Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
921 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вітаю!
Цікаво дізнатись: чи можна в теперішній час: ходити, їздити з екшн камерою, відеореєстратором по вулицях?
Розумію, що в ні в якому разі не можна знімати військові об'єкти. Але ж цікаво чи можна пересуватись з ввімкненою відеокамерою по вулицях нашої країни.
Якщо не важко - поясніть з юридичної точки зору.
Спасибі Велике!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіСам факт дії воєнного стану не означає повної заборони на проведення фото- та відеозйомки. Однак у країні діє низка законів та нормативних актів, які встановлюють певні обмеження на проведення зйомки. Частину таких обмежень передбачено законом України “Про державну таємницю”.
Статтею 8 цього закону визначено перелік відомостей у сфері оборони, що належать до військової таємниці. Даний перелік передбачає значний об’єм інформації, об’єктів та відомостей, які являють державну таємницю (зокрема відомості про озброєння, дислокацію, пересування, результати діяльності) збройних сил та інших військових формувань Згідно зі статтею 18 ЗУ “Про державну таємницю”, з метою охорони державної таємниці вводяться обмеження оприлюднення, передачі іншій державі або розповсюдження іншим шляхом секретної інформації, тому навіть у мирний час встановлено обмеження фото- та відеофіксації військових об’єктів та діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань.
Військові об’єкти заборонено фотографувати та фіксувати на відео, згідно зі ст. 8 закону “Про державну таємницю”:
Окрім військових та техніки ЗСУ, в Україні є обмеження і на зйомку інших так званих стратегічних об’єктів. Пунктом 17 Постанови Кабінету Міністрів “Про прикордонний режим”, відео-, кіно- та фотозйомки в межах прикордонної смуги проводиться лише після інформування органу охорони державного кордону.
Також в Україні є заборони на фото- та відеофіксацію на територіях областей, що вводяться у дію рішеннями місцевої влади. Наприклад, може бути заборонено фото- та відеозйомка об’єктів військової та критичної інфраструктури, будівель органів державної та виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, уповноважених на виконання відповідних функцій, доріг, на яких вони розміщені, а також місць масових скупчень людей.
З повагою, адвокат Айвазян.