призову така особа не підлягає, оскільки має право на відстрочку, але при тому така особа є військовозобов'язаною.

    Для того аби не мати жодного відношення до ТЦК, ВЛК повинна визнати чоловіка непридатним до проходження служби, після цього ТЦК виключить його з військового обліку.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Ігор Клієнт 9 годин тому

    Юрій Климентійович, дякую Вам!

    Тобто треба їхати в ТЦК, брати направлення на ВЛК і його проходити, а потім із висновком (якщо у ВЛК компетентна) знову в ТЦК для взяття на облік із подальшим виключенням із військового обліку?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Прошу, Ігоре!

      Взагалі особи з інвалідністю не направляються на ВЛК при постановці на облік. Проте, якщо мова йде про бажання чоловіка бути виключеним з обліку, то тут не обійдешься без проходження ВЛК, на жаль...

      Можна звичайно залишити все, як є, але така ситуація буде мати певні ризики і Ви це прекрасно розумієте. Якщо чоловіка десь зустріне група оповіщення, а в нього не буде військово-облікових документів, то можуть і до ТЦК примусово доставити.

      Відповідно до Постанови КМУ №932:

      8-1. Відомості про наявність інвалідності можуть вноситися до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів шляхом електронної інформаційної взаємодії між інформаційно- комунікаційними системами за запитом особи з інвалідністю через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

      За наявності технічної можливості обмін відомостями про встановлення, зміну групи інвалідності (зокрема групу інвалідності, причину та строк, на який встановлено інвалідність) здійснюється в порядку електронної інформаційної взаємодії між Єдиною інформаційною системою соціальної сфери та Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

      Особи, щодо яких шляхом електронної інформаційної взаємодії отримана інформація про наявну інвалідність, не підлягають направленню на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду, зокрема з метою взяття на військовий облік громадян України чоловічої статі.

    Ігор Клієнт 8 годин тому

    Юрій Климентійович, дуже дякуємо Вам!

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Прошу, Ігоре! Вам вдачі!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України