Начните консультацию с юристом онлайн
В мене трикімнатна квартира, вона не приватизована, проживають тільки двоє людей і коштів на приватизацію нема, чи існує в теорії можливість обміняти цю квартиру, на саму звичайну однокімнатну?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (9)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Анастасія
Це можливо лише за згоди власника Вашого неприватизованого житла, тобто місцевого органу влади. З ними треба і консультуватись.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, пані Анастасія!
Яка площа Вашої квартири?
Вам не потрібно обмінювати трикімнатну на однокімнатну.
Вам достатньо оплати вартість надлишкової загальної площі квартири, що приватизується.
Проте, за зайві квадратні метри кв.м Вам потрібно сплатити не десятки тисяч гривень по ринковій вартості квартири, а лише18 копійок за надлишковий метр квадратний.
Згідно Положення про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян Передача житла у власність громадян здійснюється безоплатно виходячи з розрахунку санітарної норми (21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім'ю).
Розрахунок вартості надлишкової загальної площі квартири (будинку), жилого приміщення у гуртожитку, кімнати у комунальній квартирі, що приватизується, наведено у додатку 5.
Наприклад, якщо Ваша квартира 60 кв.м, то надлишкова квадратура становить 29 кв.м.. І за неї потрібно сплатити лише 5 грн 22 коп., а не десятки тисяч гривень
Ось реальний приклад приватизації квартири з надлишковою квадратурою https://novoguyvynske-miskrada.gov.ua/news/1705319...
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Підкажіть будь ласка, де можна взяти взяти підтвердження що в мене ж право на безоплатну приватизацію?
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеПраво на безоплатну приватизацію мають громадяни України, які постійно проживають у державному чи комунальному житлі. Це право надається один раз у житті.
В приватизації беруть участь, всі хто має право на проживання в такому житлі, тобто усі прописані мешканці.
Частка всіх мешканців є рівною. Такі особи можуть приватизувати квартиру у власність на праві спільної часткової або спільної часткової власності.
Перелік документів визначений в Положенні про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян, затверджений Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 16.12.2009 № 396.
Перелік документів, який слід подати для приватизації квартири є наступним:
Етапи приватизації квартири:
Збір та підготовка документів;
Подача заяви до органу місцевої влади;
Розгляд документів.
Прийняття рішення про приватизацію та передачу квартири у власність.
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеЧи отримували Ви ордер на жиле приміщення чи можливо укладали договір найму з місцевою радою?
Вам для приватизації квартири знадобляться наступні документи:
Так є ордер на житло, в ньому вписана моя мати, але приватизувати квартиру я б хотіла на своє ім'я. площа квартири 57.9 корисна 37, як правильно вирахувати чи треба буде доплачувати чи ні?
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеЯкщо загальна площа квартири становить 57,9 м.кв, то доплатити Вам потрібно (57,9-31)х0,18 = 4,84 грн.
Тобто, якщо Ви почнете приватизовувати квартиру, то доплатити Вам потрібно лише 4 гривні 84 копійки.
Подавати заяву повинен саме наймач квартири. Якщо це мама, то саме вона і повинна займатися даним процесом.
Якщо ним хочете займатися Ви, то Вам потрібно змінити договір найму на себе https://guide.diia.gov.ua/view/nadannia-dozvolu-na...
Щоб повністю приватизувати квартиру на себе - потрібно, щоб мама написала нотаріальну згоду на приватизацію Вами всіє квартири або щоб лише Ви були учасником приватизації ( в такому випадку Ваша матір подає відмову на Вашу користь).
Рекомендую Вам звернутись в орган приватизації, одержати бланк заяви (додаток 2) та необхідну консультацію.
а якщо наймач помер?
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеВ такому випадку Вам 100% потрібно змінити договір найму, а вже потім займатись приватизацією квартири https://guide.diia.gov.ua/view/nadannia-dozvolu-na...